Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elfin
Posty: 723
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194227Post Elfin »

Czarek90 pisze: 04-09-2024 16:22:48 Premiera: 23 października 2024 r.
"PO MĘSTWIE"
WOJCIECH ŚMIEJA
Wydawnictwo Czarne
Wojciech Śmieja prowadzi nas przez kolejne dekady XX wieku, krok po kroku nakreślając historię polskiej męskości, jej archetypów i atrybutów: od honorowych ułanów przez awansujących robotników aż po transformacyjnych biznesmenów. Zapuszcza się również na peryferia, pisząc o tych, którzy nie mieścili się w dominującej narracji. Łącząc narzędzia antropologiczne z rozległą wiedzą literacką i kulturową, błyskotliwie obala mity i rozbraja stereotypy narosłe wokół polskich ikon męskości ubiegłego stulecia. Jednocześnie zachęca nas do refleksji nad tym, jak na nowo opowiedzieć historię Polski przez pryzmat przemian modeli bycia mężczyzną.
Obrazek
Nie wiedziłem, że ktos już to wrzucił i popełniłm podobny post w innym temacie.
Kocham cię życie nad życie!
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194243Post Hebius »

Skoro w innym to żadna bieda.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194304Post Hebius »

Wygląda na to, ze pierwsza powieść Tej jednej Ciotki sprzedała się całkiem dobrze. W zapowiedziach na październik mamy kontynuację:

Mateusz Glen, Dejta spokój!

Obrazek
Dejta spokój z tymi poradami!

Słuchajcie, przejęłam stery w rubryce „Ciotkowy Zaułek Mądrości”. Zawsze czułam potrzebę doradzania, a teraz już oficjalnie stałam się medialnym medium. Myślałam, że na stare lata będę miała ciepłą posadkę w kąciku porad, a tu, proszę ja was, wyszedł z tego niezły kryminał.

Napisał do mnie niejaki Jacek po poradę, jak zrobić wrażenie na swojej dziewczynie. Na szczęście, kto jak kto, ale ja łatwo weszłam w rolę wyroczni delfińskiej w sprawach sercowych! Odpisałam mu prosto z ciotkowego serca… a teraz Jacek leży w szpitalu pobity i bez pamięci! Niby nigdy się nie mieszam, ale teraz jestem zamieszana na sto procent.

A jak tu się skupić, kiedy nad uchem psioczy Beata, na klatce czuć spalone obiady Maślakowej, a do tego to wiecznie złamane serce Gośki… Uwaga, śledzie, bo ciotka jedzie – rozwiązać zagadkę!

TA JEDNA CIOTKA – ulubienica każdego drzewa genealogicznego w Polsce i nie tylko, Królowa Ludzkich Serc 2.0, mistrzyni stylu i elegancji, cesarzowa witalności, arcymistrzyni wypieków, przodowniczka nurtu ciotkowości i papieżyca ciotkoizmu, dziedziczka walizki z rodowymi srebrami, miss regionu, caryca osiedla, matrona rodu, oponentka Maślakowej, czołowa przedstawicielka klubu wyszywania serwetek, nestorka chóru kościelnego, a teraz ot – wyrocznia pisarska. Mówi o sobie: „Złota, a skromna”.

MATEUSZ GLEN – mój znak zodiaku to Bliźnięta, więc prędzej czy później moja druga twarz musiała się pokazać. Od zawsze miałem smykałkę do naśladowania, grania, parodiowania i występowania. Pewnie dlatego skończyłem jako „chłop przebrany za babę”, czyli Ta Jedna Ciotka. Jeszcze niedawno rozgrzewałem palce przed pisaniem pierwszej książki, a tu proszę: tygodniami stukałem w klawiaturę i oto jest – moja druga powieść! Mam nadzieję, że diabeł się cieszył, żem się tak spieszył, bo przynajmniej ma kolejną lekturę do przeczytania!
Wydawnictwo Znak JednymSłowem
str. 336

Oprawa broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-240-9993-1

Cena detaliczna: 49,99 zł
Premiera: 2024-09-30
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194386Post Hebius »

Jeśli ktoś mieszka blisko stolicy i może gdzieś pożyczyć dzieciaka 7+ - jest fajna oferta na wtorkowy wczesny wieczór:
Już jutro, we wtorek 24 września o godzinie 18.00 na Koszykowej w Warszawie odbędzie się… MAKABRYCZNY PODWIECZOREK U RODOMIŁÓW.

W PRZEDpremierze 3. tomu serii DOM RODOMIŁÓW pt. „MAKABRAMA” udział wezmą autor i ilustratorka: Marcin Szczygielski i Marta Krzywicka. Fragmenty książek przeczyta Beata Jewiarz, a spotkanie poprowadzi Ewa Gruda.

W programie autografy, dedykacje, makabryczna przekąska i… wiekowanie potwora. (Przynieście słoje po ogórkach – potwory rozdamy na miejscu!)

Zapraszamy do sali konferencyjnej w Gmachu Kierbedziów Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28.

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego i wydawnictwo BAJKA (www.bajkizbajki.pl)
Obrazek

Tekst skopiowany ze strony https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/ma ... domilow-2/ | Rynek książki

Makabrama na stronie wydawnictwa:
https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Makabrama
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9248
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194387Post jazzik »

Wiekowanie? Chyba wekowanie? :P
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194389Post Hebius »

Nie, wiekowanie od wekowania na wieki.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9248
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194391Post jazzik »

Ha, tak też może być. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14605
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 194392Post Hebius »

Tu można usłyszeć, jak sam autor zaprasza na spotkanie wspominając o wiekowaniu
https://www.facebook.com/share/r/CwJAgFyb5D871q8Y/
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
ODPOWIEDZ