Książki, ostatnie zakupy

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9270
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135645Post jazzik »

Zakładam, że - skoro ktoś coś kupował w Empiku, to raczej jedną książkę już kupił i pani przy kasie proponowała mu inną. Bo te pozostałe gadżety, to się jeszcze mniej opłaca tam kupować niż książki. Byłam przed świętami, bo myślałam żeby dorzucić do prezentów kule śniegową z Mikołajem, czy bałwankiem w środku. Kule były, ale ta cena... Poratował mnie Kik. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14703
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135745Post Hebius »

Postanowiłem z końcem roku zakończyć przynajmniej jedną z rozbabranych lektur i doczytałem wieczorem "Cudze życie" Pawła Nowaka.
"Most Ikara" był tak zły, że aż dobry. Kontynuacja jest niestety zwyczajnie słaba. Osoby, które utwierdzają autora w chęci pisania robią mu zwyczajnie krzywdę. Osoby, które to wydają i promują są niczym producenci disco polo, bo Paweł Nowak to w najlepszym razie taki Zenek Martyniuk gejowskiej literatury.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13037
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135747Post marcin »

Niestety większość obecnie wydawanej literatury LGBT to straszna słabizna.
Jakiś czas temu zacząłem czytać to od Prószyńskiego (Red White Royal Blue) - było to tak ekstremalnie infantylne, że w 1/3 stwierdziłem że dość tego samotorturowania się tym grafomaństwem.

Toż przy tym wszystkim co się teraz wydaje, to Berek, Bierki i inne od Szczygielskiego to były arcydzieła.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14703
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135752Post Hebius »

Bo Szczygielski dobrze posługuje się językiem i zwyczajnie potrafi pisać.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9270
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135756Post jazzik »

Marcin, ale "Red White Royal Blue" to jest tzw. literatura young adults, inaczej YA, a więc książki dla nastolatków i młodych dorosłych. Co za tym idzie, trudno mieć pretensje o infantylność.

I tutaj dochodzimy do tego, o czym pisze Hebius, bo mam wrażenie, że, gdy myślimy o pisarzu, to widzimy portret noblisty z gabinetu polonistycznego. :D Natomiast fakty są takie, że dzisiaj każdy może pisać, jeśli tylko znajdzie wydawcę i czytelników. Zresztą, tak chyba było zawsze, przecież pulpowa literatura nie narodziła się wczoraj.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135763Post jordi »

Podoba mi się to podejście. Literatura tak jak muzyka jest dla odbiorców różnych a ludzie mają różne gusta. Adam Sztaba został kiedyś zapytany o twórczość pani Godlewskiej. Bardzo kulturalnie wyjaśnił, że nie jest odbiorcą jej twórczości ale jeśli ta pani ma swoich fanów to warto taką muzykę tworzyć bo jest ona dla nich. (Nie cytuję tego dosłownie ale sens był taki.)
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11229
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135768Post gaynau »

Jak bardzo miażdżącą może być ocena takiej twórczości?
Bo za chwilę ktoś wyskoczy z posądzeniem o hejt.

Znajoma ze szkoły publikuje jakieś powieści. Jest chyba nastawiona na kobiecych czytelników.
Ba, nawet mój kuzyn coś wydał. A mój ojciec to kupił( tylko dla pozorów, nawet tam nie zajrzał). Może to nie jest nawet zła pozycja, ale nie będę wspierał homofoba i nazisty.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135805Post Walpurg »

Ja nie mogę tylko pojąć, dlaczego Hebius z marcinem wciąż katują się taką literaturą, choć nieustannie podkreślają jej mierny poziom. Po co się tym katować? Nie szkoda wam czasu i kasy na takie książki?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13037
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135811Post marcin »

Ej no Walpie, wyraźnie napisałem że po 1/3 to odstawiłem więc nie ma mowy o katowaniu się :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9270
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135833Post jazzik »

Bym odsprzedała na Vinted albo na OLX. 😁
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13037
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135907Post marcin »

Mnie się nie chce w to bawić. Nowe są na allegro w księgarniach po 25 zł, to ile by mi ktoś dał za używana na olx? 5 zł? Więcej czasu stracę to pakując i idąc z tym na pocztę niż te 5 zł jest warte.
Uprzedzając pytania: oddałem komuś i tyle. To jeszcze przed kindlem było.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9270
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135910Post jazzik »

Średnia cena książki, którą sprzedałam na Vinted czy OLX to 20 zł. Dużo więcej niż oferują antykwariaty. Wysyłam do paczkomatu, więc nie muszę się fatygować na pocztę, tylko wrzucam paczkę do urządzenia po drodze.
Na Vinted fajne jest to, że można wypłacić pieniądze, ale również trzymać je w wirtualnym portfelu i płacić tymi środkami, gdy się coś kupuje na tej platformie.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135911Post jordi »

Podoba mi się zarówno oddanie komuś jak i sprzedaż na Vinted.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13037
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135914Post marcin »

jazzik pisze: 31-12-2022 19:58:01 Średnia cena książki, którą sprzedałam na Vinted czy OLX to 20 zł.
No ok, ale to jeśli mówimy o książkach, które mają cenę okładkową rzędu 60-70 zł.
Jeśli książka nowa jest po 25 zł, to trudno oczekiwać, że za używaną na olx ktoś da 20 zł.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9270
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135918Post jazzik »

Takie z ceną okładkową 60-70 zł. sprzedawałam za 50 a nawet więcej, jeśli stawały się unikatami.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13037
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135919Post marcin »

Jak to unikat, to zupełnie inna sprawa, bo wtedy można oczekiwać co najmniej 2x ceny okładkowej.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14703
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 135950Post Hebius »

Niestety, jest gorzej/tragiczniej niż myślałem. :samoboj: Ale dyskusję kontynuujmy w gejowszczyźnie.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13037
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 136023Post marcin »

Zakupiłem "Dallas '63" Kinga i od razu zabrałem się za czytanie, a w zasadzie to dziś w SKM-ce z Gdyni do Gdańska już zakończyłem, a rzecz ma 900 stron :D
To chyba najlepsza rekomendacja, świetna powieść, kto wie czy nie najlepsza Kinga z tych co czytałem (nawet się lekko wzruszyłem na koniec, nie sądziłem że z Kinga jest taki romantyk!)

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4935
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 136444Post Hermes »

Zamówiłem 200 losowych książek z zamykanego antykwariatu, mają dzisiaj przyjść :mrgreen:
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9270
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 136449Post jazzik »

To ta oferta na kilogramy?
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
ODPOWIEDZ