Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9306
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Netflix

Post: # 195823Post jazzik »

radek pisze: 15-10-2024 09:53:18 Z innej beczki, zastanawiam się, czy to oni są bardziej zaburzeni czy kobiety, które ich poślubiły.
Od kiedy się dowiedziałam, że znalazła się kobieta chcąca poślubić Charlesa Mansona, nie zdziwi mnie już żaden poziom zjebania.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
radek
Posty: 5417
Rejestracja: 13-01-2019 10:52:08
Lokalizacja: Horley, UK

Re: Netflix

Post: # 195825Post radek »

To grubo, nie wiedziałem. Kobiety generalnie mają tendencję do wiązania z podejrzanymi typami, nawet jeśli pojawiają się oczywiste znaki ostrzegawcze. Wiem po własnej rodzinie.
mike pisze: 15-10-2024 14:41:08 To nie jest dla mnie drażliwy wątek, chętnie wyjaśniam. Nie pisałem, że nie można się czuć dobrze będąc palaczem, w sensie mieć o sobie dobre mniemanie. Pisałem, że palacze wyglądają gorzej i starzej, cóż być może sam kopcisz skoro ci się to nie spodobało, zresztą dezaprobata wobec palenia jest słusznie wyrażana na tym forum nie tylko przeze mnie. To wszystko z troski radku, a w rzeczonym wątku z dbałością o jak najlepszy wygląd skóry.
Nie palę, ale to w ogóle nie chodziło o papierosy. Załóżmy, że teoretycznie masz rację i Chafre wyglądałby lepiej, gdyby nie palił. :diablo: Teraz sobie wyobraź, że jakaś otyła osoba komentuje swój wygląd i generalnie jest zadowolona. Czy naprawdę czujesz aż tak silną potrzebę dojebania tej osobie i zwrócenia uwagi, że gdyby tyle nie żarła to wyglądałaby lepiej :?: Sytuacja analogiczna jak z papierosami.
To jest niegrzeczne i niemiłe, a jak nazywasz to troską, to mnie obrażasz, a konkretnie moją inteligencję.
Uważam Mike, że jestem wobec Ciebie obiektywny. Oburzało mnie, kiedy jawnie sugerowano Ci chorobę psychiczną. Z drugiej strony nie wiem, czy prowokujesz, nie wiem też, co motywuje Twoim, czasem paskudnym, zachowaniem.
Myślę, że na forum powinieneś mieć dozór kuratora. Widzę Hebiusa w tej roli. ;)
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." - Steve Jobs
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6001
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195827Post chafre »

jazzik pisze: 15-10-2024 19:07:21
radek pisze: 15-10-2024 09:53:18 Z innej beczki, zastanawiam się, czy to oni są bardziej zaburzeni czy kobiety, które ich poślubiły.
Od kiedy się dowiedziałam, że znalazła się kobieta chcąca poślubić Charlesa Mansona, nie zdziwi mnie już żaden poziom zjebania.
A jak kobity wzdychały do Teda Bundy’ego mimo , ze miał wyrok za tyle morderstw……

Radek - czy bym palił, czy nie, moje samopoczucie byłoby tak samo dobre. To ten januszowy polski problem- że ktoś się czuje fajnie . Jak on śmie :D
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5304
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 195832Post bolevitch »

Czartogromski pisze: 13-10-2024 11:13:05 Kaos: pomysł zabawy z mitologią - i owszem,
u mnie Orfeusz właśnie spotkał Eurydykę w zaświatach...
czy ten serial to wezwanie do buntu przeciw globalnej oligarchii? a precyzyjniej o tym, że inicjatywa musi iść z góry, bo zwykli ludzie "póki sobie nie uświadomią, to się nie zbuntują, a póki się nie zbuntują, to sobie nie uświadomią"
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 628
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 195838Post Michał »

Scena jest w filmie dokumentalnym na netflixie.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5304
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 195848Post bolevitch »

...i wariacja z motywem matriksa. Tam uwięzieni i poddani iluzji ludzie byli dostawcami prądu, w Kaosie ludzie są źródłem nieśmiertelności dla bogów, którzy starają się utrzymywać ich w lęku i posłuszeństwie, i w fałszywej wierze w pośmiertną nagrodę za bogobojne życie
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6089
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Netflix

