Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8908
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 29239Post Walpurg »

żmij pisze: 21-02-2020 19:17:10 No, moja psiapsiółka w końcu, a chłopcy z Torunia są najładniejsi. ;)
Noooo, pierwsze, co widać na jej fejsie, to filmiki z tobą! :D :pride:
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8291
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 29261Post mike »

Hebius pisze: 20-02-2020 20:48:42 Dyskredytowanie kandydatury Grodzkiej polegało na stwierdzeniu, że Grodzka jednak nie wystartowała, bo nie zebrała wymaganej liczby podpisów. Zaiste - za tak ciężkie przewinienie Replice należy się bojkot! Nie pogrążaj się Jazzik w obronie tego plugastwa!
Trzeba by mieć cytat to byśmy się przekonali, czy ta dyskredytacja brzmiała tak łagodnie jak to przedstawiasz... Wszystko zależy od kontekstu. Natomiast jedno jest pewne - jeśli Replika zajmuje się bezkrytyczną lanserką wciskania Robercika w szaleńczym obłędzie jako jedynie słusznego kandydata i nie informuje o innej pro-LGBTowej kandydatce jaką jest Kidawa oraz przy okazji Trans-Fuzji - nie informowała i nie apelowała o podpisy dla Anny Grodzkiej tzn, że trzeba będzie uznać Replikę za bezwartościowy szmatławiec niewarty czytania. A wtedy nie tylko nie wezmę go za darmo z klubów, gdzie ponoć jest dostępny, ale spuszczę do kibla co by oszczędzić propagandy innym.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8908
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 29266Post Walpurg »

Może wystarczyłoby przeczytać Replikę, to zaledwie krótki akapit.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 29267Post żmij »

Jak spuścisz Replikę w kiblu w jakimś klubie, to może oszczędzisz komuś propagandy, ale jednocześnie zapchasz ten kibel, przysparzając wielu osobom problemów z oddaniem moczu. :lol:
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13434
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 29268Post Hebius »

Na tym gównianym FB ciężko coś odszukać/znaleźć, ale poświeciłem się, odszukałem ten post, pod którym była na FB dyskusja i widzę jaka to naprawdę gównoburza :D
Replika pisze:(...) Kochani, chodzi Wam o to, że RB nie jest pierwszy, bo wcześniej była Anna Grodzka, czy o to, że RB będzie pierwszy, ale dopiero gdy zbierze 100 tys.? Jeśli to pierwsze, to nie zgadzamy się (Anna Grodzka nie zebrała 100 tys., więc ostatecznie nie kandydowała - nie ma tu żadnego wymazywania, to jest fakt, który zresztą wspominaliśmy). Jeśli to drugie, to oczywiście macie rację, że formalnie RB stanie się kandydatem dopiero, gdy zostanie zarejestrowany (i po zebraniu 100 tys. podpisów) - tyle tylko, że w jego przypadku, gdy ma on poparcie trzeciej siły politycznej w kraju, zebranie podpisów jest praktycznie formalnością. Podobnie jak w przypadku kandydatów desygnowanych przez inne duże partie. Teoretycznie żaden nie jest jeszcze kandydatem - a wielokrotnie już tak o nich pisaliśmy - i wszystkie inne media też - i nie protestowaliście.
Replika pisze:(...) Anna Grodzka, jak pisaliśmy, ostatecznie nie kandydowała w wyborach 2015 r. (nie spełniła wymogu 100 tys. podpisów). Natomiast przy Robercie Biedroniu - zakładamy, że spełni ten wymóg i dlatego piszemy o nim jako o kandydacie, tak jak zakładamy, że spełnią ten wymóg Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz - i też o tych osobach piszemy jako o kandydatach. Natomiast samą gotowość startu w wyborach w 2015 r. przez Annę Grodzką pamiętamy i piszemy niej (kilka dni temu, pisząc o kandydaturze RB, przypomnieliśmy o tym).
Ale nie, do zwolenników tezy, że Replika jest transfobiczna to nie przemawia - domagają się twardo żeby pisać, że Grodzka była pierwsza.
Edyta Baker pisze:Replika, ale wy chyba nie rozumiecie, że tu się nie protestuje przeciwko temu, że w mediach tych ludzi, których partie namaszczą do startowania w wyborach nazywa się potocznie kandydatami, tylko przeciwko waszemu wąskiemu cisgejowskiemu widzeniu świata.
Bo jakkolwiek prawdą jest, że Biedroń został kandydatem lewicy, tak nieprawdą jest, że jest pierwszą osobą LGBT, która "kandyduje na urząd prezydenta". Po pierwsze dlatego, że jeszcze wcale ne kandyduje, bo o ile się orientuję, to PKW jeszcze takiego kandydata nie zarejestrowała. A to dopiero ta chwila czyni z danego delikwenta "kandydata na prezydenta". A po drugie, wcale nie jest pierwszą osobą LGBT. Obecna sytuacja Biedronia niczym nie różni się od sytuacji Grodzkiej sprzed pięciu lat. Pisanie o tym, że Biedroń jest pierwszą jawną osobą LGBT w historii, która kandyduje na urząd prezydent jet oczywistym kłamstwem. Prościej i jaśniej nie można.
Nie spodziewam się po Replika, że uzna swój błąd. Raczej pójdzie w zaparte i bedzie dowodzić wyjątkowości obecnej sytuacji Biedronia ponad wszystko inne, co tylko w moim odbiorze pogłębi wrażenie, że w redakcji Replika jednak dominuje cisgejowska optyka widzenia świata. Nie pierwszy raz zresztą, bo Replika dawała nam to już wcześniej do zrozumienia.
(...)
Niestety, to jest nieprawda. Na razie Robert Biedroń jest zaledwie drugą w historii ujawnioną osobą LGBT, która zamierza podejść do kandydowania na urząd prezydenta Polski. Pierwszą była Anna Grodzka podczas poprzednich wyborów. Nie uzyskała jednak wymaganej liczby podpisów poparcia, więc ostatecznie statusu kandydata na prezydenta nie osiągnęła. Podobnie, jak nie ma go obecnie Robert Biedroń. A że lwica salonowa wybrała go na swojego kandydata, to jest całkiem inna sprawa. Lwicy salonowej wolno se wybierać kogo tam się jej spodoba na kandydatów, nawet cały słoik ogórków. Co nie znaczy, że wybory lwicy salonowej mają jakiekolwiek znaczenie dla formalnego statusu kandydata na prezydenta. O!
W tym poście znów zwycięża cisgejowska narracja i lekceważący stosunek do innych literek naszego jakże tęczowego skrótowca 🤪
Jedyny grzech Repliki to w najlepszym razie falstart, że nie poczekała z tym postem do uzbierania przez popleczników Biedronia 100 tys. podpisów.

