Co oglądam

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13953
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 160252Post Hebius »

Będziemy oglądali Dewajtis?
Dziś o 20:20 pierwszy odcinek na TVP1.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Co oglądam

Post: # 160265Post Czartogromski »

A ktoś tu ogląda ten, nomen omen, kanał?
***
A poza tym przegapiliśmy 15 września:
Polskie biesiady – ułańska | godz. 20:50, TVP2
(A ja naiwnie myślałem, że biesiady tematyczne telewizjach już dawno się skończyły)
Ostatnio zmieniony 17-09-2023 10:30:10 przez Czartogromski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1891
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co oglądam

Post: # 160268Post Dorian_Gray »

wczoraj Ukryta Forteca Kurosawy
a dzisiaj Straż przyboczna
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1284
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co oglądam

Post: # 160271Post Achim »

Nie mam polskiej TV , bo mi zniknęła sama z siebie, ale dziś w niemieckiej TV premierowy odcinek " Polizeiruf 110" z Monachium z nową komisarz Johanną Wokalek, która była genialna jako papieżyca Joanna i Gudrun Ensslin w " Baader Meinhof" . Ja i tak wybieram opcję " für Deutsche "
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Alicja100
Posty: 3
Rejestracja: 16-09-2023 15:12:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Co oglądam

Post: # 160304Post Alicja100 »

Dziś kino z koleżanką "Duchy w Wenecji".
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9061
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Co oglądam

Post: # 160315Post jazzik »

Hebius pisze: 17-09-2023 00:35:17 Będziemy oglądali Dewajtis?
Dziś o 20:20 pierwszy odcinek na TVP1.
Recenzje mówią, że to jest kiepskie, np.
TVP mocno zaskoczyła nowym serialem. Ale "Dewajtis" pachnie naftaliną [RECENZJA]


Czytałam tę książkę, więc jestem w stanie przyjąć, że jest tak jak pisze recenzent.

Dla mnie to zaskakujące, że zabrali się akurat za tę powieść, choć ostatnio produkują jakieś takie historyczne seriale - potworki. Akcja jednego osnuta była wokół warszawskiego luksusowego burdelu z czasów zaborów, więc w sumie nic już nie powinno dziwić. 😂
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13953
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 160316Post Hebius »

U mnie wygrał Bach. Ale może obejrzę którąś powtórkę.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9126
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co oglądam

Post: # 160720Post Walpurg »

Chyba mi zupełnie odpieprzyło, ale Aladyna :D
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1891
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co oglądam

Post: # 160791Post Dorian_Gray »

oj, nawet ładny ten Egipcjanin co wcielił się w Aladyna ...
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9126
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co oglądam

Post: # 160807Post Walpurg »

Taaaaaaak! :D
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4862
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 161754Post uzytkownik_konta »

Jakie to słodkie! Zwłaszcza jak się sobie uświadomi - szczególnie przy fragmencie dotyczącym odwiedzin - że te panie są dzisiaj w wieku naszych babć lub - w przypadku starszych forumowiczów - matek. Moja babcia rekrutowała się na uczelnię w 1959, więc być może byłaby ich koleżanką-studentką ("byłaby" gdyby nie uwaliła tak spektakularnie matematyki na egzaminie wstępnym).

W ogóle polecam ten serwis. Kiedyś nie wiedziałem o jego istnieniu i oglądałem te same filmy w dziwnych źródłach, w słabej jakości, czasami z poczuciem robienia czegoś niewłaściwego. A tutaj duży wybór dostępny jest łatwo, z oficjalnego źródła i w dobrej jakości.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Co oglądam

Post: # 161807Post Czartogromski »

I kołchoźnik jest. A w zasadzie radiowęzło-kołochoźnik. :mrgreen:
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4862
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 161842Post uzytkownik_konta »

Akurat to mnie zdziwiło. Oszalałbym gdyby w miejscu w którym mieszkam ktoś miał mi tak nadawać.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4862
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 161850Post uzytkownik_konta »

Zadziwiające.
GW pisze:Łączy dwie wersje "Znachora", ale kiedy dostał propozycję, by zagrać w najnowszej ekranizacji, miał wątpliwości. "Ale zacząłem czytać scenariusz. Tak mnie wciągnął, że wiedziałem, że to może się udać" - mówi "Wyborczej TV" Artur Barciś.
(...)
Artur Barciś: Tak, podobał mi się, chociaż żałuję, że widziałem go tylko na ekranie telewizora [rozmawialiśmy po jedynym wówczas pokazie kinowym w Warszawie]. Dość sporym, ale to nie kino i zazdroszczę tym wszystkim, którzy go oglądali na premierze w Teatrze Narodowym. Bo to jest film kinowy, wielki ekran, rozmach. Są wspaniałe zdjęcia, przepiękna muzyka, znakomite aktorstwo, no to jest kino. Trochę szkoda, że większość zobaczy ten film na małym ekranie.
Jak on może tak mówić. Przecież to film typowo telewizyjny, typowo Netflixowy, plastikowy; to, że fabuła została ociosana maczetą, żeby dało się ją wtłoczyć w ten format, aż bije po oczach. A Barciś mówi, że to "film kinowy". I w ogóle mówi bardzo dziwne rzeczy, np. "Minęło 40 lat, jest nowa technika filmowa, której wtedy nie było, i można stworzyć obraz, którego wtedy nie dałoby się nakręcić", a tego tam w ogóle nie widać; wręcz przeciwnie - jak wspominałem wcześniej, byłem zadziwiony w jak małym stopniu to wykorzystano. Np. żeby przykryć braki scenariusza, o którym Barciś z kolei mówi, że "Tak mnie wciągnął, że wiedziałem, że to może się udać". Co go wciągnęło? Stopień absurdu? Nawet sam zauważa, że...
Chociaż jest jedna rzecz, która mi się nie podoba. Dotyczy doktora Dobranieckiego. Upiekło mu się, a jest ewidentnie złą postacią. Bardzo negatywną, w przeciwieństwie do Piotrka Fronczewskiego [Dobraniecki u Hoffmana], który na końcu się zrehabilitował. Mówię: niech chociaż wejdzie w jakąś krowią kupę. Albo niech mu ptak narobi na głowę.
...więc powinno mu coś chyba zaświtać, że to idiotyczne.

