Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 44105Post Nathi »

Mam konto netflix na pół z kolegą i dzwonił do nas, że od paru dni nie może oglądać.

Okazało się, że na nasze konto logowały się osoby z 5 województw i sobie oglądały. Wiem, że w necie jest wszystko i kiedyś inny znajomy właśnie tak oglądał netflixa. Jak ktoś zmienił hasło, szukał nowego konta.

Opcja sprawdzania logowań dostępna jest tylko na www. Nie ma jej na tv, czy smartfonie.
Polecam sprawdzić.

Dodatkowo każdy użytkownik może mieć swój pin. Nasze profile już mają.
husky

Re: Netflix

Post: # 44110Post husky »

Senso pisze: 17-05-2020 23:41:29 @husky, nie wiem, jaki typ filmów preferujesz, ale ja widziałem w kinie a potem na Netflixie i obejrzałbym 3 raz pewnie też.
https://www.netflix.com/pl/title/80223779

albo, jeśli lubisz inne klimaty to:
https://www.netflix.com/pl/Title/834585

choć widać tam parę nieścisłości.
Pierwszy ogądałem już daaaawno :P Super. bardzo lubię Scarlet Johannson.
O zarazie to jakoś nie mam ochoty. Już mam dośc zarazy
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 44115Post Senso »

To może coś z tego:

Circus of Books :serce:

Dokumentalny, ale genialnie zrobiony. Rzadko się zdarza, żeby film dotyczący sfery LGBTQ tak dobrze splatał przewodnią opowieść z wydarzeniami stanowiącymi tło wydarzeń, stanowiącymi zapis historyczno-socjologicznych przemian, jakie zachodziły w czasie, którego dotyczy film (fajnie pokazano, tak przy okazji, jak zmieniały się Stany Zjednoczone i że niekoniecznie jedynym punktem zwrotnym było Stonewell). Jest przy tym bardzo mało dokumentów, które opowiadają coś z historii LGBTQ bez zadęcia, sięgania do traum lub opowiadania wydarzeń przez pryzmat heroizmu. A tutaj się udało! Zaskakujący, zabawny i wciągający (nie będziesz ziewał), z którego można się dowiedzieć mnóstwa rzeczy. Pełen smaczków i drobnych przyjemności. Gdybym miał tworzyć kanon pedalskich filmów, ten na pewno umieściłbym w zestawieniu.
Uwaga: jeżeli chcesz sprawić sobie przyjemność oglądania (to nie jest serial), nie czytaj nic o nim, tylko daj się ponieść opowieści i pozwól się zaskoczyć. Niespodzianka, o której wiemy, nie sprawia już nigdy takiej radości, jak ta okryta do końca woalem tajemnicy. Niezbyt długi (1' 26" i nieprzegadany).

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Nie oglądałem, ale dodałem do swojej listy. Nie spodziewam się cudów, ale film prawie na pewno ma pozytywny wydźwięk.

Mały Książę
bo właściwie, czemu nie?
https://www.netflix.com/pl/title/81021940
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 44117Post marcin »

Ja ostatnio widzialem Duza Rybe w rez. T. Burtona
Bardzo dobry film
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 44119Post mike »

husky pisze: 17-05-2020 22:47:40 Nie mam juz co oglądać na netflixie.
a bo seriale są tylko na netflixie? ograniczając się do jednej platformy wiele się traci ostatnio coraz więcej ciekawych rzeczy wychodzi na amazon prime, hbo, hulu, disney+
Nathi pisze: 18-05-2020 15:53:04 Mam konto netflix na pół z kolegą i dzwonił do nas, że od paru dni nie może oglądać.
Jesteś pewien, że kolega nie podzielił się danymi logowania ze swoimi znajomymi? Bo tak to zwykle wygląda jak jest problem z zajętymi slotami ktoś "pożyczy" jednemu, który obieca, że nikomu nie da, a potem już leci lawina...
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 44181Post Nathi »

Wątpię, bo on jest przed 40 stką i raczej normalny. W dodatku jesteśmy umówieni, że nikt nikomu nie daje hasła.
No ale jeśli komuś dał to ten ktoś musiał by wtedy gdzieś dać dalej, bo z 5 województw IP.

