Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5231
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 145071Post bolevitch »

tęczowe wydanie Forbes Women 1/2023
Obrazek
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 145186Post Hebius »

Ryan Green, Zabić wszystkich
Tłumaczenie Malwina Kozłowska

Obrazek
Kolejna książka z serii True Crime❗
Historia Carla Panzrama, który przyznał się do 21 morderstw i ponad 1000 gwałtów na mężczyznach i chłopcach. Przebywając w celi śmierci, ten jeden z najokrutniejszych przestępców Ameryki powiedział: „Ani trochę nie żałuję tych wszystkich rzeczy”.
Jego wyznania przekazane strażnikowi więziennemu czekały na opublikowaniu przez 40 lat.
📕 Jako jedenastolatek Carl Panzram włamał się do domu sąsiada i ukradł jabłka, ciasto oraz rewolwer. Ponieważ często stwarzał problemy, sąd postanowił go ukarać. W trakcie dwuletniego pobytu w domu poprawczym, chłopak był wielokrotnie bity, torturowany i poniżany, a także gwałcony.
📕 W wieku piętnastu lat Carl skłamał na temat swojego wieku i wstąpił do armii, ale za kradzież koszarowych zapasów został zwolniony karnie i trafił do wojskowego więzienia. Panujący tam brutalny system ukształtował Carla na resztę życia. Mężczyzna znienawidził ludzi i zapałał żądzą zemsty.
Po opuszczeniu więzienia mógł bez żadnych przeszkód prowadzić swoją kampanię terroru. W ten sposób stał się jednym z najokrutniejszych i najbardziej przerażających przestępców Ameryki.
❗ UWAGA: Książka zawiera drastyczne opisy przemocy i wykorzystywania seksualnego. Sugerujemy, aby nie sięgały po nią osoby szczególnie wrażliwe na tego typu treści.
Premiera 12 kwietnia.

Wydawnictwo Wielka Litera
str. 256
cena sugerowana 42,99 zł
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 533
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 145737Post Czarek90 »

bolevitch pisze: 05-04-2023 18:38:23 tęczowe wydanie Forbes Women 1/2023
A to nie powinno iść do wątku z czasopismami i tematyką lgbt (w tym wydania specjalne)? ;)
JA tak tylko dla uporządkowania ;)

BTW To cały tęczowy numer czy tylko jakaś sekcja tekstów / jeden artykuł?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 145862Post Hebius »

https://krytykapolityczna.pl/kultura/cz ... a-granaty/
Anouk Herman umie pisać, i nie dotyczy to tylko języka, ale też zgrabnej konstrukcji, w której każdy bohater, bohaterka czy bohatero ma swoje oddzielne miejsce, lecz mimo tego wielogłosu opowieść sprawnie podąża do finału. Kinga Dunin czyta „Nigdy nie będziesz szło samo” Anouk Herman i „Zanim dojrzeją granaty” Rene Karabasz.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146060Post Hebius »

Jednak nie będę miał nowej powieści Pawła Nowaka z autografem - wszystkie egzemplarze rozkupili zanim się zebrałem zamówienie złożyć.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12981
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146063Post marcin »

Niech podpisze jeszcze jeden :P

A proponowałem bodaj dwa lata temu wypad do Wawy na targi ksiazki- był i Paweł Nowak i Mikołaj Milcke. Ale odzew na forum był zerowy.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146086Post Hebius »

Trailer promocyjny (?) nowej powieści Pawła Nowaka

PREMIERA: CUDZE ŻYCIE. NOWY POCZĄTEK (12.04.2023)
https://www.youtube.com/watch?v=n55KDlSADJ4
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 533
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146175Post Czarek90 »

Ciekawe czy Grindr i DayForDog, widoczne w video, dołożyły się do promocji? ;)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146208Post Hebius »

Aaa... DayForDog... to by wyjaśniało nową stylizacje autora.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146232Post Hebius »

Obrazek

Eugeniusz Dębski, Hell-P (Stalker Books, 2023)
str. 268 [wyd. III]

tetralogia Moherfucker
1. Hell-P
2. Moherfucker
3. Russian Impossible
4. Lord of the G'reengs
Jerzy nagle zachichotał, skinął na mnie i podszedł do istniejącego już tylko w postaci pyłowego konturu Fn'thala.
Obsikaliśmy go, chichocząc cicho.
- Kilkanaście guimonów i jeden Fn'thal – wcale nieźle jak na jeden tydzień działania – powiedział Jerzy, zapinając rozporek.
Miał rozporek na guziki. Dla mnie kompletnie nieuzasadniona ekstrawagancja.
Zipnąłem swoim.¹
Szkoda, że przy wznowieniu i dopisywaniu czwartego tomu autor nie skorzystał z okazji i nie wprowadził kilku poprawek w powieści zaczynającej tetralogię. Kamil (główny bohater) jest nadal tak słabo i niewidocznie ugejowiony, że przy trzeciej lekturze też przegapiłem moment pierwszego seksu Stocharda z Jerzym. Tyle, że teraz skonstatowałem rzecz (swoje gapiostwo) z lekkim rozbawieniem. Nie było jak za pierwszym razem „Co jest, kurwa!? To oni już wylądowali w łóżku? Kiedy? Gdzie? Jakim cudem tego nie zauważyłem?”. I nie rzuciłem się sprawdzać, czy ktoś nie wyrwa kartek z bibliotecznego egzemplarza, z którego korzystałem.
Do tomu z edycji Stalker Books chyba włożę kartkę między strony 118, a 119 żeby pamiętać, że tu rozgrywa się noc dzikiego seksu. Albo delikatnego. W sumie cholera wie co i jak, ale w każdym razie coś.

