To się czyta

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 81208Post marcin »

Też uwielbiam Lema a moje TOP Lema to Niezwyciężony, Głos Pana, Solaris, Dzienniki Gwiazdowe :)

A co literatury to mam podobnie jak Hebius mówi - na starość robię się coraz mniej wymagający, i podobają mi się teraz rzeczy, które pewno jeszcze z 10 lat temu mi się nie podobały. Z przyjemnością przeczytałem "Geja w wielkim mieście" (wszystkie 4 tomy) i inne tego typu, które żadną miarą nie można nazwać wielką literaturą.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: To się czyta

Post: # 81230Post mare »

Ponuralesb pisze: 29-04-2021 00:34:24 Bardzo polecam książkę stulecie chirurgów Jürgena Throwalda
A co Ci się w niej podobało? Rozumiem, że chodzi o historię chirurgii?
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5829
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 81240Post Czartogromski »

Przyniosłem sobie do powtórki dwutomowe wydanie "Dzienników gwiazdowych". I "Głos Pana" musiałbym przeczytać, bo już nic z tego nie pamiętam.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 81249Post marcin »

Dorian_Gray pisze: 29-04-2021 11:41:57 ooo, uwielbiam Lema :serce:
mój TOP 5 to: Solaris, Dzienniki Gwiazdowe, Głos Pana, Cyberiada i Kongres Futurologiczny
A Niezwyciezony nie? Moim zdaniem chyba najbardziej wciagajaca powiesc Lema.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Czytając "Most Ikara"

Post: # 81253Post Hebius »

Czartogromski pisze: 29-04-2021 18:38:43 I "Głos Pana" musiałbym przeczytać, bo już nic z tego nie pamiętam.
Poległem na tym po 50 czy 100 stronach.
marcin pisze: 29-04-2021 13:39:53 A co literatury to mam podobnie jak Hebius mówi - na starość robię się coraz mniej wymagający, i podobają mi się teraz rzeczy, które pewno jeszcze z 10 lat temu mi się nie podobały.
Wypraszam sobie podobne insynuacje. Ty może i się robisz mniej wymagający, ja bynajmniej. U mnie się co najwyżej pogłębia tolerancyjności, poszerza wyrozumiałość dla ludzkich słabości i upadków.

Wracając zaś do "Mostu Ikara" i wrażeń z lektury 1/6 objętości powieści.
Podobał mi się rozdział o korzystaniu z Grindr. I to pierwsze zauroczenie głównego bohatera jest takie rozczulające. Ujmuje mnie w tej powieści to samo, co w przypadku kryminałów z Agathą Raisn - przebijający spod warstw szlamu niewykorzystany potencjał. Myślę, że przy porządnej redakcji wyszłaby z tego całkiem niezła powieść dla nastolatków. I dla osób w wieku bardziej zaawansowanym, które odnajdują się na kartach "Lubiewa" Witkowskiego.
Kup to Marcinie, byłbym ciekaw twoich wrażeń z lektury.
(Czartogromski może zamówić ze dwa egzemplarze do biblioteki w Kufszynku)
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1811
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: To się czyta

Post: # 81258Post Dorian_Gray »

marcin pisze: 29-04-2021 19:28:31
Dorian_Gray pisze: 29-04-2021 11:41:57 ooo, uwielbiam Lema :serce:
mój TOP 5 to: Solaris, Dzienniki Gwiazdowe, Głos Pana, Cyberiada i Kongres Futurologiczny
A Niezwyciezony nie? Moim zdaniem chyba najbardziej wciagajaca powiesc Lema.
Mam na półce "Niezwyciężonego" od paru lat,
trzeba się wreszcie za niego zabrać! :twisted: ;)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 81269Post marcin »

No nie zartuj ze nie przeczytales :shock:
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Czytając (z ukontentowaniem) "Most Ikara"

Post: # 81382Post Hebius »

Zadziwiające, że nowoczesny gej (tzn myślę o geju-autorze) tak gładko przeszedł do pierwszego seksu bez wspomnienia nawet słowem o niuansach typu lewatywa. Ot kochanek wziął bohatera-dziewice nawet bez dłuższej gry wstępnej i wyruchał, i to było dobre (w ocenie bohatera wolnego od obaw o czystość odbytu). Rozumiem-czytadło (Marcinie, zapomnij o Lemie i kup to koniecznie!), ale jednak trochę realizmu by się tu przydało.

Ale tak poza tym czytam powieść z coraz większą przyjemnością :D
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5829
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 81591Post Czartogromski »

"męskie gonady wiszą jak żyrandol na elastycznej skrętce kanalików i wiązadeł"
Obrazek
... czyli fragment rozdziału zatytułowanego dostojnie (wręcz biblijnie) "Zstąpienie męskich gonad", co w uproszczeniu przekłada się na rozdział o tym, dlaczego jaja dyndają.
8-)

PS "Szympansy i goryle pojawiły się dopiero 140 milionów lat po wykształceniu się pierwszej moszny".
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: To się czyta

Post: # 81601Post bolevitch »

Warto może w tym miejscu podkreślić, że w jądrach nie powstaje sperma (wbrew obiegowej opinii powtarzanej nawet na tym forum)
marcin pisze: 28-04-2021 15:45:10 Swoją drogą jeśli w Polsce nawet ładni geje mają duży problem z akceptacją siebie
Jeżeli masz na myśli akceptację własnej orientacji to chyba uroda czy poczucie atrakcyjności nie ma tu wiele do rzeczy. Nie mogę się powołać na badania psychologiczne, tak jednak sądzę. Akceptacja,stosunek do niestandardowych pragnień odkrywanych w czasie dojrzewania i wcześniej to raczej kwestia otoczenia, cech osobowości, przemyśleń, skłonności do poczucia wstydu czy winy, relacji z innymi, to kogo spotkamy, jakie "Nauki życiowe" będą do kogoś docierać, jak je będzie dana osoba odbierać, jakie doświadczenia będzie zbierać, albo jakich nie będzie. To są chyba takie czynniki.