Post: # 195850Post Czartogromski »

bolevitch pisze: 15-10-2024 22:06:19
Czartogromski pisze: 13-10-2024 11:13:05 Kaos: pomysł zabawy z mitologią - i owszem,
u mnie Orfeusz właśnie spotkał Eurydykę w zaświatach...
czy ten serial to wezwanie do buntu przeciw globalnej oligarchii? a precyzyjniej o tym, że inicjatywa musi iść z góry, bo zwykli ludzie "póki sobie nie uświadomią, to się nie zbuntują, a póki się nie zbuntują, to sobie nie uświadomią"
Jakoś odebrałem to jako zwykłą produkcję rozrywkową, nie dzieło z przesłaniem. :)
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195853Post mike »

KAOS został niedawno skasowany w związku z fatalnymi wynikami oglądalności.


Do strasznego mike'a oraz dziesiątek milionów ludzi na świecie ujmujących się za strasznymi mordercami dołącza... uwaga uwaga....ponad 20-osobowy skład rodziny Menendezów, w tym nie kto inny jak Joan https://www.youtube.com/results?search_ ... dez+sister .... SIOSTRA podziurawionej i rozszarpanej śrutem KITTY MENENDEZObrazek Siostra również, podobnie jak mike nie rozumie jak można było nie bronić swoich dzieci przed seksualnym predatorem - bo w taki sposób rodzina twardo stojąca za uwolnieniem braci Menendez, nazywa starego Menenedeza. Siostra Kitty idzie nawet dalej niż mike, dając do zrozumienia, że gdyby bracia nie zabili rodziców, to sami zostaliby przez nich zabici :(

https://www.youtube.com/watch?v=DvpbSp-eU0I
https://www.youtube.com/watch?v=ZNMLA_txFE4
https://apnews.com/article/menendez-bro ... 67238f364d

Obrazek


radek pisze: 15-10-2024 19:20:30 Nie palę, ale to w ogóle nie chodziło o papierosy. Załóżmy, że teoretycznie masz rację i Chafre wyglądałby lepiej, gdyby nie palił. :diablo: Teraz sobie wyobraź, że jakaś otyła osoba komentuje swój wygląd i generalnie jest zadowolona. Czy naprawdę czujesz aż tak silną potrzebę dojebania tej osobie i zwrócenia uwagi, że gdyby tyle nie żarła to wyglądałaby lepiej :?: Sytuacja analogiczna jak z papierosami.
To jest niegrzeczne i niemiłe, a jak nazywasz to troską, to mnie obrażasz, a konkretnie moją inteligencję.
Uważam Mike, że jestem wobec Ciebie obiektywny. Oburzało mnie, kiedy jawnie sugerowano Ci chorobę psychiczną. Z drugiej strony nie wiem, czy prowokujesz, nie wiem też, co motywuje Twoim, czasem paskudnym, zachowaniem.
Myślę, że na forum powinieneś mieć dozór kuratora. Widzę Hebiusa w tej roli. ;)
Dalej nie wiadomo po kiego przyszedłeś do tematu netflixa z tymi wynurzeniami? Nie zgadzasz się z moim poglądem nt. Menendezów, więc postanowiłeś mi dojebać? :P Jak nie chodziło o papierosy? Przecież to jest najzwyklejsza opinia, wyrwana przez ciebie z kontekstu i tutaj w innym temacie totalnie z dupy przedstawiana jako moje rzekome "prowodyrstwo" rzekomo analogiczne do wulgaryzmów i tego co mnie spotyka ze strony forumowych chamideł. Jeszcze na dokładkę wymyślasz kuratora, ja nie wiem po co mi gadasz, że jesteś obiektywny, że mnie niby bronisz twój patriarchalny narzucający ton trudno zinterpretować jako wstawiennictwo. Mając do dyspozycji szukajkę całego forum, nie znalazłeś na mnie nic, więc skończ pouczać.

