Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 29635Post mike »

Premiery marcowe na N https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127 ... BoxOpImg10

Najbardziej czekam na trzeci sezon Szkoły Dla Elity
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13960
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 29640Post Nathi »

Ja to samo :mrgreen: chociaż Pysio oglądał Ozark, to pewnie się ucieszy.
husky

Re: Netflix

Post: # 29642Post husky »

Seriale:
Wikingowie,
Mindhunter
The sinner,
Intruz,
Czarny punkt,
Las (troche podróba czarnego punktu)
Lód,
Case,
Reszty nie pamietam tytułów

filmy:
Zjawa,
Wilcza skóra,
Dom w górach
husky

Re: Netflix

Post: # 29643Post husky »

a jeszcze Broadchurch- zajebisty
i skandynawski o miescie odcietym od świata przez snieg ale nie pamietam za cholere tytułu :/
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 30074Post Senso »

marcin pisze: 21-02-2020 11:41:40 (...)
Ale pytanie: czy tutaj mamy polecać tylko produkcje Netflixa, czy rzeczy, które można na Netflixie obejrzeć (niekoniecznie ich produkcji)?
Bez względu na odpowiedź w pierwszej kolejności pomyślałem o Tobie:
https://www.netflix.com/pl/title/80208211
choć jest duża szansa, że widziałeś. Sam nie oglądałem, więc nie ocenię na ile dobrze ten dokument zrobiono. Może jakiś smaczek się jednak zawsze trafić.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4506
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 30080Post uzytkownik_konta »

Ja oglądałem. Nawet ciekawe, jest pewna doza informacji których nie znałem i duża ilość takich, które osoba interesująca się Hitlerem i/lub II wojną i/lub dziwnymi pojazdami zapewne już zna. Zrobione średnio, ale zdecydowanie zjadliwe.
husky

Re: Netflix

Post: # 30488Post husky »

Obejrzałem wczoraj midnight express. Mocny film, moment w którym on otwiera kluczem drzwi do więzienia i wychodzi na wolność w przebraniu strażnika daje trudne do określenia emocje. Warto.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 30510Post mike »

nowy sezon Castlevanii już jutro https://www.youtube.com/watch?v=cYNGDUIBUhE (fajna bajka dla dorosłych na podstawie gry Nintendo)

za tydzień kolejny sezon Szkoły dla Elity https://www.youtube.com/watch?v=C0Dn233DMzw (wiadomix must-have)

Obrazek
:P
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 30999Post mike »

Mam już za sobą nowy sezon Castlevani. Yay jakie to zajebiste jak swietnie się ogląda wszystkie odcinki łyknąłem na 2 dni. Fenomenalne mroczna i klimatyczna "kreskówka" ;) Zrobiło mi się strasznie żal Hektora :cry:

Był też polski akcent to pewnie znawcy przygód o wampirach i Castlevanii wiedzą o co chodzi

Obrazek
Fryku

Re: Netflix

Post: # 31145Post Fryku »

13 marca wchodzi trzeci sezon ELITE
Uwielbiam :serce:
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 31733Post mike »

Zacząłem oglądać 3 sezon Szkoły Dla Elity i znowu zaczęły mnie wkurzać szybkie dialogi zbyt szybko zmieniające się napisy. Nie nadążam za tym i odwraca uwage od akcji na ekranie, dlatego postanowiłem, że będę oglądać z angielskim dubbingiem. Trochę szkoda, bo lubię oryginalne głosy aktorów przyzwyczaiłem się do nich w poprzednich sezonach, ale jednak takie słuchanie szybko mówionego hiszpańskiego z jednoczesnym czytaniem pl napisów jest zbyt uciążliwe.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Netflix

Post: # 31768Post Timothy1313 »

Jeszcze nie wziąłem się za Szkołę dla elity, ale Castlevanię już widziałem. Wprowadzili kilku branżowych bohaterów, pokazali cycki, Alucard pasywem - jestem pod wrażeniem. Jedyny minus to to, że akcja wlecze się niemiłosiernie.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 31770Post mike »

