Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 59545Post bolevitch »

ks. abp Stanisław Gądecki pisze:Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu.
husky

Re: Netflix

Post: # 59548Post husky »

W tym o Marii Stuart było że jej kumpel sie ruchał z jej mężem a ją oskarżyli o cudzołóstwo a jego zadźgali nożami za karę. Okazało sie że ten kolo to postać historyczna ale jakos nigdzie nie ma że był gejem, jest tylko że królową oskarżono o romans z nim i ze go zabili. A w filmie jeszcze było że on sie przebierał w sukienki a królowa do niego że super że jest sobą i że niema żalu że dmuchnął jej męża bo był w zgodzie ze swoją naturą :lol:
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13945
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 59750Post Nathi »

Suburra wyszła! Trzeci sezon, już ciśniemy 4 odcinek.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 60165Post marcin »

Ostatnio:
Najpierw powtórki Tarantino: DJANGO, INGLORIOUS BASTARDS, NIENAWISTNA ÓSEMKA

Potem CAST AWAY, całkiem fajne
A wczoraj klasyka (ale widziałem pierwszy raz) - W SAMO POŁUDNIE
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Netflix

Post: # 60177Post Renly Baratheon »

husky pisze: 03-11-2020 22:42:10 W tym o Marii Stuart było że jej kumpel sie ruchał z jej mężem a ją oskarżyli o cudzołóstwo a jego zadźgali nożami za karę. Okazało sie że ten kolo to postać historyczna ale jakos nigdzie nie ma że był gejem, jest tylko że królową oskarżono o romans z nim i ze go zabili. A w filmie jeszcze było że on sie przebierał w sukienki a królowa do niego że super że jest sobą i że niema żalu że dmuchnął jej męża bo był w zgodzie ze swoją naturą :lol:
Syn Marii I Stuart - Jakub I, Król Anglii, Francji, Szkocji i Irlandii był pederastą.
husky

Re: Netflix

Post: # 60182Post husky »

W tym filmie syn był jeszcze za mały i ogólnie o nim niewiele było bo wyjechał.
Awatar użytkownika
Szach
Posty: 435
Rejestracja: 29-01-2019 20:10:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netflix

Post: # 60930Post Szach »

Już jest 4. sezon The Crown :D Już lubię Gillian Anderson jako Margaret Thatcher. Olivia Colman nadal świetna w roli królowej. Diana Emmy Corrin póki co, po pierwszym odcinku, średnio mi przypadła do gustu, ale nie wiem czy chodzi o aktorkę czy postać, którą gra - może się rozkręci. W każdym razie, to chyba będzie sezon trzech kobiet.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!
- król Julian
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 61433Post Senso »

Polecam Gambit królowej.
Bardzo wciąga, na szczęście jest krótki (1 sezon 7 odcinków).
https://www.netflix.com/pl/title/80234304
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 61631Post marcin »

Zaczalem ogladac rosyjski serial Ku jezioru
Bardzo na czasie bo o epidemii :P
Ogladal ktos?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 61636Post Senso »

Tak, nierówny. Im dalej w las ...
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 61653Post marcin »

Poki co obejrzalem 2 odcinki. Nie jest to rewelacja, ale nie jest tez najgorszy.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 61686Post Senso »

Niestety im dalej w las, tym gorzej - tu dosłownie. Początek nawet wciąga, bo realia współczesnej Rosji mogą (i są) interesujące, potem trochę kina drogi, i też nie jest źle, ale gdy zacznie się na dobre postapokaliptyczna opowieść, to robi się to nudne. Najgorzej jest w scenach, gdzie chciano połączyc to, co jest znane z kina zachodnioeuropejskiego z klasyką czasami całkiem dobrego kina radzieckiego. Gdy się już całkiem nudziłem podziwiałem krajobrazy (niestety przez śnieg niewiele widać) i motoryzacyjne wehikuły współczesnej Rosji с бессмертной буханкой УАЗ-a.
Może się podobać, zależy co kto lubi, ale mnie generalnie filmy o zombi (mniejsza o genezę) nigdy nie kręciły. Ktoś inny może wciągnąć się znacznie bardziej. Historia jest w miarę spójna, dobrze umiejscowiona w realiach Rosji, ma wszystkie elementy wymagane dla tego gatunku -nie jest więc źle.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13945
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 61713Post Nathi »

Oglądam teraz The Crown i chyba wątek Diany mi nie leży. Czuję się wynudzony, wolę Iron Lady, ale coś jej nie ma już drugi odcinek.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Netflix

Post: # 61714Post jazzik »

Nom, Maggie jest świetna. :)

Btw, czytałam, że Windsorowie mają pretensje do Meghan o współpracę z Netflixem, który robi taki serial.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hawken
Posty: 616
Rejestracja: 26-07-2018 21:52:20

Re: Netflix

Post: # 61750Post Hawken »

Mnie również wątek Diany niezbyt się podoba. Z pewnością odbiega od medialnego wizerunku jaki zapadł mi w pamięci z tamtych czasów. Jestem zaś wciąż pod wrażeniem Gillian Anderson - ani w "Sex education", ani w "Crown" (w obu świetna!) zupełnie nie kojarzy mi się z występami w "Archiwum X" - całkowicie oderwała się od tamtej roli.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 61752Post mike »

The Crown flaki z olejem tylko dla miłośników specyfiki brytyjskiej monarchii. Propsy dla Gillian Anderson za rolę Tatcher razem z aktorem wcielającym się w Karola chyba dwójka najlepszych postaci. Diana mega słaba i niepodobna, Królowa ledwo ledwo.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Netflix

Post: # 61765Post Walpurg »

Cudowna była też w "Tramwaju zwanym pożądaniem" - niedawno NTL udostępnił darmowo transmisję.
Awatar użytkownika
Szach
Posty: 435
Rejestracja: 29-01-2019 20:10:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netflix

Post: # 61797Post Szach »

Ku jezioru rzeczywiście wydaje się początkowo świetny, ale pod koniec jest już trochę gorzej. Tematyka na czasie tylko, że tam łatwiej odróżnić zarażonych.
The Crown dla mnie niezmiennie jest rewelacyjny. Rzeczywiście Diana wypada najsłabiej na tle królowej i pani premier, ale ciągle uważam, że to przez postać, a nie aktorkę. W 4. sezonie cały czas są pokazane lata 80., więc myślę, że zwłaszcza my tu w Polsce możemy mieć mniejsze rozeznanie jak to wyglądało. Mnie nawet na świecie nie było, a pewnie plotkarskich gazet czy relacji w tv za czasów PRL o brytyjskiej księżnej nie było. Pewnie bardziej utkwił nam w pamięci obraz Diany już w trakcie separacji i po rozwodzie czyli połowa lat 90. Ona już wtedy była dojrzalsza, starsza i zachowywała się zupełnie inaczej niż zaraz po ślubie. O tym pewnie będzie sezon 5.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!
- król Julian
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 62432Post marcin »

Zakonczylem Ku jezioru. Swietny serial!
Nie zgadzam sie ze im dalej tym gorzej. A piosenka "Teach me tiger how to kiss you" do teraz chodzi mi po glowie :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Netflix

Post: # 62435Post Czarek90 »

Próbowaliśmy właśnie przebić się przez "Erotica 2022".
Odpadliśmy w połowie. W sensie ja wcześniej. Mąż dawał szansę.
Ale w połowie postawił kropkę.
Jak napisał Raczek o filmie: Gdzie kucharek 6... :)
ODPOWIEDZ