Nadwaga totalnie nie jest analogiczna do petów. Nadwagi nie krytykuję, Witkowskiego konsekwentnie bronię skupiając się w rzeczonym temacie na tym o co zadbał w związku z przeciwdziałaniem starzenia, podczas gdy inni wytykają mu kilogramy. Uważam, że waga to prywatna sprawa i chuj innym do tego, są przecież ludzie, którzy w tym gustują. Co innego pety tu jest wyraźny wpływ na starzenie oraz najczęściej prócz szkodzenia swojemu zdrowiu, wywierany jest także negatywny wpływ na osoby trzecie, poprzez narażanie ich do biernego palenia. Niedawno byłem u znajomego w bloku, wyżej nad jego mieszkaniem mieszka jakiś straszny kopciuch, wychodzi se taki na balkon puszczać dymka, jak wiatr źle zawieje to znajomy ma smród w mieszkaniu i to wdycha, a też popiół potrafi spaść na jego balkon. I niech ktoś teraz powie wolnoć tomku w swoim domku :twisted:
chafre pisze: 15-10-2024 19:42:28 Radek - czy bym palił, czy nie, moje samopoczucie byłoby tak samo dobre. To ten januszowy polski problem- że ktoś się czuje fajnie . Jak on śmie :D
Czułem się bardzo fajnie stroniąc od ryzykownych zachowań w czasie pandemii koronawirusa. Chafre nie mógł tego ścierpieć praktycznie codziennie zalecając mi wyjście z domu, przy czym rzecz jasna nie mając bladego pojęcia czy, gdzie i jak często wychodzę :)

Co do palenia... nie ze mną te numery bruner, wszak miałem exa palacza, zatem można powiedzieć, że zrobiłem doktorat jak to wygląda z pozycji osoby wolnej od nałogu.... nawet mu penis jebał petami. Także moje najszczersze wyrazy współczucia dla kochanków :D
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6001
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195862Post chafre »

Mike, przeciez wiemy, ze nie wychodziłes, i raczej niewiele się zmieniło.
Jeśli przeszkadza Ci to, ze jestem zadowolony, i ciesze się swoim życiem, to Ty masz problem ze soba, nie ja.

To fajna ta rodzina, że po 30 latach to mówi, kiedy dawno były brutalne morderstwa, a w latach 80-tych byli co, niewidomi i niesłyszący.

Nic nie usprawiedliwia morderstwa.
Czeka tych braci teraz prawdopodobnie kolejny proces i wymiar kary pozostaje w gestii sądu.

Zaś mordercami pozostaną do końca życia.
A morderstwa nie można gloryfikowac.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9306
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Netflix

Post: # 195865Post jazzik »

Rodzina się może bać tych czubków, co to pod wpływem Netflixa albo myślą, że się wypromują na modnej w USA walce o rewizje wyroków.
Jakby moi siostrzeńcy rozwalili swoich rodziców, to bym chciała, żeby zostali w więzieniu do końca życia a gdyby wyszli, to zmieniłabym adres, żeby nie oglądać ich już nigdy, bo cholera wie, co jeszcze im może odjebać.
Wszystko jedno, czy byli ofiarami, czy nie. Zabicie kogoś zmienia wszystko i na zawsze.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5304
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 195867Post bolevitch »

mike pisze: 16-10-2024 18:15:16 KAOS został niedawno skasowany w związku z fatalnymi wynikami oglądalności.
tzn. nie będzie kolejnego sezonu?
Spoiler
Gdyby był o tym, jak Zeus próbuje odzyskać władzę, a Orfeusz Eurydykę, to moźe i lepiej, że nie będzie
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195869Post mike »

tak https://variety.com/2024/tv/news/kaos-c ... 236170945/ choć majstrują petycję, żeby zmienić decyzje netflixa https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... lie-covell ...jednak raczej marne szanse, bo jak wiadomo hollywoodem/platformami streamingowymi rządzą nieubłagane prawa liczb


Dajcie spokój smęcicie niemiłosiernie jak na jakiejś stypie... mamuśka w trumnie od ponad 30 lat, dawno ją robaki zjadły. Ile można siedzieć.... jakby nie wyszli dopiero byłaby nuda, a tak będzie się działo! Serce mi rośnie na wieść o kochającej wspierającej rodzinie braci. Za chwilę konferencja prasowa rodziny Menendezów, liczę na to, że siostra Kitty da czadu :P

