Co oglądam

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13930
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 146550Post Hebius »

Skoro mowa o Arte - do października wersja z polskimi napisami zaprasza na cykl kina hiszpańskiego
https://www.arte.tv/pl/videos/RC-023350 ... panskiego/
Wśród proponowanych tytułów
Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny z dzielnicy
Pierwszy film hiszpańskiego reżysera, scenarzysty i producenta Pedro Almodóvara.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Co oglądam

Post: # 147173Post Czartogromski »

1. Londyński "Cabaret" 1993 z Alanem Cummingiem
https://youtu.be/IOs82ubFyFQ
Chyba poprzednio widziałem tylko urywki, bo wiele rzeczy oglądałem jakby pierwszy raz.
(- To Mąż?
- Nie, mężczyzna, z którym mieszkam. W tym tygodniu).
A aktorka (Sara Kestelman) grająca Fräulein Schneider bardzo przypomina Lottę Lenyę z broadwayowskiej premiery.

2. Dopiero teraz w całośći Kubę Józka na Męskim Graniu 2022. Niestety dźwięk raczej słaby.
https://youtu.be/qxSDttffPi8
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4848
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 147483Post uzytkownik_konta »

Obejrzałem dwa starocie - "Burn after reading" Coenów (2008; pol. "Tajne przez poufne") i "Up in the air" (reż. Jason Reitman, 2009; pol. "W chmurach").

Obrazek

Obrazek

Jakie to są dobre filmy! "Burn..." oglądałem po raz trzeci i chyba obejrzę jeszcze raz, a "Up..." po raz pierwszy - wcześniej widywałem tylko fragmenty. A pamiętam, że widziałem zwiastun tego filmu na jakimś szkolnym wyjściu do kina i od tego czasu chciałem to zobaczyć :D

Wbrew pozorom, uzupełniają się. "Burn..." to czysty absurdyzm, a "Up..." wbrew pozorom ma w sobie pewna powagę w odniesieniu do spraw ostatecznych. Oglądanie tego w zestawie jest bardzo dobrym pomysłem. A tak na marginesie, w "Up..." obok głównego wątku wyłania się inny, kompletnie niewyartykułowany, który chyba dopiero teraz zyskuje większe znaczenie - człowieka, którego styl życia zrobił się przestarzały, technologia odarła go z wszelkiej atrakcyjności, a on na tym właśnie budował swoją tożsamość.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11080
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 147492Post gaynau »

A gdzie oglądałeś? Wypożyczalnia? Dvd? Stream? Torrent? 😅
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4848
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 147515Post uzytkownik_konta »

Najpopularniejszy polski portal służący do tego celu :P

Tym niemniej, muszę kupić na DVD, bo kiedyś oglądałem "Burn after reading" po angielsku - i jest o wiele lepsze. A przypuszczam, że i "Up in the air" - biorąc pod uwagę, że to komedia, a one najwięcej tracą.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11080
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 147556Post gaynau »

Tzn gdzie? Na tvp? Z dubbingiem?
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4848
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 147559Post uzytkownik_konta »

CDA. Właśnie nigdzie tego nie mogłem znaleźć, z żadnego lepszego źródła. Z lektorem; ale fakt, mogło być gorzej, mógł to być dubbing.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11080
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 147571Post gaynau »

Jeżeli to była randka, to ostatnia.

Tajne przez poufne możesz kupić, przykładowo na YT
W chmurach pewnie też można kupić, ewentualnie skyshowtime.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4848
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 147575Post uzytkownik_konta »

A w ogóle nie pomyślałem o YT; jakoś się słabo przebili do mojej świadomości z tymi usługami, mimo że wiedziałem, że je świadczą. Jak wspomniałem, na pewno będę chciał niedługo obejrzeć jeszcze raz, to wtedy kupię!

I to nie była randka; masz rację, do głowy by mi nie przyszło, żeby takie dziadostwo uprawiać na randkach albo w ogóle przy ludziach :P
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11080
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 148759Post gaynau »

odswiezylem sobie the legend, niedostepne chyba na pl netflixie
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4069
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Co oglądam

Post: # 152597Post mare »

Nowy sezon "Black Mirror". Taki sobie, w ogóle zmienia się całe założenie, bo nie chodzi już (tylko) o technologię, ale ogólnie mamy opowiastki jak ze strefy mroku: horrory, demony, etc. Odcinek 1 i 2 w miarę jeszcze klasycznie i może być. 3 i 4 to kupa. 5 bardzo fajny, choć zupełnie inny i chyba jest zapowiedzią nowej serii "Red Mirror".
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4848
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 153029Post uzytkownik_konta »

