Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 8500Post bolevitch »

chodziło mi o oficjalne wydania drukiem - czyli Pożegnanie jesieni, 1927 r.
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4943
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 8501Post Shane82 »

Margaret Mazzantini "Blask"
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13954
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 8880Post Nathi »

Ostatnio czytałem pamiętnik "Cygański chłopiec" - Walsh Mikey
Smutna lektura, z pozytywnym zakończeniem. Internety mówią, że w końcu ma być ekranizacja. Niby w połowie 2018 zaczęli zdjęcia. Jedną z głównych ról będzie grał Cumberbatch. Gdyby doszło do realizacji, będzie naprawdę wzruszający dramat.

Czytałem też "Koniec gry" - Anna Onichimowska
Takie tam dla młodych gejów. Pomysł na fabułę fajny, ojciec kierowca tira ciągle piwkujący, brat z młodzieży wszechpolskiej, neutralna siostra, nieobecna matka. Można było lepiej to rozegrać. Też pamiętnik młodego geja. Końcówka słaba, choć nie nierealna. Zabrakło chyba pomysłu na zakończenie, albo autorka założyła, że nastolatki nie będą chciałby przeczytać więcej jak 200 stron.

Mam też jakieś romansidło, chyba też jest pamiętnikiem. Jeszcze nie ruszyłem. Nie miałem kiedy.

"Ości" Ignacy Karpowicz, jestem na początku. Niby ma być dobra, ale musiałem odstawić na chwilę.

Mam jeszcze trochę gejowskich książek. Obrabowałem antykwariat i wykupiłem wszystko co było tęczowe, nawet jakieś pozycje typu historia homoseksualizmu. Dobre tam było hasło, że prostytutki nienawidziły starożytnych twinków, bo odbierali im klientów :mrgreen:
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 8896Post Renly Baratheon »

Źródła mówią, że najlepsze Twinki były w Aleksandryjskich przybytkach.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9273Post Hebius »

Obrazek
autor na FB pisze:"Nie w moim typie" i "Trzy po trzy"

To tytuły dwóch książek, które składają się na #Gej3
Tak! #Gej3 to dwie powieści!!! Mam nadzieję, że wynagrodzi Wam to wydłużony czas oczekiwania. Bo faktycznie, trochę się przedłużyło.

"Nie w moim typie" ma 365 stron, a "Trzy po trzy" 357. I razem z odświeżonymi "Gejem w wielkim mieście" i "Chyba strzelę focha!" trafią do sprzedaży 26 maja. Premierę zaplanowaliśmy podczas Warszawskich Targów Książki.

W "Nie w moim typie" spotykamy geja w wielkim mieście osiem lat po zakończeniu "Chyba strzelę focha!", chłopak dobiega więc trzydziestki. Wprowadza się do własnego mieszkania, w ogarnięciu spraw pomaga mu mężczyzna, Eryk. Lecz to nie jedyny facet kręcący się wokół naszego bohatera. Jednak o żadnym nie może powiedzieć "mój". Choć należy to stwierdzić inaczej. Nie może? Czy nie chce?

I tu muszę skończyć opowiadać :) Dodam jeszcze tylko tyle, że "Trzy po trzy" zaczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym kończy się "Nie w moim typie".

Sezon #Geja3 uważam za otwarty!!!

Genezy tytułu "Nie w moim typie" chyba nie muszę tłumaczyć. Znamy to. Prawda?
Zawłaszcza ta nieparzysta liczba stron w obu tomach działa na mnie zachęcająco.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11891
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9278Post marcin »

A co to? Czy to jest taka gej-lektura dla młodzieży? Czy niekoniecznie dla młodzieży?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9281Post bolevitch »

z tego co pamiętam to "Gej w wielkim mieście" to była historia z morałem, w pewnym uproszczeniu - przestrzegająca czy co najmniej krytyczna wobec stylu życia bohaterów "Lubiewa". Bardziej realistyczne niż wspomniany wyżej "Koniec gry"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9282Post Hebius »

Marcinie@
Poważnie nie słyszałeś o powieści Mikołaja Milcke Gej w wielkim mieście?
http://krytycznymokiem.blogspot.com/201 ... ilcke.html
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11891
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9284Post marcin »

Coś tam kiedyś przelotnie słyszałem, ale od jakiegoś czasu jakoś straciłem zainteresowanie literaturą LGBT. Być może dlatego, że trafiłem na kilka marnych powieści i jakoś się zniechęciłem.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13954
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9285Post Nathi »

Będę kupował całą serię :mrgreen: chciałem czytać akurat geja w wielkim mieście, a tu taka niespodzianka. Dobrze, że nie kupiłem wcześniej jakiejś używki.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11891
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9286Post marcin »

@Hebius
A polecasz? Czy to jest napisane w stylu Berka?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9287Post Hebius »

