Czego teraz słucham.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4810
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4301Post jordi »

Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4810
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4303Post jordi »

Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
nigrivon
Posty: 23
Rejestracja: 01-01-2019 20:40:14

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4418Post nigrivon »

Dimash Kudaibergen, Kazach, niesamowity talent (6 oktaw)
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4420Post Renly Baratheon »

Idealny żeby go zerżnąć.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4426Post Czartogromski »

Żeby jeszcze 20 stycznia nadawać w radiu "Stille Nacht" to już perwersja :o :evil: :(
Awatar użytkownika
Kawa
Posty: 1138
Rejestracja: 18-07-2018 20:44:36
Lokalizacja: Słupsk na Północy

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4433Post Kawa »

A nie "Cichą noc"? Toż to zakamuflowana opcja niemiecka!
Awatar użytkownika
w300
Posty: 6170
Rejestracja: 22-07-2018 18:24:37
Lokalizacja: ***POMORSKIE***

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4434Post w300 »

Okres świąteczny powinien trwać tyle po co przed.Handel zaczyna zwykle od 1 listopada wiec 13 lutego powinno sie wszystko kończyć.Tak aby 14 lutego wszyscy żyli tylko walentynkami
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4435Post Hebius »

Choinkę można trzymać do MB Gromnicznej, kolędy śpiewać chyba też.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4436Post Czartogromski »

W tym roku była 200. rocznica napisania "Stille Nacht". Nie cierpię tego pieśnidła, a w tym roku to już nim rzygam.
Jedyne, co mi się w niej podoba, to jej tytuł w języku suhaili: Usiku mtakatifu
Avril

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4527Post Avril »

nigrivon pisze: 20-01-2019 00:47:43 Dimash Kudaibergen, Kazach, niesamowity talent (6 oktaw)

Przypadek Dimasha to ewenement jeśli chodzi o WYDAWANIE z siebie dźwięków.
Dimash to(nie)klasyczny tenor altowy-kontratenor ;) Chyba Kaylan wstawił kiedyś jego piosenki na gejowo. Przeryłem cały internet z jego wykonaniami. W przeciągu roku(!) jego skala wzrosła z 5 oktaw do 7- więc nieprawdą jest, że ma 6 oktaw, bo wyciąga górne dźwieki fortepianu ( od C#8 przez C#8`s do D8 ) czyli to dźwięki wydawane przez czajnik, kiedy woda się gotuje. A to daje nam piękny przykład 7 oktaw. Takie coś jest zabójcze dla strun głosowych, a włączając w to rejestr gwizdkowy, który żeby osiągnąć trzeba napiąć struny głosowe w niebezpiecznie nienaturalny sposób Na 100% Dimash jest wybitny, ale w interpretacji utworów przygotowanych pod niego. W zwykłym POPie nie dałby rady.Tutaj masz przykład przejścia z 6 do 7 oktawy ( od 4:37 + 5 sekundowe vibrato) Jeśli z dźwięku D8, przeszedłby do kolejnego po wzięciu w oddechu jego struny głosowe się zerwą. Więc z jednej strony jest wybitny, a z drugiej przeciętny(?). Nie ma w nim wg mnie spójności i umiarkowania. Jestem pewny, że za 5- 10 lat nie będzie w stanie już "śpiewać" tak jak teraz, bo jego struny głosowe się zmęczą, naciągną, wyciągną, jak chcesz to sam sobie to nazwij. ;)
Śpiewać celowo umieściłem w cudzysłowu, bo to nie jest śpiew, a wydawanie z siebie dźwięków.
Awatar użytkownika
nigrivon
Posty: 23
Rejestracja: 01-01-2019 20:40:14

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4531Post nigrivon »

Takie bzdury wypisałeś, że aż się płakać chce. To, że się raz czy dwa popisał wyciągnięciem "czajniczka" nie znaczy, że nie umie śpiewać. Oczywiście, że umie, oczywiście, że ma super wrażliwość i umiejętność interpretacji muzyki, technicznie jest bardzo dobry, kontrola nad głosem po prostu fenomenalna. Owszem, zdarzają mu się wpadki, zwłaszcza przy zachodniej muzyce, jego interpretacja MJ czy Queen nie powala mówiąc delikatnie, ale widać postęp z roku na rok (nawet jeśli mówimy o czymś tak trywialnym jak nauka poprawnej wymowy angielskiego). Nauczyciele i trenerzy wokalni nie potrafią wyjść z podziwu nad jego umiejętnościami, dostał propozycję pracy w operze mając 22 lata, występuje z uznanymi wokalistami i śpiewakami, ale nie, Avril twierdzi, że Dimash nie umie śpiewać, tylko dźwięki wydawać. Głupota tego stwierdzenia jest porażająca.
Avril

