Koncerty

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elfin
Posty: 459
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Koncerty

Post: # 187626Post Elfin »

Gratuluję zdania!
Fajne uczucie mieć coś za sobą :)
Kocham cię życie nad życie!
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4758
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Koncerty

Post: # 187631Post Hermes »

uzytkownik_konta pisze: 30-06-2024 13:33:59 Tutaj miałeś ten problem, że publiczność - z pewnymi wyjątkami - się zna i specjalnie przyszła po to, żeby oceniać.
Najciekawsze jest to, że komisja znała tylko marsz, reszta to utwory bardzo mało znane

Nagranie było realizowane na dyktafon i 2 kamery (w zasadzie kamerę i telefon), ale kamera postanowiła że zmieni sobie ustawienia, miało być 1920x1080, 30 fps, a nagrało w standardzie PAL, 768x576, 50 fps :samoboj:

Dzięki Elfin
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4883
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Koncerty

Post: # 187632Post uzytkownik_konta »

To w tej sytuacji muszę jeszcze powinszować wyboru, bo same utwory były piękne.
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4758
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Koncerty

Post: # 187633Post Hermes »

Dziękuję. Wyobraź sobie, że na Suitę i Kyrie trafiłem przypadkiem w internecie, a Psalm 23 usłyszałem na warsztatach, gdzie akurat otwierałem i pilnowałem chóru
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5056
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Koncerty

Post: # 187653Post bolevitch »

to kończy Twoją edukację?
A jak się nazywa czynność, którą wykonywał ten przysyojny pan w białej koszuli i czy też jest gejem?
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4758
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Koncerty

Post: # 187659Post Hermes »

To kończy moją edukację w prywatnej szkole
Był registratorem, czyli zmieniał registry w organach (brzmienia) i w jednym utworze przewracał mi nuty.
Nie wiem tego, to po prostu kolega z klasy w tej szkole
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5056
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Koncerty

Post: # 187660Post bolevitch »

:-)
Gratulacje
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4883
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Koncerty

Post: # 187661Post uzytkownik_konta »

bolevitch pisze: 30-06-2024 16:07:56 ten przysyojny pan w białej koszuli i czy też jest gejem?
Widzę że myślimy podobnie; o to samo zapytałem :lol:
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9162
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Koncerty

Post: # 187699Post Walpurg »

Oglądałem na YT fragmenty Męskiego Grania z Żywca i widzę, że Krzysio Zalewski idzie w ślady Dan Reynoldsa z Imagine Dragons :lol:
Baaardzo dobra decyzja!
Nie dość że na tle tęczowej flagi, to jeszcze bez koszulki! :mrgreen: Mam nadzieję, że za rok będzie w samych bokserkach. :P
https://www.youtube.com/watch?v=MRBaF8X1Qug
Awatar użytkownika
odkurzacz
Posty: 164
Rejestracja: 24-08-2022 23:29:36
Lokalizacja: Lozanna

Re: Koncerty

Post: # 187891Post odkurzacz »

Post usunięty bo zduplikował się a nie ma opcji skasowania
Ostatnio zmieniony 02-07-2024 16:20:24 przez odkurzacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
odkurzacz
Posty: 164
Rejestracja: 24-08-2022 23:29:36
Lokalizacja: Lozanna

Re: Koncerty

Post: # 187892Post odkurzacz »

uzytkownik_konta pisze: 30-06-2024 13:33:59 Dobrze że jest nagranie. Już na samym początku miałem myśl "O cholera, dobrze że przyjechałem" :D
Właśnie słucham :-) Co dalej planujesz ?

Jak to wygląda w praktyce kiedy chcesz się nauczyć grać na organach ? Można tak sobie pójść do kościoła i poprosić o dostęp ? (Instrument jest duży). W domy ćwiczysz na pianinie, czy raczej na elektronicznych organach ? Co myślisz o podobieństwie setupów z interfejsami MIDI + oprogramowaniem typu Hauptwerk do prawdziwych organów ? Czy trudno jest nauczyć się grać na tej nożnej klawiaturze ? Nigdy nie próbowałem, ale wyobrażam sobie, że to jest największa trudność przy przejściu z innych instrumentów klawiszowych ? W sumie kiedyś moim marzeniem było grać na prawdziwych organach ... ale nie chciałem (i nie miałem predyspozycji) uczynić z tego kariery. Ciekaw jestem czy można coś takiego robić jako hobby.
Ostatnio zmieniony 02-07-2024 16:20:45 przez odkurzacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
odkurzacz
Posty: 164
Rejestracja: 24-08-2022 23:29:36
Lokalizacja: Lozanna