Aha prócz dwóch tuzinów rodziny, rzeszy milionów fanów na całym świecie, Menendezom kibicują też gwiazdy m.in Kim Kardashian, uznana aktorka hollywood Rosie O’Donnell, jak również serialowy odtwórca roli Eryka, Cooper Koch, co ciekawe prywatnie nasza bratnia duszyczka gejowska, który ostatnio pochwalił się w mediach, że w serialu nie zdecydował się na protezę prącia, pozwolił zekranizować swój prawdziwy sprzęt :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=MqvjHgh4wFA
Obrazek



jazzik pisze: 16-10-2024 20:49:01 Zabicie kogoś zmienia wszystko i na zawsze.
Postawa uprzedzenia jak do trędowatych. Smutne.


chafre pisze: 16-10-2024 20:25:03 Nic nie usprawiedliwia morderstwa.
odważna teza :>
chafre pisze: 16-10-2024 20:25:03 Mike, przeciez wiemy, ze nie wychodziłes, i raczej niewiele się zmieniło.
Chafre nie chcę już nic mówić... wygląda jednak na to, patrząc na twoją forumową aktywność, że to TY siedzisz całymi dniami w domu :lol: ale nie martw się, nie jestem taki jak ty, nie oceniam, nie analizuje, niczego nie podejrzewam :gay:
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6001
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195873Post chafre »

Mike: ofiary morderstw maja to do siebie, ze nie żyją. Co nie wskazuje, ze ich zabójcy maja wyjsc na wolność. Pleciesz już kompletne bzdury typu: wypuścić morderców, bo inaczej nudno.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195874Post mike »

Tak chafre... ponad 20 osób z rodziny Menendezów bzdury, prokuratura bzdury, prawnicy bzdury, miliony fanów bzdury, gwiazdy kina, celebryci bzdury i za chwilę jeszcze dojdzie sąd bzdury.... aż w końcu na placu boju zostanie osamotniony jak palec chafre ze swoją (nie)bzdurą :D
Awatar użytkownika
radek
Posty: 5417
Rejestracja: 13-01-2019 10:52:08
Lokalizacja: Horley, UK

Re: Netflix

Post: # 195876Post radek »

jazzik pisze: 16-10-2024 20:49:01 Rodzina się może bać tych czubków, co to pod wpływem Netflixa albo myślą, że się wypromują na modnej w USA walce o rewizje wyroków.
Jakby moi siostrzeńcy rozwalili swoich rodziców, to bym chciała, żeby zostali w więzieniu do końca życia a gdyby wyszli, to zmieniłabym adres, żeby nie oglądać ich już nigdy, bo cholera wie, co jeszcze im może odjebać.
Wszystko jedno, czy byli ofiarami, czy nie. Zabicie kogoś zmienia wszystko i na zawsze.
👍 Dokładnie tak samo uważam.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." - Steve Jobs
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195877Post mike »

Jesteście w wielkim błędzie. Właśnie przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa rodziny. Chcą uwolenienia Menendezów, uważają, że odsiedzieli swoje i są ofiarami niewyobrażalnej przemocy ze strony ojca, nieuczciwego procesu oraz niesprawiedliwego wyroku. Nikt z nich się nie boi, wręcz przeciwnie nie mogą się doczekać aż "przytulą braci, ugotują im obiad i użyczą pokoje do spania". Na poniższym zdjęciu Joan, siostra Kitty Menendez, ze łzami wygłaszająca swoje oświadczenie pełne wsparcia dla osadzonych. Tak dobrze rozumiecie - chafre ma więcej współczucia do zabitej Kitty niż jej dziś ponad 80-letnia siostra.

https://x.com/NewsNation/status/1846642895325134979
Obrazek
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6001
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195882Post chafre »

Ciekawe, czy w tamtym czasie ukrywanie pedofilii i molestowania podlegało karze…

To mowa o tej rodzinie, co wszystko wiedziała i teraz uważa, że bracia przeżyli piekło?

Mike : od uwalniania, procesowania i reszty jest sąd a nie TikTok i telewizja śniadaniowa.