Obejrzałem. Nie zmieniło się o tyle, że dalej jest przede wszystkim o problemach społecznych, ale konwencja - rzeczywiście - jest inna. Co do 1. i 2. odcinka, moja opinia pokrywa się z mare; co do 3. - nie zgadzam się; uważam że był dobry. Dość trafnie przedstawia problem sytuacji, w której...
Spoiler
...żyje się cudzym życiem albo wręcz chce się być kimś innym. Chociaż można to też rozumieć jako krytykę dotyczącą nie tożsamości, tylko pomocy potrzebującym i roszczeniowości (gość dostaje trochę, ale dość szybko chce więcej; w końcu chce wszystko - więc posuwa się do przemocy w imię wyrównania krzywd już nie z konkretną osobą, ale z całym światem). Ale mi się wszystko kojarzy z komunizmem.
4. rzeczywiście jest słaby i nie mam pojęcia o czym to właściwie - o pogoni za pieniędzmi? Współczesnym show-businessie? Narkomanii? Odnoszę wrażenie, że twórcy sami w ogóle nie mieli sprecyzowanej wizji, jaki temat chcą w zasadzie poruszyć (zrobili "coś o współczesnym świecie; że nie jest idealny, czy coś"). A 5. świetny, tylko...
Spoiler
...gdyby potraktować zakończenie poważne, to należałoby powiedzieć, że w jego świetle wcale nie jest pewne, czy nie powinniśmy arbitralnie zabijać polityków których uważamy za niebezpiecznych :v Ktoś mógłby określić takie stanowisko mianem problematycznego.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11080
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 153034Post gaynau »

Ja jakoś nie mogę się za to za zabrać. Kończę natomiast glamorous. Fajny ten Ben 🙃
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8590
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Co oglądam

Post: # 153120Post mike »

Na internetach branżowa nowość Norweski Sen - perełka z polskim aktorem Hubertem Milkowskim :P

Obrazek
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4069
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Co oglądam

Post: # 153147Post mare »

uzytkownik_konta pisze: 24-06-2023 22:33:31 Obejrzałem.
Pomyliłem odcinki.
Nr. 1: sci-fi i jest ok
Nr. 2: nie sci-fi, raczej horror, choć z tematem technicznym (chyba każdemu się kiedyś na komórce/ekranie pokazało zdjęcie, którego tam nie powinno być); taki sobie
Nr. 3: sci-fi i jest ok
Nr. 4: nie sci-fi, znowu horror, najsłabszy ze wszystkich
Nr. 5: nie sci-fi, powiedzmy horror, nie powinny go oglądać schizofrenicy, bo jeszcze pomyślą, że głosy są prawdziwe ;)

1, 3 i 5 ok
2 i (szczególnie) 4 nie ok

W ogóle to nie wszędzie trzeba się doszukiwać ukrytych znaczeń, paraleli i interpretacji. Czasami rozrywka to tylko rozrywka.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4848
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 153149Post uzytkownik_konta »

Co do ostatniego - oczywiście. Ale "Black Mirror" zawsze w centrum uwagi miało problemy społeczne, związane z rozwojem technologicznym, przemianami stosunków społecznych itd. W tym sezonie - mimo zmiany formuły - również. I nagle, w tym wszystkim, pojawia się odcinek 4., który nie dość, że odchodzi od konwencji (tradycyjny wręcz horror, bez jakiejkolwiek fantastyki naukowej itp.), to jeszcze jest kompletnie bez sensu. Stąd pojawia się u mnie przekonanie, że po prostu coś poszło w tym wypadku nie tak. Szczególnie biorąc jeszcze pod uwagę, że nawet gdyby potraktować to jako tylko horror, to byłby wyjątkowo słaby.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11080
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 153413Post gaynau »

Mnie się chyba podobały odcinki w kolejności chronologicznej. Tak po prostu.
Tzn jestem jeszcze na początku ostatniego.

Zacząłem Silos na AppleTV.

Ludzie żyją w silosie, ogromnym silosie. Pod ziemią.
Zapowiada się okej. Oby nie skończyło się jak zawsze 🙃
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1885
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co oglądam

Post: # 153580Post Dorian_Gray »

"Zrywa się wiatr"
bardzo wzruszające anime,
w reżyserii Hayao Miyazakiego
(tego od Spirited Away: W krainie bogów).
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9119
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co oglądam

Post: # 155804Post Walpurg »

Oglądam wejście Banota na Montparnasse w Paryżu.

Normalnie bolą mnie nogi i boli mnie dupa, jakby mi ktoś do niej wsadził kij bejsbolowy. :o To jest niesamowite co on robi. Jedna rzecz to kondycja, druga to psychika. Bo na dole pewnie niejeden potrafiłby tę godzinę z hakiem utrzymać się na takiej konstrukcji, ale na 40, 50 czy 60 piętrze? :o

I podoba mi się, że zawsze przypomina o legendzie takich wspinaczek - Alain Robert to człowiek, o którym słyszałem już jako nastolatek.*

https://www.youtube.com/watch?v=0pMgFTVLzIw

* - EDIT
Jednak nie jako nastolatek. Robert zaczął w 1997, więc już byłem starszy. :P
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Co oglądam

Post: # 155807Post Czartogromski »

Przecież tego się nie da oglądać, zawroty głowy gwarantowane :o :o :o :o
ODPOWIEDZ