Bardziej obstawiam jego nieuwagę. Coś ściągnął na komputer i mu wykradło zapisane hasła. Później znalazło się na tym portalu z hasłami do Netflixa.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Netflix

Post: # 44184Post Walpurg »

W ramach odpoczynku obejrzałem jeden (jedyny) sezon filmu Trzy metru nad niebem (ale uwaga! to włoski film Netfliksa z org. tytułem Summertime, bo jest też hiszpański film o tym tytule). Zrobiłem to, bo miałem ochotę na coś włoskiego (żeby słyszeć język) i popatrzeć na włoskie ciacha. Nawet bym nie pisał, bo film jest taki sobie, taki letni, wakacyjny romans, nic się nie dzieje, poza tym, że wszyscy się zakochują, piją piwo na plaży, uprawiają sex, tańczą i ogólnie bawią się, ALE jest coś nowego: NIE MA GEJÓW! :o Są za to lesbijki :P W sumie fajne ciacha - motocyklista, który nie chce startować w zawodach, jego mechanik o specyficznej, ale niezwykłej urodzie, jakiś dzieciak.

I mam jeszcze jedną obserwację. Pisaliśmy, że zawsze w filmach N. są wątki LGBT, ale jest coś jeszcze: motyw faceta, który jeszcze nie uprawiał seksu. To fajne, bo przecież nie wszyscy seks uprawiają, a im ktoś starszy, tym mu pewnie trudniej zacząć. I na 4 seriale, które widziałem, zawsze był taki wątek: Sex education, Szkoła dla elity, Suburra (Spadino miał doświadczenia MM, ale po ślubie musiał jednak zadebiutować z kobietą/żoną) i teraz te Trzy metry.

W innych serialach też się to zdarza?
husky

Re: Netflix

Post: # 44214Post husky »

Mike mam też hbo ale tez jakoś nic tam nie widzę teraz.
Senso dzięki. Obejrzę jutro coś z tego.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 44344Post Senso »

@husky, ja się wciągnąłem na Netflixie
Projekt Niewinność.
https://www.netflix.com/pl/title/80214563
Przejmujący.

Na HBO świetny jest
Fosse Verdon,
tym bardziej, że to na faktach. Rzadko kiedy coś sprawia tak wielką przyjemność. Majstersztyk.
https://hbogo.pl/seriale/fosse-verdon

i Spisek przeciwko Ameryce
https://hbogo.pl/seriale/spisek-przeciwko-ameryce
Kiedyś o nim wspominałem, a teraz jest już komplet odcinków. Fascynująca opowiedziana alternatywna historia USA, które z powodu wyboru innego prezydenta (Roosvelt w filmie przegrywa wybory) w czasach drugiej wojny światowej zamiast zostać przeciwnikiem Niemców, pozostają z nimi w dobrych stosunkach. Film skupia sie na losach jednej rodziny i jej dziejów w czasie wojny (wojna jest w tle, w Europie, bo w tej wersji historii Stany pozostają neutrealne), a przez jej pryzmat pokazuje mechanizmy stopniowego odbierania praw Żydom przez faszystów, którzy działając na pograniczu prawa wprowadzają rządy totalitarne i dzięki polityce drobnych kroków zdobdywają poparcie Amerykanów na zachowania, które kilka lat wcześniej na pewno nie zostałyby zaakceptowane. Dokładnie to samo od kilku lat dzieje się w Polsce i ten film świetnie oddaje to, jak można omamić cały naród oraz jak działa w praktyce syndrom gotującej się żaby. Jak dzięki manipulacji i scojotechnice można porawać tłumy i przekonać do działań normalnie nieakceptowalnych.

Polecam z całego serca. Oba. To seriale fabularne, ale warto!
husky

Re: Netflix

Post: # 44431Post husky »

Oglądam projekt niewinnośc. Mocne.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 44435Post Senso »

i przejmujące. Ja jestem na 6 odcinku.

