Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 27472Post Hebius »

A coś więcej, na zachętę?
Obrazek
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 27505Post Senso »

Kupując przez amazona wysłyka jest wykonywana z magazynu we Wrocławiu, więc książkę pewnie dostanie się w 24h od zamówienia. Sam mam ją kilka godzin.

Przystojny autor - to może być zachętą.
Mężaty - to może być wada.

Obrazek

Obrazek

Dla polskiego czytlnieka największym atutem może być czas akcji i polityczno-historyczne tło wydarzeń.
Kto wie, może IPN się odniesie, a Bosak z Jędraszewskim i Dudą z Solidarności spalą na stosie kilka egzemplarzy za kalanie wartości narodowych?

PS. Zdjęcia pewnie za jakiś czas znikną, więc jak chcesz Hebiusie, możesz zmienić hosting (nie znam się na tym).
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 27519Post Hebius »

Administracja może zmienić jeśli będzie chciała. Ja co najwyżej mogę je sobie skopiować.
Autor faktycznie wydaje się być dość atrakcyjny.
Polski czytelnik doceni tytuł bardziej, gdy się ukaże po polsku. W tej chwili bym się nie spodziewał zbyt wielkiego odzewu/reakcji na ten tytuł.

edit.
Obrazek
wydawca pisze:About Swimming in the Dark

A Guardian Book of the Year

'A beautiful novel, and at its heart it was an amazing love story and I think that's something that everyone is looking for' BBC Radio 4 Open Book, Editor's Pick

'Marvellous, precise, poignant writing; the reader is happy to be overwhelmed. The highest talent at work' SEBASTIAN BARRY

'A lyrical exploration of the conflict between gay love and political conformity. Jedrowski is an authentic new international star' EDMUND WHITE

You were right when you said that people can't always give us what we want from them.

Poland, 1980. Anxious, disillusioned Ludwik Glowacki, soon to graduate university, has been sent along with the rest of his class to an agricultural camp. Here he meets Janusz - and together, they spend a dreamlike summer swimming in secluded lakes, reading forbidden books - and falling in love.

But with summer over, the two are sent back to Warsaw, and to the harsh realities of life under the Party. Exiled from paradise, Ludwik and Janusz must decide how they will survive; and in their different choices, find themselves torn apart.

Swimming in the Dark is an unforgettable debut about youth, love, and loss - and the sacrifices we make to live lives with meaning.

Reviews

“Marvellous, precise, poignant writing; the reader is happy to be overwhelmed. The highest talent at work” – SEBASTIAN BARRY,

“A young Polish author who writes rather miraculously in English, of which he has magisterial and frankly, Conradian command” – Guardian, Books of the Year

“New Year, New Writers … Swimming in the Dark is an unforgettable debut about youth, love, and loss - and the sacrifices we make to live lives with meaning” – Foyles.co.uk,

“Beautifully judged, very moving, passionate ... I was completely gripped” – PATRICIA DUNCKER,

“Captivating both for its shimmering surfaces and its terrifying under-deep. I began reading, and soon realized I wouldn't be doing anything else that day. I needed to see these boys, these lovers, through to the end. Tomasz Jedrowski is a remarkable writer, alive to the ramifications of history and politics, in which the violence of a corrupt state can never fully stamp out the flourishing of beauty, grace and resistance” – JUSTIN TORRES, bestselling author of We the Animals,

“The surprise of Swimming in the Dark lies in its intimate ambivalence - that it captures the pleasures of everyday life behind the Iron Curtain as well as the privations. A beautiful, captivating love story that deepened my understanding of life in communist era Poland” – Jessica Shattuck, New York Times bestselling author of The Women in the Castle,