Ja już niczego nie polecam. Zwłaszcza, że nie czytałem żadnej z powieści MM (chociaż się teraz trochę zastanawiam, czy może nie kupić kompletu, chociaż nie podejrzewam, by literacko autor dorównywał Szczygielskiemu). Tylko informuje, że coś takiego jest.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11891
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9288Post marcin »

Ja bym nawet i kupił, ale obawiam się, że będzie to strasznie infantylnie napisane.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9289Post Hebius »

To tutaj możesz sobie popatrzeć na autora i posłuchać, czy ma coś ciekawego do powiedzenia:
Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka - Mikołaj Milcke
https://www.youtube.com/watch?v=vUGNm7k2ADs
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4943
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9293Post Shane82 »

marcin pisze: 24-04-2019 21:09:00 @Hebius
A polecasz? Czy to jest napisane w stylu Berka?
To jest styl Berka.
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9295Post Hebius »

Ja bym powiedział, że jednak nie bardzo. Ale może to niereprezentacyjna próbka.
http://mikolajmilcke.blogspot.com/2017/ ... 03e01.html
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9298Post żmij »

Moim zdaniem daleko Milcke do Szczygielskiego. Nie doczytałem do końca Geja/Chyba strzelę focha (już nawet nie pamiętam, którą książkę czytałem). Ale Różowe kartoteki są ok.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9302Post Hebius »

Yukio Mishima, Wyznanie maski
PIW
Premiera książki: 27.04.2019
Obrazek

Autor: Yukio Mishima
Tłumacz: Beata Kubiak, Ho-Chi
Liczba stron 240
Cena detaliczna 35,00 zł

ISBN 978-83-06-03492-9
wydawca na stronie wydawnictwa pisze: Wyznanie maski jest opowieścią o dojrzewaniu Kōchana, chłopca żyjącego w Japonii w czasach wojny. W swoim wyznaniu, czy właściwie „spowiedzi”, opisuje zmagania ze swoją cielesnością, fizycznie zawsze ustępował rówieśnikom, oraz orientacją seksualną. Czując się inny od pozostałych szuka swojego miejsca na świecie, akceptacji i sposobu na życie w niesprzyjających warunkach. Przejmująca opowieść o zmaganiach z samym sobą, poszukiwania źródeł swojej tożsamości, przeplatana jest porywającymi porywającymi opisami przyrody. Wydana w 1949 powieść przyniosła młodemu Yukio Mishimie sławę na całym świecie. Czytelnicy doszukują się w opowieści Kōchana wątków autobiograficznych, z kolei badacze uznają tę powieść za jedną z najważniejszych w powojennej historii Japonii i jedną z ważniejszych w XX-wiecznej literaturze światowej.

Jest to pierwszy wydanie prozatorskiego debiutu Yukio Mishimy w Polsce.

YUKIO MISHIMA (ur. w 1925 r. w Tokio, zm. w 1970 w Tokio) – japoński prozaik, poeta, eseista, dramaturg i reżyser. Uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku; był wielokrotnym kandydatem do Literackiej Nagrody Nobla. Wielbiciel i mistrz japońskich sztuk walki: kendo i karate; miłośnik japońskiej tradycji cesarskiej, dziedzictwa samurajskich przodków i kulturystyki. Założył paramilitarne stowarzyszenie Tatenokai (Stowarzyszenie Tarczy). Jego samobójcza śmierć po nieudanym prawicowym przewrocie wstrząsnęła opinią publiczną.

Wydał kilkanaście powieści, trzydzieści trzy sztuki teatralne, dwa reportaże z podróży, liczne eseje i opowiadania. W Polsce ukazały się m.in.: powieści Na uwięzi. Ballada o miłości (PIW 1972), Złota pagoda (1997, PIW 2017), zbiór opowiadań Zimny płomień (2008) i dramaty: Pawilon ryczącego jelenia, Madame de Sade, Mój przyjaciel Hitler w: Mishima Yukio (1925–1970). Mała antologia dramatu japońskiego (2008). Na podstawie jego tekstów nakręcono wiele filmów i wystawiono dziesiątki przedstawień teatralnych. Jego twórczość do dziś jest żywo komentowana, wielu artystów powołuje się na nią.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11891
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9325Post marcin »

Hebius pisze: 24-04-2019 21:56:01 Ja bym powiedział, że jednak nie bardzo. Ale może to niereprezentacyjna próbka.
http://mikolajmilcke.blogspot.com/2017/ ... 03e01.html
Oceniając po tym fragmencie, to do poziomu Szczygielskiego daleko. Może treściowo jest to dobre, nie wiem, ale literacko wydaje się słabe.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 9399Post bolevitch »

to nie jest nadzwyczajne ani treściowo ani literacko. Ja sięgnąłem bo zachęcił mnie do tego pewien "młodzieniec o wzorowych obyczajach"
ODPOWIEDZ