Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 42860Post marcin »

Z archiwum X to w dawnych czasach był serial wszechczasów.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
husky

Re: Netflix

Post: # 42866Post husky »

Nathi pisze: 07-05-2020 13:13:24 Co do Hollywood to mnie najbardziej irytował właśnie Rock Hudson. Dawno mnie żadna postać z filmu tak nie irytowała.
To mnie najbardziej ten jego agent. Dziwne że sobie tak funkcjonował i nikt mu nie zajebał.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 42886Post Nathi »

On był postacią genialną.
Miał wszystko co chciał, pieniądze, pozycje, seks, decydował o losie innych, a jednocześnie nie miał nic. Był zerem.
Nie lubię tego aktora, bo on głowie jest znany z Teorii wielkiego podrywu, która to mi działa na nerwy jak każda taśmowa komedia. Fanem gatunku nie jestem, a ta była wybitnie głupia.
Ale do tej roli świetnie pasował. Chociaż jego przemiana była straszna, już mógł pozostać tym hujem.

A Rock to taki dzisiejszy przegryw, nie wiem nie pałam miłością to takiego typu człowieka, którego trzeba prowadzić zA rękę. Może dlatego mnie irytował.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10794
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 42895Post gaynau »

Into the night
wciagnalem rzecz jasna w jeden dzien, pare oczywistych bledow( jak rozwalenie klamki, a pozniej jej tajemniczy powrot)

jak ktos lubi obracac sie w tematyce apokalipsy, to bedzie zadowolony
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 42905Post marcin »

Zacząłem STRANGER THINGS

Miałem obejrzeć jeden odcinek a wsiąkłem na pól nocy :P
Świetna stylizacja na lata 80, widzowie w tym wieku co ja to docenią ;)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Netflix

Post: # 42908Post Walpurg »

Ale o czym to tak ogólnie? Gatunek, temat, produkcja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 42910Post marcin »

Hmmm no powiedzmy że coś w rodzaju thrillera z elementami SF...
Jeśli ktoś lubił Z Archiwum X, to ST też mu się spodoba
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 42911Post Nathi »

Wytrzymałem kilka minut, SF nie jest dla mnie tak samo jak komedie.
Pysio to oglądał, tylko nie wiem czy wszystkie sezony.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 42915Post marcin »

Ty tego nie będziesz czuł, bo wtedy cię na świecie jeszcze nie było.
A tu włączają tv - a tam HE-MAN i od razu wspomnienia z mojego dzieciństwa :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
husky

Re: Netflix

Post: # 42918Post husky »

Nathi pisze: 08-05-2020 00:45:01 On był postacią genialną.
Miał wszystko co chciał, pieniądze, pozycje, seks, decydował o losie innych, a jednocześnie nie miał nic. Był zerem.
Nie lubię tego aktora, bo on głowie jest znany z Teorii wielkiego podrywu, która to mi działa na nerwy jak każda taśmowa komedia. Fanem gatunku nie jestem, a ta była wybitnie głupia.
Ale do tej roli świetnie pasował. Chociaż jego przemiana była straszna, już mógł pozostać tym hujem.

A Rock to taki dzisiejszy przegryw, nie wiem nie pałam miłością to takiego typu człowieka, którego trzeba prowadzić zA rękę. Może dlatego mnie irytował.
Ja nie pałam miłością do tego typu ludzi co ten agent.
Rock mnie irytował że się tak dawał molestować dla kariery. Wolałbym nic nie osiagnąc a zachować godność. Ale przegrywem nie był bo zawalczył o miłość.
A tamten palant wcale nie przeszedł przemiany wg mnie, poprostu popłynął z prądem po tym jak dostał opierdol.
Zaczałem też oglądać Pose ale już mnie te klimaty troche męczą. 1 odc na razie i dalej mi sie nie chce na razie.
Obejrzałem wczoraj w nocy Mudbound. Wstrząsający jest. Nie polecam ludziom którzy przeżywają filmy. Zasnąć potem nie mogłem i sie spóźniłem do roboty.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 42940Post marcin »

Dalej STRANGER THINGS
Ten serial jest genialny!

Oby tylko nie spartolili tego jak DARK, gdzie na początku było super, a w 2 sezonie zaczęło się to robić tak udziwnione, że nie miałem dalej ochoty, bo w pewnym momencie całość robiła się coraz mniej zrozumiała.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10794
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 43075Post gaynau »

nie spartola, poza tym Dark jest nazwywany niemieckim Stranger Things

Ja ogladam Ru Paul ze znajoma, jutro zaczynamy 7 sezon...
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Netflix

Post: # 43221Post Walpurg »

Netflix wciska na siłę postacie gejowskie? Platforma odpowiada

Platforma Netflix postanowiła odpowiedzieć na krytykę ze strony internautów, którzy zarzucają serwisowi, że w każdej produkcji jest "niepotrzebna" postać LGBT.


Czasy się zmieniają, chociaż nie każdy jest w stanie to dostrzec. Najwidoczniej jedną z takich osób jest autor mema, który ma wyśmiewać poczynania Netfliksa. Przedstawiciele platformy postanowili się odnieść do bezpodstawnej krytyki.
Netflix zamieszcza niepotrzebne postacie gejowskie?

