To się czyta

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6056
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 138498Post Czartogromski »

Walpurg pisze: 03-02-2023 21:32:13 Lampa do czytania. Fajnie. A czy można przy niej jeść lub szydełkować?
Szydełkowania nie wypróbowałem, ale jak wrócę do pracy, to pożyczę od którejś z pań robótkę i sprawdzę.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: To się czyta

Post: # 138513Post Walpurg »

Trzymam za słowo, tzn. za szydełko.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 138550Post Hebius »

Będziemy czytać z Igą?

Obrazek
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12966
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 139519Post marcin »

Czytam, a w zasadzie to już kończę "Rój Hellstroma"
Kolejna rzecz z Wehikułu czasu, i jak prawie wszystko w tej serii, bardzo dobre ;)

Info dla zrzędy: czytam książkę papierową więc może już nie zrzędzić :P

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 139541Post Hebius »

António Lobo Antunes, Zadupia

Finiszuję!
:hurra: :hurra: :hurra:
Ostatni rozdział mi został (7 stron) i mam jeszcze pół godziny do wyjście do biblioteki. Powinienem zdążyć.

Mam nadzieje, że Antunes w tym roku dostanie Nobla. Żeby ten mój miesięczny mozół lektury nabrał dodatkowej wartości :D
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6056
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 139554Post Czartogromski »

A jak nie dostanie? Cały mozół na nic :o
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 139581Post Hebius »

Zauważ, że pisałem o dodatkowej wartości :P
Lubię takie bogactwo i poetyckość stylu, ale książki pisane w podobny sposób trzeba mieć u siebie na półce, a nie żeby bibliotekarka czy automat powiązany z katalogiem poganiały "Minął termin wypożyczenia, pora zwracać pozycję!".
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6056
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 139624Post Czartogromski »

To te automaty takie poganiające są :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 139671Post Hebius »

Termin przekroczyłem o tydzień to trzy maile dostałem w tym czasie :D
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 139848Post Hebius »

Obrazek
Tony Parsons*, Krwawa wyliczanka
Detektyw Max Wolfe, tom 1

Jak milo po tym Antunesie sięgnąć po coś, co ma prostą, wciągającą historię (nie Historię!) i jest napisane całkiem normalnie, bez zapatrzenia w Nagrodę Nobla i ambicji większej, niż sprawienie frajdy zwykłemu czytelnikowi.
___________
* z lekkim zaskoczeniem odkryłem, że to ten sam Tony Parsons, autor powieści obyczajowych ("Mężczyzna i chłopiec" miał ekranizację z Ioanem Gruffuddem), którymi się zachwycał Palnik i chyba Robertus. Pamięta tu ktoś jeszcze Palnika i Robertusa?
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12966
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 139851Post marcin »

Palnik? :shock: to jakiś user na starym forum?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 139937Post Hebius »

Tak. Chociaż obaj - Palnik i Robertus - byli aktywni bardziej na Hydeparku Gejowa, w szczytowym okresie funkcjonowania HP. Ale na forum też się jeszcze załapali.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11176
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: To się czyta

Post: # 139972Post gaynau »

Przypomnijcie, czym był ten hydepark?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14586
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 139977Post Hebius »

Hydepark to było preforum, miejsce, które forum zjadło :D Można było znaleźć na nim wpisy mniej czy bardziej osobiste
Weber pisze:Rasko wczoraj
sobota 17 stycznia 2004 10:30:47

Jerzyk: cóż, też mi przykro, ale po całym tygodniu pracy miałem kryzys :( i ewakuowałem się w przyspieszonym tempie do łóżka. Wcześniej czekałem, bo Robertus cały czas zastanawiał się, jak Ci wyjaśnić, że siedzimy przy drzwiach, jak gdyby było tam jakieś inne wejście :) i pisał kolejne smsy. Będą następne okazje!

Przy okazji chciałem zauważyć, że leno jest cholernie przystojny i aż jestem w szoku :o

Natomiast palnik powiedział mi, że z krótkimi włosami wyglądam mało męsko i że poprzednim razem wydawałem się wyższy :/ Cóż, jak widziałem palnika na zlocie, to też nie przypominam sobie, żeby miał na czole te pręgi od czapki. Wszyscy się zmieniamy, ach, c'est la vie.

