Właśnie byłem w kinie

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 30922Post Walpurg »

No ja nie dołączam, nigdy, absolutnie.
Czyli wrócisz, a jak wrócisz, pójdziesz do kina.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 30923Post marcin »

Tak jest!
Po powrocie zamelduje wykonanie zadania :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31009Post Achim »

„ Prawda „
Europejski debiut Hirokazu Koreedy to film oparty na wielkiej, autoironicznej roli Catherine Deneuve. Gra tu ona wielka gwiazdę francuskiego kina, która właśnie wydała wspomnienia. Fabienne jest „ świętym potworem” : egocentryczna , egoistyczna, uważająca ,ze to sztuka jest najważniejsza i usprawiedliwia wszystko. Stosunki gwiazdy z córką scenarzystką zza oceanu/ Juliette Binoche / nie są łatwe i proste. Lumir ma żal do matki, a jej mąż hollywoodzki gwiazdor/ Ethan Hawke/ też nie jest łatwym partnerem. Film nie ma zbyt rozbudowanej akcji, wszystko oparte jest na dialogach i skomplikowanych relacjach między postaciami. Rola Deneuva wykracza natomiast poza konwencję gorzko- słodkiej dramy rodzinnej.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31016Post Achim »

„ Sala samobójców. Hejter „
Bardzo mocny film, będący kontynuacją „ Sali samobójców”, ale z tamtym sukcesem Komasy łączy go jedynie postać Beaty / świetna Agata Kulesza/ .
Głównym bohaterem jest tu Tomek/ aktorskie odkrycie Maciej Musiałowski/ . Ambitny chłopak z prowincji, który dzięki brakowi zasad moralnych i umiejętności mimikry odniesie sukces i będzie dyktował warunki , choć z moralnego punktu widzenia pozostanie odrażającym indywiduum . Tomek jest jak musilowski „ człowiek bez właściwości „ . W otoczeniu narodowców na strzelnicy staje się jednym z nich , a inteligenckiej rodzinie Krasuckich / Danuta Stenka i Jacek Koman/ potrafi zaimponować w finale uporem i pozorną szlachetnością . Tomek potrafi wkraść się też w łaski demokratycznego kandydata na prezydenta stolicy / Maciej Stuhr/ . Bohater Komasy przy pozorach uroku i ogłady prowadzi z otoczeniem bezwzględną grę z finałem niczym krwawa jatka z gier komputerowych. Czy napędzają go kompleksy czy nienawiść , jest jednym z „ bydła, które należy zamknąć w klatkach „ czy wyrafinowanym manipulatorem, od którego nawet bezwzględna szefowa Beata może się uczyć. Tomek podnosi się z porażki wyrzucenia za studiów , dzięki brakowi zasad moralnych odnosi najpierw małe „ zwycięstwa”/ upokorzenie blogerki fitness /aż po grube sprawy polityczne.
Film Komasy nikogo nie wybiela , elity warszawskie/ Krasuccy czy Rudnicki / są zakłamani i obłudni ,żyją w kompletnym odizolowaniu . Młodsze pokolenie czyli patointeligencja panny Krasuckie/ Vanessa Aleksander i Martynika Kośnica/ to wyjątkowe przykłady biernych nieudacznic życiowych . Z drugiej strony środowisko narodowców ziejące nienawiścią , a z trzeciej bezwzględny świat polityki / demoniczny Piotr Cyrwus/ . Tomek świetnie się w tym odnajduje , lawirując między tymi światami.
Mocny film, będący jednocześnie przerażającą diagnozą społeczną
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31036Post Walpurg »

Achim pisze: 08-03-2020 15:52:41Czy napędzają go kompleksy czy nienawiść
Chyba najbardziej zemsta.

Tomasz Raczek zwrócił uwagę na dwie ważne sprawy.
1. W przeciwieństwie do Bożego ciała, który pokazywał ludzi jako dobrych, czasami skrzywdzonych, ale generalnie dobrych, i jakoś stawał w ich obronie, "Hejter" jest oskarżeniem wszystkich. Nie ma ani jednej pozytywnej postaci. Absolutne oskarżenie wszystkich. W sumie to dziwne, że zrobił te filmy jeden po drugim w krótkim okresie.

2. Pierwsza w polskim kinie normalnie pokazana scena z gejowskim elementem, bez stereotypowych przegięć. Wnętrze gejowskiego klubu nie różni się praktycznie od heteryckiego, można wręcz nie zauważyć, że to miejsce tęczowe.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31069Post Achim »

Raczek ma rację, nawet pseudoszlachetni Krasuccy wyśmiewają się na początku z Tomka, choć akurat te postaci podlegają pewnej ewolucji.
Natomiast ja też się nie domyśliłem ,że chodzi o klub gejowski.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31090Post żmij »

Hmm, ale faceci w klubie akurat chyba byli dość przegięci (jeśli chodzi o ich ruchy). Przynajmniej mnie to uderzyło od razu. Zresztą już sam fakt obecności samych facetów, coś mówi. Bardzo sztuczna ta scena mi się wydała.