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4532Post Avril »

Nie napisałem, że nie umie śpiewać! Samo wyciągnięcie "czajniczka" oznacza fakt, że umie śpiewać. Po prostu męczy swój głos zbyt mocno jak na 22 latka, który nie śpiewa od dziecka( tak profesjonalnie) wydająć w dodatku takie trudne dżwięki. Jak dalej będzie takie dźwięki z siebie wydobywał to przesadzi i będzie jak z Mariah Carey.
Wybitny jest w tym co robi teraz, w interpretacji utworów pod niego samego, a przecięty byłby w popie. Nie umniejszam mu z żaden sposób, bo jest genialny.
Awatar użytkownika
nigrivon
Posty: 23
Rejestracja: 01-01-2019 20:40:14

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4542Post nigrivon »

Napisałeś, że to nie śpiew tylko wydawanie dźwięków.

Nikt na starość nie zachowuje takiego głosu, który miał za młodu. Co do Mariah to akurat kulą w płot, bo ona po prostu ma guzki, które miała od dziecka. Nie jest z nią tak najgorzej, no chyba że słucha się jej tylko wtedy kiedy ma słabe dni.

Dimash jest z muzycznej rodziny, jest świetnie wyszkolony i z pewnością wie co robi. Nie wygląda na kretyna, który nie patrzy w przyszłość, znakomicie buduje swoją pozycję. Nie wiem czemu robisz z popu nie wiadomo jak wymagający gatunek. Masa jest w popie kawałków, w których tacy wyjcy sobie doskonale radzą - https://www.youtube.com/watch?v=ATOTl1x83o0.
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1811
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4563Post Dorian_Gray »

Hawkwind - Master of the Universe

https://www.youtube.com/watch?v=X3W7ch0oLeA

space rock ... brakuje mi do tej muzy tylko dobrego zioła ....
Avril

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4609Post Avril »

nigrivon pisze: 22-01-2019 23:33:03 Dimash jest z muzycznej rodziny, jest świetnie wyszkolony i z pewnością wie co robi. Nie wygląda na kretyna, który nie patrzy w przyszłość, znakomicie buduje swoją pozycję.
Nic innego nie mogę napisać: Czas pokaże.

Akurat" My heart will go on" w jego wykonaniu mi się nie podoba. To ballada, w dodatku jedna z 3 najlepszych w historii, a on ją oczywiście zinterpretował na swój sposób. Czy trafnie? Według mnie nie, ale to kwestia gustu. Nie jestem fanem aż tak wielkiego mieszania w piosence.
W ogóle wysokie rejestry nie pasują do ballady. Widziałbym go w piosenkach Ill Divo. Jego głos jest za dobry jak na takie piosenki.

A w temacie:
Ariana Grande- 7 rings

Nowa płyta wychodzi 9 lutego, 6 miesięcy po poprzedniej płycie Sweetner. Szok, że tak szybko.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4840Post Hebius »

Obrazek
Polskie Radio Dwójka
Jacek Hawryluk & Płytomania
czekam zwłaszcza na:
W audycji także: Piotr Kamiński o idealnym nagraniu "Z rodu Boreasza", czyli ostatniego dzieła scenicznego Jeana-Philippe’a Rameau ("Złota Setka")
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 4841Post Czartogromski »

Najbardziej czekam na komentarze w sprawie tych, zdaniem Kamińskiego, niedobrych :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1811
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 5207Post Dorian_Gray »

Hawkwind - Magnu (z 1975 roku)
https://www.youtube.com/watch?v=lKOQ0BzEZ6k
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Czego teraz słucham.

Post: # 5219Post Czartogromski »

Ha, rzecz zupełnie mi nieznana :geek:
ODPOWIEDZ