Płyty, ostatnie zakupy

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24150Post Czartogromski »

Opcja pośrednia, też stosuję.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Płyty, ostatnie prezenty

Post: # 24376Post Czartogromski »

Podtemat:
Płyty, ostatnie prezenty
Obrazek
Frank Sinatra na monofonicznym winylu :mrgreen:
Emocje przy rozpakowywaniu jakich nie było od, hm, dziesiątków lat. Tak sie rozpakowywało płyty z Pewexu, który były zafoliowane, no i w ogóle pachniały wielkim światem :mrgreen:
Nagranie zremasterowane, ale bardzo kulturalnie, miło się słucha.
Wiele wczesnych nagrań Sinatry nie nadaje się do słuchania, bo zbyt wiele przeszły, zanim trafiły na płytę.

Obrazek
Poeci piosenki: Jeremi Przybora
Miłe zaskoczenie. Np. Steczkowska śpiewająca "Herbatkę".
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9102
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24380Post Walpurg »

Udam, że nie widziałem tych okładek. Święta są, przykrości nie będę robił nikomu.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24388Post Czartogromski »

Odrobinę pozytywnego myślenia Walpie, choć odrobinę! Z powyższego zestawienia wynika, że w dziedzinie złych okładek osiągnęliśmy poziom amerykański*.
:mrgreen:
*Co prawda sprzed pół wieku, ale nie bądźmy drobiazgowi.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12243
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24418Post marcin »

A mówiłem, że temat "Winyle - ostatnie zakupy" by się przydał :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24426Post Czartogromski »

Bardziej "Winyle - ostatnio słuchałem", bo mam kilka metrów płyt, których ostatnio słuchałem dzieścia lat temu. Czarna płyta to genialny wynalazek, można popołudniem wysłuchać 3-4 płyt i jeszcze zostanie sporo wieczoru na coś innego. Z CD to raczej niemożliwie ;)
*Choć oczywiście jestem zawiedziony, gdy kupiony CD ma tylko 40 min
Fryku

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24444Post Fryku »

Dwa lata temu oddaliśmy płyty na charytatywne cele, nie mamy już żadnego odtwarzacza. Wszystko wirtualne. Kiedyś kupowałem mp3, ale teraz już tylko place abonament mając nieograniczony dostęp do wszystkiego, czego chce słuchać.
Dzięki temu gdziekolwiek jesteśmy, mamy wszystko że sobą.
Leo

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24447Post Leo »

Piosenka "Krótkie momenty skupienia" Artura Rojka też znajdzie się w tym wszystkim? Pytam z ciekawości.
Fryku

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24449Post Fryku »

Obrazek

Nie wiedziałem o istnieniu tego utworu, ale tak.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24709Post Czartogromski »

Zaczynam kompletować listę tegorocznych zakupów. Na liście wątpliwości takie coś:
Obrazek
Dwóch niewątpliwie świetnych muzyków, wiolonczelę uwielbiam, nowy imidż chwalonego tu :mrgreen: Alexandre'a Tharaude'a gwaratowałby chyba dobre recenzje na Forum, ale niestety repertuar jak z koncertu życzeń. Zobaczy się, trwajcie w niepewności. :mrgreen:
Natomiast tę płytę
Obrazek
wypadałoby kupić ze względu na Walpa, którego taka okładka ucieszy niewątpliwie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9102
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24710Post Walpurg »

Tego kraba mogę ci darować, wszystko mogę ci darować i puścić w niepamięć, jeśli tylko kupisz płytę nr 1. Nie ma się na czym zastanawiać. Wiolonczela to naprawdę piękny instrument! Osobiście bardziej kręcą mnie nieco większe kontrabasy, ale w tym wypadku tak dla wiolonczeli.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12243
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 24896Post marcin »

Nowy image Tharauda bardzo dobry :)
Aczkolwiek mam pewne wątpliwości co do niego jako artysty - to jest sprawa gustu, ale np. jego bachowskie wariacje zupełnie mnie nie przekonały. Moim zdaniem, że tak górnolotnie powiem, Tharaud nie potrafił uchwyć ducha Bacha.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12243
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25169Post marcin »