Dziękuję tak w ogóle wszystkim, że się pojawili. Mogliby jeszcze Bartek i medre przyjść, ale nie wymagajmy za dużo od losu :)
ciekawe
Walpurg pisze:TOK FM
piątek 2 kwietnia 18:08:26
Właśnie w TOK FM Dorota Wellman rozmawia z autorką książki Mój świat to kobieta. Dziennik lesbijki.
Ręce opadają. Kobieta napisała książkę, więc powinna mieć coś do powiedzenia. Niestety nie. Wellman wyciąga z niej każde słowo - co to znaczy "branżowy", co to jest "polowanie" itd. A ta kobiecinka opowiada jakieś bzdury... Zupełnie tak, jakby nie miała pojęcia o współczesnym życiu lesbijek w Polsce - jej zdaniem są "jakieś knajpy branżowe", które idąc ulicą poznaje się po "tęczy", są różne strony internetowe "branżowe", gdzie się umieszcza ogłoszenia, są nawet jakieś organizacje, które pomagają osobom homoseksualnym, ale właśnie "jakieś"; dopiero po chwili Wellman wycisnęła z tej biedoty, że jest KPH i Lambda, ale o jakiejkolwiek partii (poza Zielonymi) nie wspomniała. O Zielonych zresztą powiedziała w taki sposób, jakby chodziło o tych "zielonych" z początku lat 90, a nie o dzisiejszej partii.
Bohaterce wywiadu towarzyszyły dwie inne pani - psycholożka i seksuolożka, które sytuację starały się uratować, ale i one nie miały nic ciekawego do powiedzenia poza powtarzaniem w kółko, że do "knajp branżowych" chodzą także heterycy, bo to modne i bezpieczne i w ogóle cool.
Tylko się pociąć...
i inne :D
Czartogromski (wiele, wiele razy w okresie, gdy HP był już prawie martwy, ale coś tam jeszcze dychał) pisze:Obrazek
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11176
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: To się czyta

Post: # 139978Post gaynau »

A ja myślałem, że to było jakieś miejsce uciech i rozrywki, czy nawet jakiś mini gier online.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6056
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 139979Post Czartogromski »

To pewnie chodziło o to, że tylko oni jeszcze na mnie lecą. Zmieniło się o tyle, że teraz już nawet oni nie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: To się czyta

Post: # 139981Post Walpurg »

Boże, ja z tą Okoniewską jeszcze wywiad na Gejowo robiłem. Zadawałem dłuuugie na dwie linijki pytanie a ona odpowiadała: - tak. Albo: - nie. Co to był za koszmar! :P

Hydepark w skrócie mówiąc to było to samo, co forum, tylko bez tematów i bez możliwości cytowania. Czyli każdy pisał co mu do głowy przyszło. Post pod postem. Ale dyskusje były wtedy pasjonujące!
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1950
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: To się czyta

Post: # 139999Post Dorian_Gray »

Webera to nawet poznałem osobiście w 2008 roku ...
plus Palpatine'a I Wiatraka ....
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12966
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 140014Post marcin »

Też Webera poznałem ;)
Bylem wiele lat temu z nim i Palpem na piwie i (chyba) pierogach w Warszawie ;)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6056
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 140028Post Czartogromski »

Walpurg pisze: 19-02-2023 20:14:40 Hydepark w skrócie mówiąc to było to samo, co forum, tylko bez tematów i bez możliwości cytowania. Czyli każdy pisał co mu do głowy przyszło. Post pod postem. Ale dyskusje były wtedy pasjonujące!
Moje motto (jest poniżej) powstało w trakcie jakiejś dyskusji właśnie na Hydeparku. I faktycznie, momentami, mimo prostej technologii, było wspaniałe; a w sumie to był początkowo dodatek do czatu, który też miał swój dobry czas. No i była na nim fontanna :mrgreen:
ODPOWIEDZ