Re: Koncerty

Post: # 187893Post odkurzacz »

Post usunięty bo zduplikował się a nie ma opcji skasowania
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2423
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Koncerty

Post: # 188120Post żmij »

Pet Shop Boys! Super było.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14017
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Koncerty

Post: # 188210Post Hebius »

Letnia Scena Zamkowa - Koncerty na Zamku w Kętrzynie
Julita Kożuszek & Dorota Wasilewska*, Piosenka jest dobra na wszystko - Wieczór piosenek Kabaretu Starszych Panów
Na dziedzińcu Zamku w Kętrzynie w piątek 5 lipca 2024 roku o godz. 18:00 (do 19:15 mniej więcej).

Było wietrznie, ale całkiem sympatycznie.
Panie interpretowały piosenki duetu Przybora&Wasowski dość klasycznie i z bardzo ładną dykcją, co w sumie nie powinno być zaskoczeniem, bo gdyby nie potrafiły wyraźnie śpiewać, chyba by się nie brały za taki repertuar.
Piosenki były poprzedzane fragmentami nagrań archiwalnych - głosami Starszych Panów, a czasem początkiem oryginalnego nagrania danego utworu ("Preludium deszczowe" w interpretacji Kwiatkowskie, "O, Romeo!" Jędrusik). Na otwarcie usłyszeliśmy kuplet wprowadzający do Divertimenta c-moll op. 1 Makabrycznego:
Zapraszamy na niedużą was zabawę,
co mieć będzie diametralnie inny styl,
I jeżeli nie zabawi ona nawet,
to spędzicie zawsze jakoś parę chwil.

Tym co jest ty się syć,
zawsze gorzej może być.

Zapraszamy, no bo nam się tak wydaje,
że choć ludzie do rozrywki dużej lgną,
to na pewno bywa sporo takich zajęć,
co nudniejsze od zabawy naszej są.

Tym co jest ty się syć,
zawsze gorzej może być.
Na widowni (75 osób przynajmniej) dominowały panie 50+.
A może nawet 60+.
Kilka osób młodszych (dokładnie cztery, dwie pary mieszane dokładnie w okolicach dwudziestki) opuściło dziedziniec po czwartej piosence, reszta wytrwała do końca i wyklaskała na bis sfeminizowaną wersję "No, co ja ci zrobiłem?".
Inne znane przeboje, które odświeżyłem przy okazji tego koncertu to: "Szuja", "Już czas na sen" (Dobranoc mężczyzno), "Kaziu, zakochaj się", "Nad Prosną", "Herbatka"... Niestety krępowałem się wziąć z sobą notes i notować tytuły na bieżąco.

___
* W zeszłym roku koncertowała w Kętrzynie razem z Janem Jakubem Należyty i jak stwierdziła dyrektorka MBP wtedy właśnie zrodził się pomysł, bo zaprosić ją do miasta w następnym sezonie.
Tym co jest ty się syć,
zawsze gorzej może być.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1288
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koncerty

Post: # 188317Post Achim »

ROLAND KAISER 50 Jahre -50 Hits Frankfurt nad Odrą Stadion der Freundschaft
Koncert Rolanda Kaisera, którego ja od lat uwielbiam, a Mój Partner, mimo swojego muzycznego wyrobienia, przymyka oko na moją miłość do niemieckiego „ Schlagera”. Roland Kaiser święci jubileusz półwiecza pracy artystycznej wielkim tournée po Niemczech. Jest On w Niemczech gwiazdą pierwszej wielkości i instytucją, dość powiedzieć o „ Kaisermanii” czyli legendarnych koncertach w Dreźnie nad Łabą. Koncert był oczywiście bardzo profesjonalny : dawne i nowe hity, wielkie sceniczne show, sekcja dęta / bardzo apetyczna także wizualnie/ , choreografia. Mój Partner był bardzo zadowolony.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
odkurzacz
Posty: 164
Rejestracja: 24-08-2022 23:29:36
Lokalizacja: Lozanna

Re: Koncerty

Post: # 188359Post odkurzacz »

A jutro o 13 zaczyna się (i kończy jakieś 30 min potem) sprzedaż biletów na przyszłoroczny Hellfest. Ktoś się wybiera ? Oczywiscie nie wiadomo, kto będzie grał.

Obrazek
ODPOWIEDZ