https://www.facebook.com/ReplikaKPH/pho ... =3&theater
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8933
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 29271Post jazzik »

I cisgejowskie widzenie świata! :lol:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 29273Post mare »

Nie ma sensu zajmować się tymi wyssanymi z palca zarzutami. Ważniejsza jest odpowiedź na pytanie, dlaczego nie promują tam, na równi z Biedroniem, kandydatury Kidawy, osoby sprzyjającej LGBT.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11975
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 29274Post marcin »

Dude tez mogliby wspierac, wszak tez zapowiedzial ze by rozwazyl podpisanie ustawy.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 29275Post mare »

To miło, że tak uważasz, rozumiem, że masz już kandydata zamiast Biedronia. :brawa:
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11975
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 29276Post marcin »

A czy to nie ty czasem pisales ze kazdy ma prawo glosowac na kogo chce?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 29278Post mare »

Oczywiście, przecież piszę, że to bardzo miło, że chcesz głosować teraz na Dudę. Głosuj na kogo chcesz, ja ogólnie jestem tolerancyjny dla ludzkich wyborów, nawet takich, których nie rozumiem. Więc popieram.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8291
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 29279Post mike »

^^^^^^^^^ To jest już nas co najmniej dwóch z mare, którzy czekają na odpowiedzi

+ Dziękuję ci kochany hebiusie za te cytaty, niestety Trans-Fuzja ma rację Anna Grodzka została co najmniej zlekceważona, pominięta zignorowana potraktowana jak powietrze podobnie jak zresztą inna przyjazna LGBT kandydatka Małgorzata Kidawa-Błońska. Replika z góry przesądziła jedynie-słuszność kandydatury Biedronia (niekoniecznie jak twierdzą "trzeciej siły", bo równie często przegrywa w sondażach z Hołownią). Ponadto mnie najbardziej interesuje to jaką Replika stosowała narrację wyborczą w kilku swoich ostatnich numerach? Bo jeśli taką jak się obawiam tzn Robercik The Greatest a wszystkim innym paluszek Lichockiej no to niestety będzie smuteczek i wtedy będzie trzeba szukać rozwiązania, żeby jednak się zmieściło do kibelka ewentualnie do wycierania powierzchni płaskich w darkroomach...
żmij pisze: 21-02-2020 19:17:10 No, moja psiapsiółka w końcu, a chłopcy z Torunia są najładniejsi. ;)
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EC05E17
Ok to najpierw Obrazek a dopiero potem rozmowy kłótnie polityczne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13434
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 31821Post Hebius »

W nowej Replice ma być wywiad z Kubą Gawronem, byłym forumowiczem.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8291
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 31822Post mike »

Jaki nik i dlaczego on a nie ja? :-D Ten cały Kuba to jakiś aktywista?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13434
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 31823Post Hebius »

Kuba był na Gejowie jako Murich. I tak, jest gejowskim aktywistą. Z Rzeszowa.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8291
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 31824Post mike »

To chyba kojarzę zdjęcie z czapeczką i w okularkach
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13434
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 31827Post Hebius »

Tak, chyba dobrze kojarzysz. W Wyborczej takie zdjęcie pokazywali.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kawa
Posty: 1138
Rejestracja: 18-07-2018 20:44:36
Lokalizacja: Słupsk na Północy

Re: Replika

Post: # 31836Post Kawa »

Tak - Kuba to aktywista, wraz z dwiema innymi osobami prowadzi monitoring "stref wolnych od LGBT", projekt ten znany jest szerzej jako Atlas Nienawiści.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Replika

Post: # 31838Post Senso »

Szkoda, że jak ktoś coś już osiągnie, to przestaje tu się udzielać.
Awatar użytkownika
Kawa
Posty: 1138
Rejestracja: 18-07-2018 20:44:36
Lokalizacja: Słupsk na Północy

Re: Replika

Post: # 31839Post Kawa »

Żmij bardzo aktywnie działa w Razem, jak i udziela się na Forum.
ODPOWIEDZ