“A lyrical exploration of the conflict between gay love and political conformity. Jedrowski is an authentic new international star” – EDMUND WHITE,
edit. 2
https://youtu.be/CIwRdzoj8ZE

edit 3
Vogue pisze:W literaturze rok 2020 będzie należał do Tomasza Jędrowskiego. Jego debiut powieściowy „Płynąc w ciemnościach” rozgrzał do czerwoności wydawców na Targach Książki w Londynie. Tomek ma polskie korzenie, ale książkę napisał po angielsku. Opowieść o niespełnionej miłości dwóch młodych mężczyzn osadzona jest w komunistycznej Warszawie początku lat 80. Recenzenci już ją okrzyknęli arcydziełem. Magazyn „Guardian” uznał, że jest genialna, a „O, The Oprah Magazine” zawyrokował, że to będzie najważniejsza powieść LGBT roku. W Wielkiej Brytanii książkę wydaje szacowne Bloomsbury, w USA Harper Collins. Prawa kupiono już także we Włoszech, w Niemczech i Czechach. W Polsce, przetłumaczona przez Roberta Sudoła, ukaże się w wydawnictwie Osnova. Premiera 26 lutego! (Iza Bartosz)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 27614Post marcin »

Nie znam tego wydawnictwa Osnova, ale widzę, że to kolejne wydawnictwo, które uznało, że na gejach można zbijać kasę. Książka już jest w zapowiedziach księgarń - cena okładkowa 49,90 jest powalająca, biorąc pod uwagę miękką okładkę i grubość raptem troszkę ponad 250 stron, czyli broszurka :?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 27618Post Hebius »

Bo to wydawnictwo z ambicjami, dla targetu, który do porannej kawy przegląda najnowszy numer „Vogue”.

edit.
Promocja polskiego wydania "Płynąc w ciemnościach" odbędzie się 28 lutego w gmachu Zachęty.
Bym się bał iść na spotkanie z autorem, bo to dla gejów z najwyższej półki. Stąd i taka cena. Odpowiednia. Towar luksusowy nie może być tani.
Obrazek
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 27624Post Senso »

Politykę cen zostawmy wydawnictwu - najwyżej ją skoryguje. Ceny kształtuje rynek.
Boską komedię można kupić za 8,60 zł
https://czytam.pl/k,ks_106928,Boska-kom ... o_spo=true
ale też za 71,99 zł (miękka okładka)
https://www.empik.com/boska-komedia-la- ... ,ksiazka-p
a podstawowa treść jest ta sama.
Na pewno część, a już na pewno osoby z dużych miast, mają alternatywę - biliotekę. Ja 3/4 tego co czytam wypożczyam, albo czytam on-line w abonamencie na koszt miasta i cieszę się, że nie kupiłem większości z tych książek, co nie znaczy, że żałuję ich przeczytania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5825
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28175Post Czartogromski »

W najnowszym magazynie "Książki" wywiad z Mariuszem Szczygielskim - "Jak przestałem wierzyć dorosłym".
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28217Post Hebius »

Jutro kupię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28566Post Hebius »

Reklama tej gejowszczyzny "Płynąc w ciemnościach" jest też w nowym numerze Książek.

-------

Obrazek
Wydawnictwo Otwarte na FB pisze:Maria Mamczur, doświadczona i nagradzana reporterka, stara się przybliżyć zjawisko, o którym wszyscy wiedzą, ale o którym nikt nie rozmawia. Oddaje głos kobietom, które dowiedziały się, że ich mężowie lub życiowi partnerzy są gejami. Rozmawia również z tymi, które świadomie zdecydowały się na związek z gejem. Spotyka się także z mężczyznami – oni opowiadają jej o związku z kobietą ze swojej perspektywy.

Premiera książki 15 kwietnia.
Już teraz można zamówić reportaż tutaj: https://rcl.ink/vUh

Przeczytaj opis ⤵️

Po piętnastu latach związku Anna odkryła w telefonie męża SMS-y od młodych kochanków.
Ryszard wie, jak bardzo skrzywdził Łucję, ale przez lata robił wszystko, żeby zapomnieć, kim jest.
Żona geja od dwudziestu pięciu lat – nie chce rozwodu. W sypialni było okropnie, ale w salonie i w kuchni świetnie.
Różne scenariusze – podobne emocje. Żal. Wstyd. Niepewność. Cierpienie. Gniew. Odczuwane skrycie przez żony i mężów, obezwładniające i niszczące poczucie własnej wartości.
Obrazek
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28567Post bolevitch »

...a skąd Anna wiedziała, że sms jest od młodego a nie od starego kochanka?
Ostatnio zmieniony 14-02-2020 23:44:31 przez bolevitch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28568Post Nathi »

Nie mogę jakoś takiej tematyki czytać. Takie lajtowe jak w Bingo, typ miał żonę mnie wkurzało, a co dopiero to :roll:
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28569Post bolevitch »

młodzi lecą na żonatych?
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28570Post Nathi »