To sad stwierdza, czy mozliwe jest warunkowe zwolnienie za podwójne morderstwo z premedytacja.
Dostali list z 1988 roku, który 36 lat ktoś trzymał. Etc.
To nadal jest dwukrotne morderstwo z premedytacja.
Jedynie tam zmiana polega na zmianie na morderstwo w obronie własnej. A jak wiadomo, rodzice ogladali film na kanapie…..
To fajna sensacja, do tego jeszcze casus w prawie: morderstwo z powodu molestowania.
A wiesz, ze stara prawniczka menendezow wielokrotnie broniła swoich klientow głównie rozdmuchując molestowanie?
Dlatego tez jest sąd , który rozpatruje dowody etc.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 628
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 195883Post Michał »

Myślę, że po serialu ludzie zaczęli trochę mylić Menendezów z ich bohaterami w filmie. Wyznanie Erica w filmie przed adwokatką było bardzo poruszające, oglądając to się rozpłakałem. W dokumencie zobaczyłem coś innego. Kiedy bracia zabili rodziców, uprzątnęli miejsce, pojechali do kina, kupili bilety, później do restauracji, gdzie zadbali by ich zapamiętano, że są tam od kilku godzin, rozmawiali o potrawach, po kilku godzinach wrócili do domu i zadzwonili na policję, Lyle w nagraniu jest roztrzęsiony, rozpacza po rodzicach, jest w tym bardzo autentyczny, a przecież udaje, dlaczego by nie umiał tego zrobić w sądzie. Pierwsza wersja o zabiciu matki była taka, że zabili ją bo jej życie było cierpieniem i ją był to akt łaski, z biegiem czasu wykreowali ją na potwora. Dopóki nie było dowodów w postaci taśm, utrzymywali, że są niewinni, będąc już w areszcie, molestowanie pojawiło się gdy zmieniono adwokata, na kobietę, która w podobny sposób broniła innych sprawców. Jeśli list był wysłany przed morderstwem, to dlaczego nie wspomniano o nim w procesie a odnalazł się po 35 latach, więc musiał być ważny skoro ktoś tak długo go trzymał. Siostra Kitty milczała wiele lat i dopiero po serialu przypomniała sobie, że nigdy nie wybaczy siostrze, mając 80 lat.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 628
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 195885Post Michał »

Moja teoria jest taka, że Lyle jest psychopatą, który od dzieciństwa znęcał się nad Erikiem, molestował go przedmiotami, później wmówił mu, że ojciec robił to wcześniej jemu, uzależnił Erika od siebie emocjonalnie, wmanewrował w morderstwo, a później obarczył winą o zdradę i na tym poczuciu jego winy zbudował cały jego późniejszy świat, myślę, że Eric zwierzył się psychologowi bo nie był w stanie tego wytrzymać. Później jako osoba straumatyzowana dał się wciągnąć w historię, gdzie ojciec molestował go całe życie a matka chciała zabic, by odkupić bratu to, że go wydał przed psychologiem, zapewniając mu pozycję swojego obrońcy, gdy w rzeczywistości to Lyle był jego dręczycielem, może z czasem w to wszystko nawet uwierzył. Możliwe, że Lyle planował morderstwo wcześniej i mówił o tym bratu badając grunt, na ile uda mu się go zmanipulować, bo wiedział, że od dzieciństwa ma nad nim emocjonalną władzę i książka Erica o egocentrycznym synu, który chce się pozbyć rodziców, to książka o Lylu.
Nawet po dokumencie na netflixie Eric pisze list, gdzie broni brata, nie siebie, jakby cały czas nie przepracował w sobie ich toksycznej relacji, gdzie był stroną uzależnioną, z syndromem sztokholmskim.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6001
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195886Post chafre »

Matka leczyła się na depresje.

Ciekawe jest to, że siostra grzebała w sypialni , znalazła list erotyczny do męża, ksiazke typu Harlequin, zdjecia rodziny.

Uwaga: te wszystkie rzeczy później zniknęły. Cała zawartość szafki nocnej, rodzinne zdjecia w książkach (używane jako zakładki). Listy pisane przez matkę także zniszczono.
W trakcie procesu siostra zeznała, ze nie widziała w sypialni nic niepokojącego. I to wszystko wyparowało.
Nazywa się to niszczeniem dowodów.

A skoro po matce nic nie zostało, można powiedzieć wszystko, gdyż nikt tego nie jest w stanie zweryfikować.

W ten sposób podciągnięto ją pod ofiarę zabójstwa w obronie własnej.

Przy okazji: adwokatka nie tylko odwiedzała świadka, ale miała wiele rozmów telefonicznych. Ciekawe co:)
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
ODPOWIEDZ