Wygląd ma na pewno wpływ na akceptację wyglądu, ale tu też nie widzę relacji zero-jedynkowej. Wystarczy popatrzeć co niektórzy przyjstojni ludzie robią ze sobą poprawiając się operacjami, tatuażami, odżywkami itd.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: To się czyta

Post: # 81838Post Achim »

„ Jeszcze wszystko będzie możliwe. Wagiel „
Wojciech Waglewski w rozmowie z Wojciechem Bonowiczem.
Wojciech Waglewski jest na polskiej scenie muzycznej obecny od pół wieku. To nie tylko wybitny muzyk, idący swoją własną drogą, lecz także osobowość, autorytet. Artysta opowiada o swojej karierze, osobowościach, które spotkał na swojej drodze , Polsce współczesnej . Z wieloma opiniami Muzyka nie sposób się nie zgodzić, choćby z taką „ za bardzo skupiliśmy się na polityce i ekonomii. Sztuką nie zajmujemy się w ogóle – od szkoły począwszy. W przestrzeni publicznej sztuki nie ma prawie wcale, dominuje chaos, przypadkowość i brzydota. /…/ A tymczasem sztuka – także w postaci pięknego budynku czy pięknego placu – daje człowiekowi oddech , formuje go, kształtuje jego postawę wobec świata i innych ludzi „ . Wręcz ironicznie brzmią dziś wypowiedzi Waglewskiego / rozmowy były nagrywane w latach 2005-6/ „ misją mediów publicznych powinno być formowanie dobrego smaku „ czy „ polityk wybrany prze nas też przecież świadczy o naszej kulturze, naszych preferencjach estetycznych „
Poza wyznaniami Artysty to także obserwacje krytycznego obserwatora naszej codzienności . Świetnie się to czyta i książka stanowi jakiś komentarz do twórczości muzycznej Artysty.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 82360Post Hebius »

Skończyłem "Most Ikara" Pawła Nowaka.

Obrazek

Ja pierdolę!

Nie wiem co było bardziej wstrząsające - ostatni rozdział z efektem WoW, czy podziękowania i nazwiska niektórych beneficjentów :shock:

"Małe życie" przy tej powieści to mały pryszcz.

Kto jeszcze nie kupił, niech natychmiast biegnie do księgarni i zamawia egzemplarz! To trzeba mieć na półce!

Ja pierdolę! :D
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: To się czyta

Post: # 82362Post bolevitch »

beneficjentów czy donatorów?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 82363Post Hebius »

Hmmm...
A jak ktoś wystawia fiuta do ssania jest beneficjentem, czy donatorem? :D
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11884
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 82391Post marcin »

Podróż PKP IC do Przemyśla trochę trwa, więc uznałem, że trzeba kupić coś łatwego na drogę no i... zakupiłem ten "Most Ikara" :D

O ja cię... :D Przeczytałem na razie pół. Powieść jest niesamowicie infantylna, przewidywalna i płaska. Ale to bym wybaczył. Najgorsze jest to, że jest tragiczna literacko. I sztuczny i nieporadny język (a przy tym niesamowicie napuszony). Bo czy w realnym życiu ktoś mówi (cytuję z pamięci) "a potem skierowałem swoją twarz niżej i ustami zadałem mu rozkosz" :lol:

Ta powieść to taki gejowski harlequin. A teraz uwaga - będzie najistotniejsze: ta powieść jest tak słaba, że aż dobra. Wręcz momentami fascynująca :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 82392Post Hebius »

:hurra: :hurra: :hurra:
Najlepsze jeszcze przed tobą :D
husky

Re: To się czyta

Post: # 82404Post husky »

marcin pisze: 11-05-2021 15:19:17 Bo czy w realnym życiu ktoś mówi (cytuję z pamięci) "a potem skierowałem swoją twarz niżej i ustami zadałem mu rozkosz" :lol:
No ale jak miał napisać, wziąłem do ryja i obciagnąłem? Tak to i ja umiem.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: To się czyta

Post: # 82411Post bolevitch »

już Pilch narzekał że w polszczyźnie są tylko określenia na czynności seksualne uznane powszechnie za wulgarne...
husky

Re: To się czyta

Post: # 82416Post husky »

Nie tylko. Np jest "kochać sie z kimś"
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: To się czyta

Post: # 82419Post bolevitch »

jeszcze 100 lat temu nie zostałbyś chyba zrozumiany...
Pilch podał przykład sformułowania "płakać rzewnymi łzami" na - jeśli dobrze rozumiałem - określenie momentu ejakulacji, ale nie wiem czy to na serio tak funkcjonowało, czy wymyślił na potrzeby chwili dla jaj...
ODPOWIEDZ