Ja bym prędzej się porzygał jak poleciał na żonatego, ale ja już jestem stary, bo Hebous powiedział, że już nie twino.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28571Post Hebius »

bolevitch pisze: 14-02-2020 23:48:19 młodzi lecą na żonatych?
Skoro młode laski lecą, to czemu młodzi geje nie mogą?
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28654Post marcin »

O, te żony gejów to chętnie przeczytam.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28661Post jazzik »

Ciekawe, czy tvpis zrobi reportaż na taki temat. :mrgreen:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28663Post marcin »

No przecież prawactwo uważa, że gejostwo można i trzeba leczyć.
Zawsze mnie intryguje jedna rzecz: załóżmy, że taki prawak ma córkę. Czy chciałby, aby jego córka wyszła za mąż za takiego "wyleczonego" geja? Czy raczej odradzałby jej takie małżeństwo?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 28684Post bolevitch »

Obrazek

ale co do opisu wklejonego przez Hebiusa - może chodziło o to, by zachęcić do lektury, i treść samej książki jest bardziej rzeczowa - ale sam opis wygląda na jakieś rzeczy wyssane z fusów od kawy i posypane różowym brokatem - stąd te moje podśmiechujki o "smsach od młodych kochanków" itd...
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 30745Post Hebius »

Michał Zygmunt, Krew i honor
Obrazek

Krytyka Polityczna, Warszawa 2020
str. 416
Projekt okładki: Marianna Dębska
ISBN: 978-83-66232-79-2
oprawa broszurowa

cena detaliczna: 39,90 zł
wydawca w opisie pisze:Warszawa, wiosna 1936 roku.

Jakub Berg ma wszystko. Przynajmniej tak mu się wydaje. Dużo seksu, mocnych wrażeń i niekończącej się zabawy, a przede wszystkim bardzo dużo pieniędzy. Całe jego życie odmieni jedna impreza – tej nocy pozna Julię i Franka. Piękna córka carskiego generała i tajemniczy uciekinier z dalekiej prowincji rzucą go w objęcia szalonej przygody i równie szalonej miłości. Czekają go przemoc i romantyczne uniesienia, komunistyczna konspiracja i Żołnierze Wyklęci.

Wybuchowa mieszanka, w której Stawka większa niż życie spotyka Tamte dni, tamte noce, Call Me By Your Name.

Ta powieść cię zachwyci i zmieni twoje spojrzenie na polską historię.
Na stronie wydawnictwa można przeczytać fragment powieści:
Wylądowałem w innej rzeczywistości w poczuciu totalnego dyskomfortu. Czaszkę i kark wypełniała mi gęsta glątwa kaca, ściskająca gardło jak myśliwskie lasso. Ból głowy zdawał się promieniować w stronę lędźwi niejako wbrew grawitacji (zwisałem bowiem z łoża głową w dół, z nogami zaplątanymi w skotłowaną pościel), najbardziej doskwierało mi jednak zjadliwe pieczenie w okolicach pierwszej czakry. Pulsowały boleścią tylne me strefy niesforne, paliły ogniem i nie dawały chwili wytchnienia. „A więc znów nadużyłem swej godności” – pomyślałem z niesmakiem. „Znów zdołałem utracić szacunek do siebie już w pierwszych chwilach po przebudzeniu na ciężkim kociokwiku”. A przecież tyle razy przysięgałem sobie poprawę… Wpatrując się w zwierciadło, powtarzałem: „Nie będziesz wystawiał się na weneryczną zawieruchę, nie pozwolisz z rana cierpieć głowie i częściom ciała wiecznie chronionym przed światłem słońca”.
https://krytykapolityczna.pl/kultura/cz ... t-ksiazki/
Obrazek
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5825
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 30868Post Czartogromski »

https://www.polskieradio.pl/8/2827/Arty ... iej-prozie
W najbliższej "Czytelni" Magdalena Mikołajczuk i Piotr Kofta zrecenzują książkę "Krew i honor" Michała Zygmunta, a także wezmą pod lupę literacki debiut Marii Karpińskiej "Żywopłoty".
PR2, Sobota, 7 III, godz. 12:30
ODPOWIEDZ