Otwieramy sezon zakupowy 2020 ;)

Jako pierwszy zakup w 2020 roku mały bo mały, ale jednak kuferek (9 płyt). Czart powinien być usatysfakcjonowany (bo to kuferek), a Walpa mam nadzieję usatysfakcjonuje fotka pana pianisty :P

Ten box bardzo ładnie uzupełnia się z boxem Schiffa :) O ile Beethoven Schiffa jest delikatny, zwiewny i piękny, o tyle Beethoven Levita jest dynamiczny, kontrastowy, czasem wręcz agresywny. Można wybierać jednego lub drugiego w zależności od tego, w jakim się jest nastroju :)

Beethoven: Complete Piano Sonatas, wyk. Igor Levit
Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9102
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25172Post Walpurg »

Ileż zajebistości może być w jednym człowieku: przystojny, ma ładny sweterek, bardzo ładnie gra (chyba) i jeszcze ma na imię Igor <3
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12243
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25174Post marcin »

Gra bardzo ładnie!

Ciekawa sprawa, bo mnie ogólnie nie podobają się mężczyźni z brodą i/lub wąsami (w 99% przypadków). Pan Igor należy do pozostałego 1% :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25175Post Czartogromski »

Cieszę się, że sezon atrakcyjnie otwarty, i to kuferkiem, ale nie zazdraszczam, bo jednak repertuar nie dla mnie.
Okładka jednak skłoni mnie pewnie do zastanowienia, co zrobić ze swetrem, który miesiąc temu (albo i 2) kupiłem w Top Secret i który mi do niczego nie pasuje. A ładny kolor ma, no i zniżka duża była. :oops:
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12243
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25176Post marcin »

A ja ostatnio dochodzę do wniosku, że jak idzie o fortepian solo, to ludzkość nie wymyśliła nic lepszego niż 32 sonaty Beethovena :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12243
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25259Post marcin »

No i część druga (i ostatnia) styczniowych zakupów.
Prezentuję ją z pewną nieśmiałością, albowiem... no ale po kolei.

To kompozycje Johna Williamsa w transkrypcji (dokonanej przez samego kompozytora) na skrzypce (wykonuje Anne Sophie Mutter) i orkiestrę. Całość jest naprawdę znakomita (zagrana bardziej w duchu koncertów skrzypcowych niż takiej typowo bombastycznej muzyki filmowej) i już wiem, że będzie to jedna z moich ulubionych płyt.

Ale - i teraz dochodzę do sedna - po pierwsze, tragiczna okładka, nie wiem kto zaprojektował i przede wszystkim dopuścił takiego potworka. Przypomina to urodą okładki z pieśniami religijnymi, gdzie zdjęcie papieża jest nałożone na fotkę Tatr. Tylko to nie jest zrobione przez wujka Mietka w garażu, tylko przez bodaj najsłynniejszą i najbardziej prestiżową wytwórnię zajmującą się muzyką klasyczną - Deutsche Grammophon. Wstyd, DG!

A po drugie - nie podoba mi się ta praktyka stosowana ostatnio przez DG - co popularniejsze krążki wydają ostatnio w dwóch wersjach - zwykłej i deluxe. W deluxe jest dodatkowo DVD (mnie niepotrzebne, ale ok), ale - i teraz dochodzę do sedna - w wersji deluxe jest 83 minut muzyki, a w wersji zwykłej zaledwie 55 :evil: Czyli chcąc nie chcąc wybrałem deluxe. Ale nie żałuję. Ale wstyd, DG, po raz drugi! Takie bezwstydne wyciąganie kasy uważam za naganną praktykę, mimo że ta wersja deluxe nie jest dużo droższa (ok. 15 zł więcej).

No i okładka. Potworek. Walpurgu, nie bij!
Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 25261Post Czartogromski »

No to teraz przede mną okres łatwych zakupów, nie muszę zupełnie zwracać uwagi na reperkusje okładkowe, bo na wszelką krytykę ze strony Walpa będzie jeden niepodważalny argument: Ale Marcin wrzucał tu już gorsze okładki :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