_______
¹ Hell-P, Eugeniusz Dębski, Stalker Books 2023, str. 216; Jeśli się pamięta, że to już noc, czy dwie po seksie między bohaterami, scena nie wydaje się taka dziwna. Kamil już wszystko wcześniej dokładnie obejrzał, więc mógł się teraz skoncentrować na niecodzienności guzików.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12981
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146239Post marcin »

Też nie rozumiem rozporkow na guziki. Strasznie to niewygodne żeby się pozapinac po sikaniu.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146240Post Walpurg »

Pewnie tak, ale to bardzo ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 5267
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146291Post uzytkownik_konta »

Jeśli ktoś jest w ogóle przebrany w strój sprzed wynalezienia zamka błyskawicznego, np. ma na sobie surdut albo kontusz, to tak; inaczej jest nie na miejscu :P
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 146564Post Hebius »

Renata Lis, Moja ukochana i ja

Obrazek
Intymna, intelektualna i interwencyjna Książka, po którą powinna sięgnąć każda lesbijka w Polsce.

Moja ukochana i ja to poruszająca historia miłości. Od szaleńczego zakochania, które sprawia, że żyjemy poza czasem, w stanie permanentnego uniesienia. Przez intensywnie rozwijającą się relację, która daje wrażenie poznawania świata z zupełnie odmiennej perspektywy. Wreszcie – tworzenie domu, obrastanie w tylko sobie znane rytuały, oswajanie samych siebie z budowaniem nowego, wspólnego życia.

Idylliczny obraz jest jednak weryfikowany przez rzeczywistość. Renata Lis, pisarka po pięćdziesiątce, przez ponad połowę życia jest w związku z kobietą. Wprost i bez zbędnego romantyzowania ukazuje, jak zmieniały się społeczno-kulturowe realia bycia lesbijką w Polsce, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się pary homoseksualne w naszym kraju, ale pisze też o codzienności, kotach i życiu z depresją.

Autorka nominowanego do Nagrody Nike eseju Lesbos szczerze przygląda się również swojemu dorastaniu w centrum patriarchalnej i często homofobicznej społeczności w okresie PRL-u, a także chorobie i śmierci matki. Ta intymna autobiograficzna opowieść skłania do refleksji o wpływie warunków społecznych na indywidualne wybory, pokazując, że życie wielu z nas mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nie doświadczenie wykluczenia i nierówności.
Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 10.05.2023

Format: 143x205 mm
Projekt okładki Tomasz Majewski
Oprawa broszurowa ze skrzydłami
Liczba stron: 316
ISBN: 978-83-08-08108-2
Cena okładkowa: 49.90 zł
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 147195Post Hebius »

Cudze życie. Nowy początek - Najnowsza i najbardziej poruszająca książka Pawła Nowaka
https://www.youtube.com/watch?v=zh4m084V28E
Świat Książki TV pisze:Paweł Nowak w rozmowie z Anią Matusiak przyznaje, że zakończenie jego własnej książki wzrusza go za każdym razem. Jeżeli szukasz książki która po skończeniu nie wyląduje od razu na półce, zostanie w głowie na dłużej, skłoni do refleksji oraz głębszej analizy, to najnowsza książka Pawła zatytułowana "Cudze życie. Nowy początek” jest dla ciebie! To opowieść o pragnieniu bycia kimś innym niż narzucona nam rola. To książka o poszukiwaniu miłości, drugiej szansy oraz trudnej ucieczki przed wspomnieniami. Zapraszamy do oglądania!
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 5267
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 147197Post uzytkownik_konta »

Powiedziałbym, że mówienie przez autora o tym, że książka wzrusza nawet jego samego, to wyraz narcyzmu. Ale jak się popatrzy na sposób promocji książek Nowaka, to jest to diagnoza dość oczywista :P
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 147200Post Walpurg »

Tak, żeby było jeszcze bardziej pretensjonalnie, powinien jeszcze nazwisko zacząć pisać przez "v". Novak. 😜
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12981
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 147203Post marcin »

No faktycznie, książka wzrusza samego autora to tak pretensjonalne, że chyba tylko ten autor mógł to wymyśleć :D
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 147238Post Hebius »

:nienie: Zazdrościcie mu sławy, młodości, urody i talentu.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4069
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 147239Post mare »

Cyniczne, puste, podstarzałe i zniszczone życiem ciotki kontra młody, fajny, uczuciowy gej. Nic nowego, przemiana pokoleń.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
ODPOWIEDZ