W sieci od jakiegoś czasu krąży mem będący kadrem z serialu "SpongeBob Kanciastoporty", na którym główny bohater ma w ustach lejek, a do niego zbliża się Patryk Rozgwiazda, zamierzający upchnąć mu przez wąskie gardło urządzenia kuchennego wielką dynię. Ostatnio grafika została wykorzystana, by zilustrować rzekomy problem Netfliksa z "wpychaniem na siłę" przedstawicieli społeczności LGBT, w tym przypadku osób homoseksualnych.

W tym wypadku mem z kreskówki powstał z homofobicznych pobudek. SpongeBob jest bowiem "każdym nowym serialem", Patryk Netfliksem, a dynia "niepotrzebnymi postaciami gejowskimi". Przedstawiciele Netfliksa postanowili użyć mema, by zająć jednoznaczne stanowisko w sprawie.

Przepraszamy, że jeszcze nie zrozumieliście, że każda gejowska postać jest bardzo potrzebna.


Post Netfliksa cieszy się dużym uznaniem internautów i przyciągnął nie tylko zwyczajnych użytkowników Twittera, ale również profile innych platform, takich jak Amazon Prime, a także przedstawicieli organizacji i środowisk LGBTQIA+.

Wątki LGBT pojawiły się ostatnimi czasy w takich nowych produkcjach Netfliksa, jak "The Half of It" w reżyserii Alice Wu, nowym serialu Ryana Murphy'ego pod tytułem "Hollywood", w specjalnym odcinku serialu animowanego "Rocko i jego świat: Kiedyś to było" czy dokumentalnym hicie "Król tygrysów". W żadnym z powyższych tytułów nie są one "niepotrzebne" - wręcz przeciwnie - to kluczowe elementy powyższych produkcji. Najwidoczniej pewne osoby muszą w końcu zaakceptować fakt, że czasy wszechobecnego szowinizmu na szczęście bezpowrotnie minęły.

Źródło: AntyRadio
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 43225Post Nathi »

Niektórzy żyją wciąż w ciemnocie i uważają, że gejów nie ma.
Tym czasem zapytajcie znajomych każdy ma jakiegoś w rodzinie, każdy ma znajomego, każdy jakiegoś zna.
No ale niektórzy ciężko znoszą taki fakt nawet w filmie.


Ps: moja sis kilka dni temu poznała geja marynarza z rodziny jej chłopaka. Coś dla Hermesa :P
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 43227Post marcin »

Niech prawactwo netflixa nie oglada i po klopocie.
Radykalnych frondokatoli jest garstka, tylko ta garstka jest halasliwa.
Prawactwo od dawna reklamuje petycje do premiera o otwarcie kosciolow. Pomimo natretnej reklamy tego, podpisalo to jedynie ok 27 tysiecy osob, co wobec ponoc 30 mln katolikow jest wynikiem bardzo marnym.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10794
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 43785Post gaynau »

Hollywood!
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 43939Post marcin »

Odświeżyłem sobie SKAZANYCH NA SHAWSHANK
Genialny film!

Jeśli ktoś nie widział (jest na N), to może zachęci go fakt, że film od lat jest #1 na IMDB :)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 43985Post mike »

Skończyłem Hollywood i mogę powiedzieć ciekawa zamknięta opowieść na jeden sezon nakręcona jak film fabularny, którego pocięli na odcinki, także polecam. Ostatnio coraz bardziej lubię takie krótkie mini-seriale bez zbędnego przeciągania w nieskończoność.
Walpurg pisze: 11-05-2020 16:58:13
Przepraszamy, że jeszcze nie zrozumieliście, że każda gejowska postać jest bardzo potrzebna.
Trochę wymijająca ta odpowiedź Netflixa i to oczywiste, że wciskają do seriali więcej homo niż to jest w rzeczywistości. Powinni otwarcie mówić, że robią tak bo chcą, bo są prywatną firmą i nikt im nie będzie dyktować co mają robić. A "wciskają" ponieważ obok kobiet, które też lubią oglądać takie wątki, zapewne gro jak nie większość męskiej widowni to właśnie geje, a my też chcemy oglądać bohaterów, z którymi możemy się utożsamiać.
husky

Re: Netflix

Post: # 44068Post husky »

Skazani na shawshank zajebisty film:P Ze 3 razy widziałem.

Nie mam juz co oglądać na netflixie. Wczoraj o tej alasce i dalej juz nie mam co, cholera. Nawet Nędzników już obejrzałem ale mnie znużyło troche, choc ogólnie ok. I jakiś pojebany pamiętnik służącej ale zasnąłem w połowie. I co tu robić.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 44071Post Senso »

@husky, nie wiem, jaki typ filmów preferujesz, ale ja widziałem w kinie a potem na Netflixie i obejrzałbym 3 raz pewnie też.
https://www.netflix.com/pl/title/80223779

albo, jeśli lubisz inne klimaty to:
https://www.netflix.com/pl/Title/834585

choć widać tam parę nieścisłości.
ODPOWIEDZ