Płyty, ostatnie zakupy

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142110Post Czartogromski »

Przestrzeń magazynowa mu się zwiększy, więc nie musi się ograniczać.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142129Post Hebius »

marcin pisze: 12-03-2023 18:44:09 The Handel Project / wyk. Seong-Jin Cho
Bardzo ładna płyta, warta docenienia tym bardziej że Handel na fortepianie pojawia się mniej niż rzadko :D
:oklaski: Mam ten tytuł na szczycie listy zakupów.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142308Post Hebius »

Ha! :D

Obrazek

Nizozot, Bastarda
2023 Audio Cave

Trzy płyty kompaktowe w ośmiopanelowym digipacku i sztancowanej obwolucie

Obrazek

Obrazek

Niestety ten okrągły znaczek u mnie był nalepiony na folii, a nie na kartoniku... tfu. na sztancowanej obwolucie :D pod folią, więc musiałem się trochę napracować by go odkleić. A na koniec i tak się zamotałem i z tyłu go nakleiłem :D Ale to już drobiazg.

(zdjęcia z bandcampu)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142340Post marcin »

Ale co to?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142343Post Hebius »

Bastardy nigdy nie słuchałeś? Polskie trio
Paweł Szamburski - klarnet
Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela
Michał Górczyński - klarnet kontrabasowy
Nizozot to spotkanie tria z kulturą żydowską
Niguny, czyli melodie; modlitwy. Mistyczne pieśni bez słów. Rozwój tej formy muzycznej w kulturze chasydzkiej datuje się na XVIII i XIX wiek. Na albumie Nizozot, zespół Bastarda sięga do spuścizny trzech klanów chasydzkich: dynastii Modrzyc, Szapiro oraz Koźnic.
Ale grają różnorodną muzykę. Mają na koncie i flirt z fado (świenty album Fado z João de Sousą) i muzyką barokową (album Minne z zespołem Holland Baroque). Mnie uwiedli albumem "Ars moriendi".
Posłuchaj sobie czegoś na Bandcampie (za darmo i bez reklam)
https://szamburski.bandcamp.com
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142354Post Czartogromski »

Hebius pisze: 13-03-2023 16:23:22 Ha! :D
Zapomniałeś dodać, że nabyte drogą niekupna :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142357Post Hebius »

No wiesz! Przecież zapłaciłem 1,23 zł za SMS-a do Dwójki (PR2) :D
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5945
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142425Post Czartogromski »

Czyli pobiłeś Mike'a w wysokości upustu! :hurra: :hurra: :hurra:
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142427Post marcin »

Zaraz będę wpisywał dalej, ale najpierw perypetie z Amazonem:

1. Zamówiłem jedną płytę, wysłali po czym dostałem komunikat, że "paczka została uszkodzona i zostanie zwrócona i dostanę zwrot kasy w 5-7 dni". No ok, zdarza się.
2. Zamówiłem tę samą płytę jeszcze raz. Wysłali, po czym... "paczka została uszkodzona i zostanie zwrócona". Po raz drugi (!!!???)
3. Rozmawiam na czacie z panem z obsługi (zakładam że był to pan a nie sztuczna inteligencja :P), pytam co się dzieje, na co pan "nie mam wglądu w tę sprawę" (???) i w takich specjalnych sprawach (???) będzie się z panem kontaktował mailowo lub telefonicznie (???) ktoś ze specjalnego działu (???). Na końcu pan zapytał "czy jeszcze może w czymś pomóc", na co odpisałem że nie wiem czemu "jeszcze", skoro w tej sprawie w niczym mi nie pomógł :P
4. A teraz najdziwniejsze: po tej mojej rozmowie na czacie nagle dostałem powiadomienie z aplikacji Inpostu, że paczka od Amazonu jest w sortowni i w drodze do mojego paczkomatu czyli jutro przyjdzie (???)

Nie wiem czy nawet główny specjalista od zakupów na Amazonie czyli majk by wiedział co chodzi.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4863
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142428Post uzytkownik_konta »

marcin pisze: 13-03-2023 21:37:20 3. Rozmawiam na czacie z panem z obsługi (zakładam że był to pan a nie sztuczna inteligencja :P), pytam co się dzieje, na co pan "nie mam wglądu w tę sprawę" (???) i w takich specjalnych sprawach (???) będzie się z panem kontaktował mailowo lub telefonicznie (???) ktoś ze specjalnego działu (???).
Na tym etapie zacząłbym oczekiwać wizyty wojskowych, którzy mi powiedzą, że mam jakieś nadprzyrodzone moce.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11087
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142438Post gaynau »

marcin pisze: 13-03-2023 21:37:20 Zaraz będę wpisywał dalej, ale najpierw perypetie z Amazonem:

1. Zamówiłem jedną płytę, wysłali po czym dostałem komunikat, że "paczka została uszkodzona i zostanie zwrócona i dostanę zwrot kasy w 5-7 dni". No ok, zdarza się.
2. Zamówiłem tę samą płytę jeszcze raz. Wysłali, po czym... "paczka została uszkodzona i zostanie zwrócona". Po raz drugi (!!!???)
3. Rozmawiam na czacie z panem z obsługi (zakładam że był to pan a nie sztuczna inteligencja :P), pytam co się dzieje, na co pan "nie mam wglądu w tę sprawę" (???) i w takich specjalnych sprawach (???) będzie się z panem kontaktował mailowo lub telefonicznie (???) ktoś ze specjalnego działu (???). Na końcu pan zapytał "czy jeszcze może w czymś pomóc", na co odpisałem że nie wiem czemu "jeszcze", skoro w tej sprawie w niczym mi nie pomógł :P
4. A teraz najdziwniejsze: po tej mojej rozmowie na czacie nagle dostałem powiadomienie z aplikacji Inpostu, że paczka od Amazonu jest w sortowni i w drodze do mojego paczkomatu czyli jutro przyjdzie (???)

Nie wiem czy nawet główny specjalista od zakupów na Amazonie czyli majk by wiedział co chodzi.
ale kiedy dostales ten komunikat?
po chwili od zakupu czy po dniu?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142466Post marcin »

Po dniu czy nawet po dwóch.

Update:
Amazon faktycznie się skontaktował (tzn. ów tajny dział :P), napisali że tą pierwszą paczkę to zlecili już zwrot pieniędzy a co do drugiej to się pomylili (???) i paczka jednak nie została uszkodzona (???) i będzie normlanie dostarczona choć w śledzeniu na Amazonie nadal jest "zwrot do sprzedawcy".

Zaczynam poważnie podejrzewać: czy czasem owego czatu nie obsługuje czasem AI? Choć niby ktoś się przedstawia imieniem i nazwiskiem ale kto wie. Może to AI, a jak nie wie jak sobie poradzić, to pisze że ktoś się odezwie i wtedy sprawę przejmuje człowiek?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142679Post marcin »

No to kontynuujemy wpisywanie zaległości

J.S. Bach: Goldberg Variations / wyk. Jean Rondeau
To jest ta płyta, co to najpierw Amazon twierdził, że została uszkodzona, potem drugi raz to samo, ale potem jednak się okazało że zniszczona nie została :P
Na pewno są to rekordowe Wariacje - ponad... uwaga... 107 minut :shock: :shock: :shock:
Jednak przesłuchanie fragmentów na Spotify upewniło mnie, że chcę to wykonanie. W dodatku obecnie rzecz na Amazonie bardzo atrakcyjna cenowo (~48 zł za dwie płyty).
Prawdziwym kuriozum jest natomiast dołączona do płyt książeczka - podobnego kuriozum nie widziałem jeszcze nigdy :shock:

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142685Post Hebius »

Ale o co chodzi z książeczką?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142686Post marcin »

Książeczka wygląda tak:
Najpierw jest tracklista, ok.
Potem są dwie puste strony, jedynie z małym napisem [silence]
Potem kolejne dwie puste strony, z małym napisem [Stille]
Potem jest fotka, a potem artysta dziękuje kilku osobom i zaprasza do wysłuchania albumu, podkreślając, że cisza jest tutaj równie ważna co dźwięki.
Na tym koniec książeczki :P
(jest jeszcze tylko strona techniczna, daty nagrania, stroiciele instrumentu itp.)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142688Post Hebius »

Aaa... rozumiem... książeczka koncepcyjna, a tobie trzeba jak krowie na rowie :D
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142695Post marcin »

Najwyraźniej twórcy wyszli z założenia że o Wariacjach napisano już wszystko :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142698Post Hebius »

Tak. I to wszystko jest już w necie, wystarczy poszukać :D
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13956
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 142938Post Hebius »

marcin pisze: 12-03-2023 18:44:09
No to jedziemy dalej, cz. III
The Handel Project / wyk. Seong-Jin Cho
Bardzo ładna płyta, warta docenienia tym bardziej że Handel na fortepianie pojawia się mniej niż rzadko :D
Obrazek
Hmmm...
I nie zauważasz niczego dziwnego na okładce? Twarz Seong-Jin Choa nie jest niepokojąco szczupła?
Jeśli wszystko jest OK, to chyba powinienem przeprosić producentów płyty Nicolo Balducciego :oops:
Mam nieprawidłowo ustawiony monitor, który trochę przekłamuje proporcje, przez co ludzie są bardziej pucołowaci i ogólnie ładniejsi - przywykłem już do tego na tyle, że całkiem o tym zapomniałem. No a teraz dostałem CD z The Handel Project (tak, już zamówiłem) i znowu miałem wrażenie, że zdjęcie z okładki jest wyciągnięte. Ale jak zrobiłem fotkę i wrzuciłem na dysk to na ekranie komputera zobaczyłem je "normalnie", z pucułowatym pianistą :D

Obrazek

Już sam nie wiem co o tym myśleć. A może mam jakąś nietypową wadę wzroku? :D
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12317
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Płyty, ostatnie zakupy

Post: # 143080Post marcin »

Okładka jest jak najbardziej ok, niczego dziwnego nie zauważam.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
ODPOWIEDZ