A czy Krasuccy podlegają ewolucji? No chyba nie. To Tomek potrafi manipulować i wpisać się w ich oczekiwania. Chłopak "wyszedł z prowincji", pokazał się jako neoliberalny modelowy człowiek sukcesu i zyskał w ich oczach. Oni sami się raczej nie zmieniają.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31122Post Achim »

Może idealistycznie myślę,że piękna bez makijażu twarz Danuty Stenki , niczym zastygła z bólu Niobe sygnalizuje jakąś przemianę.
A ten Tomala to też jakiś współczesny Nikodem Dyzma , czy też nowe wcielenie " banalności zła", bo przecież on jest idealnie przeciętny i nijaki.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31204Post marcin »

Jak juz wroce Walpurgu, to do kina nie pojde, bo wszystkie kina studyjne w Katowicach zamkneli na caly miesiac.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31229Post Walpurg »

Hejtera nie ma w studyjnych. A multipleksy teraz są pustawe. Byłem dzisiaj w Multikinie i było pusto a o tej porze są tłumy.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31231Post marcin »

No jak nie, w Kosmosie caly czas leci(al).
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31232Post Walpurg »

No to Kosmos odpadł ci. Musisz dalej podjechać. :P
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31234Post Senso »

marcin pisze: 10-03-2020 23:47:51 No jak nie, w Kosmosie caly czas leci(al).
Wpadnij do Wro. Wciąż do obejrzenia, choć sale puste. Ciekawe, czy odwołanie zajęć na uczelniach choć trochę je zapełni (wątpię).
https://www.kinonh.pl/film.do?id=15874
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 31243Post marcin »

Na razie jestem na pewnej greckiej wyspie. Nie ma tu poki co ani jednego zarazenia, wiec bezpieczniej niz w PL :P
A tak na serio, to paradoksem jest, ze od poczatku w Polsce na powiklania pogrypowe zmarlo cos kolo 30 osob i tu jakos nikt nie panikuje.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 32644Post Walpurg »

Dzisiaj po 20.00 na platformie https://player.pl/ do obejrzenia Sala samobójców. Hejter - nie da się go już zobaczyć w kinach, więc można legalnie w serwisie VOD TVN-u. Nie rozumiem tylko, czy to do zobaczenia wciąż po tym terminie, czy tylko jednorazowo. Oraz czy dostęp jest płatny. No ale w kinie też trzeba zapłacić. A na pewno WARTO!
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 32662Post Senso »

No i super, tylko że za taką cenę musiałbym skrzyknąć się z kims z forum, bo zwyczajnie cena jest za wysoka.
35 zł za jeden film na 48 h, nawet na największym domowym ekranie czy rzutniku, to jednak przesada, tym bardziej, że to więcej niż miesiąc abonamentu na outfilm (29 zł za miesiąc) czy niewiele mniej niż miesiąc Netflixa.
Poczekam do momentu aż zejdą z ceną do 15 zł na jakiejś z platform (a prawie na pewno tak się stanie), wówczas obejrzę, a jak nie spuszczą z ceny, poczekam 2-3 miesiące i pożyczę z biblioteki za darmo.
Za onetem:
"(...)a 25 marca z kolei dołączy do ofert pozostałych platform VOD - Cyfrowy Polsat, Ipla, vod.pl, Chili, Vectra, Multimedia Polska, Play i Netia."
Ostatnio zmieniony 18-03-2020 17:42:48 przez Senso, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 32670Post Walpurg »

35? :o
No bez jaj!
:(
Strasznie drogo.

To trzeba poczekać na te pozostałe. Może będzie taniej.

Kina - w super jakości - mają bilety po 15 zł (już tylko Cinema City ma droższe) a oni 35? :(
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 32673Post Senso »

Zobaczymy za tydzień, jak nadejdzie 25. A w międzyczasie jest Lubiewo on-line w Teatrze Nowym Proxima na otarcie łez.
https://www.teatrnowy.com.pl/spektakle/lubiewo-on-line/
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 32679Post mike »

o fajnie dzięki będzie okazja się odchamić chociaż nie wiem, czy przy tym tytule jest to możliwe :-D
Fryku

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 32681Post Fryku »

Czy możecie polecić jakiś VPN albo inny sposób żebyśmy mogli zobaczyć ten film? Nie możemy "zwyczajnie" kliknąć i zapłacić.
Nie znam się za bardzo na tych vpn'owskich zabiegach.
ODPOWIEDZ