Podobne jest jeszcze
Osądzeni przez media :serce:
https://www.netflix.com/pl/title/80198329
ale w nim każdy odcinek to oddzielna sprawa, przez co nawet łatwiej się ogląda. Jeszcze mocniejsze, bo pokazuje mechanizmy manipulacji jakiej ulegają pod wpływem mediów i prawników przysięgli, sędziowie, opinia publiczna i wreszcie my, jako widzowie.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 44462Post marcin »

Widze ze na N pojawil sie Harry Potter :mrgreen:
A wlasnie skonczylem pierwsza czesc to teraz pierwszy film sobie obejrze :mrgreen:
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
husky

Re: Netflix

Post: # 44568Post husky »

Senso pisze: 20-05-2020 22:14:51 i przejmujące.
Prawda. Mało chyba uczuciowy jestem a w kilku momentach mi sie oczy spociły.
Mam nadzieje że osądzą tego grubego chuja co nawet nie widzi jak zniszczył ludziom życie swoim zadufaniem, głupotą i brakiem profesjonalizmu
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 44571Post Senso »

@husky, potem ten wątek się kończy i zaczynają sie odrębne sprawy.
To jest niesamowite, gdy widać, że poprzez manipulacje świadkami i wymuszanie zeznań skazywani są zupełnie niewinni ludzie na wyroki dożywocia lub śmierci. Będzie np. historia młodego chłopaka, którego zwinięto z ulicy tylko za to, że jechał białym autem z wypożyczalni, a w innej części miasta morderca z gangu odjechał też białmym samochodem. Nic innego się nie zgadza, nie ma żadnych dowodów a i tak dostał dożywocie, bo ... to było jedyne białe auto, jakie dostrzegli policjanci i uznali, że mają winnego. Resztę wymusili na świadkach oskarżenia. Albo babeczka, która uznała, że rozpoznała gwałciciela, choć za kraty posłała 18 latka z porządenej rodziny przekreślając całe jego życie. Są chwili, gdzie widać niedoskonałość systemu i bezduszność ludzi, dla których fakty nie mają często znaczenia. Można ;-(

Jak skończysz, albo będziesz szukał domiany, to zerknij na:
Osądzeni przez media :serce:
https://www.netflix.com/pl/title/80198329
Dziś obejrzałem 4 odcinek - Król Richard - o gościu, który dokonał oszustwa finansowego na dużą skalę w spółce giełdowej, a jego młodzi i niedoświadczeni obrońcy owinęli sobie ławę przysięgłych wokół palca. Istny kabaret.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 44572Post mike »

Kurde nie mogę się doczekać II sezonu https://www.youtube.com/watch?v=jsigH18Brs0 że też musieli teraz o tym przypomnieć, w dodatku zapowiadając premierę na koniec lipca :/
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 45962Post mike »

Zachęcony dzisiejszym vlogiem Rock i Borys zacząłem oglądać reality Too Hot To Handle, które ponoć cieszy się ogromną oglądalnością na netflixach światowych w tym polskim. Zapowiada się na sporą dawkę beki, a i też jest na czym oko zawiesić (szczególnie Harry). Reality z konceptem jakiego jeszcze nie było - reguła zakazu seksu i całowania przez cały czas trwania programu!
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 46098Post mike »

156 najlepszych netflixowych produkcji do oglądania w czerwcu wg. RottenTomatoes https://editorial.rottentomatoes.com/gu ... watch-now/
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 46099Post marcin »

Ogladam Stranger Things sezon 3
Rewelacyjny serial!
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5620
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 46100Post chafre »

Mindhunter dobry.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 46130Post Nathi »

Już nie wiedzieliśmy co oglądać i włączyliśmy z polecenia kolegi KINGDOM.

Pierwszy koreański serial dla Netflixa.
Muszę przyznać, że mocno zaskoczony jestem. Można by powiedzieć, że zombie się przejadło, że o zombie już nakręcono wszystko. Okazało się, że nie!
Bardzo fajny pomysł zombie w czasach samurajów w Korei.
Spoiler
Król umiera gdy królowa jest w ciąży. Jeden z wysoko postawionych rodów ukrywa ten fakt, gdyż córka przywódcy owego rodu jest królową w ciąży. Jeśli urodzi dziecko, obecny książę straci koronę a owy ród zyska rządzenie, bo przecież potomek króla będzie niepełnoletni.
Śmierć króla więc jest nie na rękę. Postanawiają go wskrzesić ziołami. Niestety poszło nie tak, król staje się zombie. Nie zabijają go dopóki nie urodzi się potomek. Karmią ludźmi, trzymają w ukryciu przed arystokracja i ludem. Niestety zaraza wydostaje się z pałacu królewskiego i cały kraj zalewają zombie.
naprawdę fajnie się ogląda, że ktoś nie wie co to zombie, jak je zabić i to wszystko w azjatyckim kliamcie na dworze króla pełnym intryg arystokracji.
ODPOWIEDZ