Przedziwna sytuacja.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9126
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co oglądam

Post: # 161852Post Walpurg »

Barciś niestety bardzo rozmienił się na drobne. To absolutnie wybitny talent, nie tylko komediowy, a obecnie gra w najgorszych szmirach i gównach. Niestety, także reżyseruje rzeczy słabe i kiepskie.

No ale będziesz miał UKeju problem... :P Bo ponoć ten "Znachor" bije jakieś rekordy na świecie, nawet powieść przetłumaczono na szybko na hiszpański, bo taki popyt. Jakoś to będziesz musiał wyjaśnić nam. :P
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9061
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Co oglądam

Post: # 161854Post jazzik »

Walp ma rację. Barciś tam gra, więc co miał powiedzieć? Wiecie zagrałem w szmirze, ale Netflix dobrze zapłacił? 😜

Jednak ma być na Netflixie nowy polski serial - 1670 - o Sarmatach i to może być takie, że docenimy Znachora. :mrgreen:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13953
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 161855Post Hebius »

Powieść jest świetna. Znam fabułę, a i tak czekam teraz na każdy odcinek czytany przez Mieczysława Czechowicza na PR2.

A ten nowy serial - gdyby w całości poszedł w Allo, Allo - byłby niezły. Zwiastun jest zachęcający.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4862
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 161865Post uzytkownik_konta »

Będę czekał na ten serial. Ktoś w komentarzu pod tym zwiastunem napisał, że to jak "fuzja »The Office« i »Potopu«". Też widzę w tym vibe "The Office"; a zderzenie tego podejścia z realiami epoki ma duży potencjał komediowy. Od razu widać też, że mają zamiar uprawiać tym komentarz społeczny (oczywiście taki bezpiecznie-mainstreamowy; bezpieczny też w tym sensie, że "To tylko takie żarty!"), co do którego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że się z nim nie zgodzę - ale mnie ciekawi.
Walpurg pisze: 06-10-2023 22:42:57No ale będziesz miał UKeju problem... :P Bo ponoć ten "Znachor" bije jakieś rekordy na świecie, nawet powieść przetłumaczono na szybko na hiszpański, bo taki popyt. Jakoś to będziesz musiał wyjaśnić nam. :P
Ależ wyjaśnię bardzo prosto! "Znachor" jest łudząco podobny do typowej, Netflixowej pulpy; a typową Netflixową pulpę kręci się dlatego, że się dobrze klika i dobrze ogląda. Zawsze było tak, że najgorsze gówno, ale nakręcone zgodnie ze sztuką przykuwania ludzi do ekranu, sprzedawało się dobrze. Np. filmy o superbohaterach sprzedają się wręcz doskonale. A przy nich nawet nowy "Znachor" jest dziełem niemal wybitnym. Po prostu są kręcone zgodnie z naukowo wręcz opracowanymi zasadami. Kiedy Netflix wykłada duże pieniądze na jakieś filmidło, nie może pozwolić sobie na to, żeby ktoś sobie tak po prostu kręcił zgodnie z tym, co mu się wydaje lub co mu się podoba. Takie coś robić sobie może ew. Wes Anderson, który ostatnio nakręcił dla Netflixa "Zdumiewającą historię Henry'ego Sugara" (niezłe; widziałem lepsze) - a i to tylko dlatego, że te bezduszne, poszarzałe korpo-monstra w siedzibie Netflixa wiedzą, że styl Andersona się klika sam w sobie. Zresztą ciekawe, czy producenci mu wcześniej skontrolowali, czy koncepcja Andersona jest wystarczająco w stylu Andersona. Bo "Zdumiewająca historia..." jest jakaś taka, jednak, podejrzana. Trochę jakby reżyser udawał sam siebie. A może ja się zasugerowałem.

Podsumowując, "Znachor" został nakręcony zgodnie z tymi samymi zasadami, które rządzą rozstawianiem płatków na półce w hipermarkecie. Płatki się sprzedają, "Znachor" też.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11087
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 163303Post gaynau »

Zagłada domu Usherów to przyzwoita produkcja.

Nie zrozumiałem w 100 procentach symboliki, ale interpretacje można sobie poczytać w internecie 😬

Mnie urzekła jedna z końcowych scen w serialu.
Spoiler
Gdy zagłady winne rodzeństwo rozmawia ze sobą, w zasadzie będąc zadowolone z życia (mimo nieuchronnej śmierci, w tym potomstwa i wnuczki). Siostra przytacza wszelkie zło, które ludzkość sama sobie czyni.
Jest to oczywiście usprawiedliwienie własnych działań, ale jakoś w tym momencie zmieniło się moja nastawienie do głównych bohaterów, na pozytywne.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11087
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 163679Post gaynau »

Oglądam CIAŁA na Netflixie. Jest okej!
Zaczynam odcinek 4ty.

Jest też trochę gejowsko 😏
ODPOWIEDZ