Alucard... co on zrobił z tamtą dwójką :shock: :-D

...czy tak do końca pasywem? akurat był w sytuacji bez wyjścia, w innych okoliczności być może chciałby też posuwać ;)
Fryku

Re: Netflix

Post: # 31779Post Fryku »

mike pisze: 14-03-2020 11:38:11 Zacząłem oglądać 3 sezon Szkoły Dla Elity i znowu zaczęły mnie wkurzać szybkie dialogi zbyt szybko zmieniające się napisy.
Ja w Londynie oglądam po polsku, bo nie znam hiszpańskiego. Nie ma opcji polskiego lektora?
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 31784Post mike »

Jest lektor PL i wlaśnie w tym problem, bo nie lubię słuchać jak wszyscy bohaterowie gadają jednym głosem. Wolę angielski normalny i profesjonalny dubbing każdy aktor ma osobnego lektora z w miarę dopasowanym głosem jest to o wiele bardziej autentyczne. Każdy może mieć dowolny dubbing i lektora tzn taki jak jest w innych krajach z dostępnym netflixem. Wystarczy zmiana lokalizacji w ustawieniach swojego konta.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Netflix

Post: # 31787Post Czartogromski »

Kto oglądał Marylin Monroe i Luisa DeFunesa mówiących po czesku, ten wie, że dubbing powinien być zakazany :mrgreen:
Fryku

Re: Netflix

Post: # 31790Post Fryku »

mike pisze: 14-03-2020 14:06:53 Jest lektor PL
Acha. Nie mnie akurat nie przeszkadza. A w dubbingu nie lubię sztucznych emocji.
Został mi tylko jeden odcinek.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 31792Post mike »

Generalnie dubbing to zło, a lektor jeszcze większe zło. No, ale powiedz mi, że w przypadku Szkoły Dla Elity da się normalnie czytać napisy i jednocześnie śledzić akcje? Ja nie potrafię jest to mega utrudnione, bo oni gadają bardzo szybko po hiszpańsku. Język piękny i lubię ich głosy, ale po dwóch sezonach takiego oglądania powiedziałem dość. Tak samo źle mi się oglądało francusko-języczny Matthias & Maxime zbyt szybko znikały napisy bo nawijali jak katarynka. Dubbing, a jak nie ma to lektor staje się wtedy konieczością. Chętnie oglądam filmy w innym jeżyku niż angielski i z polskimi albo angielskimi napisami, no ale aktorzy nie mogą zbyt szybko nawijać, żeby człowiek miał szansę popatrzeć na akcję, a nie tylko czytać napisy jak szalony.
Fryku

Re: Netflix

Post: # 31806Post Fryku »

Nawet nie próbowałem. A lektora znoszę. Szkoda że nie znam hiszpańskiego.
Upłakałem się okropnie. Marcin wszedł do domu z zakupów, w czasie gdy byłem czerwony i zalany łzami. Wystraszył się i od razu pomyślał o koronawirusie i moich rodzicach :mrgreen:
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 31830Post mike »

No przy lektorze słychać cicho ale jednak głosy aktorów to jedyna zaleta, chociaż z drugiej strony jest dwugłos... jednak wolę dubbing tylko musi być dobrze zrobiony.

Odkryłem dziwne nieścisłości w tłumaczeniu różnych wersji językowych podczas porównywania sceny robienia laski Anderowi przez Omara kiedy ten drugi odkrywa guzek na kroczu. Hhahaha szkoda kurna, że nie znam hiszpańskiego co by wiedzieć które tłumaczenie jest prawidłowe :/

ENG dubbing Ander mówi "yeah that's weird"
PL lektor Ander mówi "nie czuje"
PL napisy Ander mówi "nie wiem"
ODPOWIEDZ