To się czyta

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13695
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 34277Post Hebius »

Co mi dodatkowo uświadamia na jaką straszliwą łatwiznę sam poszedłem w swoich lekturach/cytatach.
Aż wstyd, :oops:
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5916
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 34278Post Czartogromski »

Hm? :shock:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13695
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 34283Post Hebius »

O "Ojca zadżumionych" mi chodziło :D
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: To się czyta

Post: # 34297Post Senso »

Chcecie przez to powiedzieć, że czas wykupić wspólną kwaterę dla userów jp100?
Przy znanej wszystkim rozbieżności zdań, wszelkie ustalenia w tej sprawie zacząłbym z dużym wyprzedzeniem.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5916
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 34303Post Czartogromski »

Przejrzeć prospekty nie zaszkodzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: To się czyta

Post: # 34323Post Senso »

CHyba, że ktoś chciałby trafic do raju i wylądować pośród buszu Nathiego w salonie.
https://natemat.pl/96287,drzewo-zamiast ... larniejsze
Ciekawe, czy dane by było mu podglądać i czy prężyłyby mu się liście w czasie delikatnego wycierania z kurzu?
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5916
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 34545Post Czartogromski »

Obrazek
Zamknięci warownie już jesteśmy, teraz czekamy na dzielnego szlachcica.

*Adam Mickiewicz: Konrad Wallenrod. Przypis poety do „Pieśni Wajdeloty” (wers „Staje widomie morowa dziewica (…) chustką skrwawioną powiewa”)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8986
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: To się czyta

Post: # 34550Post Walpurg »

Czyżby to Krystyna Pawłowicz idąca do TK była tą dziewicą zwiastująca straszliwą chorobę?
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5916
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 34565Post Czartogromski »

Raczej nie, za ładna i za sympatyczna.
Awatar użytkownika
Shadow_Man
Posty: 75
Rejestracja: 21-03-2020 10:25:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: To się czyta

Post: # 34666Post Shadow_Man »

Red, White & Royal Blue
Obrazek

Ogólnie, lekka literatura LGBT. Jestem gdzieś w 1/5, ale bardzo przyjemna i ciepła w odbiorze. Jest to opowieść, o synu pierwszej kobiety prezydent Stanów Zjednoczonych, i młodym księciu brytyjskim. Wiadomo, postacie są fikcyjne, ale lekkie odniesienia do faktycznej rodziny królewskiej są obecne. Wszystko się zaczyna od wpadki pomiędzy dwoma młodzieńcami na "arenie międzynarodowej". Dlatego, też z wrogów mają stać się publicznie najlepszymi przyjaciółmi. ;)
Awatar użytkownika
Lis
Posty: 81
Rejestracja: 21-03-2020 20:34:01
Lokalizacja: Zachód

Re: To się czyta

Post: # 35105Post Lis »

Z reguły czytam kilka książek naraz i tak jest też obecnie. Ostatnio niby pracuję zdalnie, czyli właściwie mam wolne, więc jest sporo czasu na czytanie.

Obrazek

"Dzicy detektywi" Roberto Bolano, czyli książka, którą chciałem przeczytać od 10 lat. Spodziewałem się czegoś ciężkiego i trudnego, tymczasem czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Obrazek

Czwarty już tom dzienników Sandora Maraia. Jest to prawdziwa kopalnia mądrości, opanowania i dystansu. Pod wpływem tej lektury każdorazowo mam poczucie bycia częścią czegoś większego niż bylejakość, która otacza mnie na co dzień.

Obrazek

"Wolność, równość, przemoc" Agaty Sikory. Bardzo przekorna i pobudzająca umysłowo próba zrozumienia, co stoi u podstaw współczesnych konfliktów kulturowych i społecznych w cywilizacji Zachodu.

Obrazek

"Własny pokój" Virginii Woolf. Klasyka feminizmu, ale też przewodnik dla każdego, kto pragnie zachować niezależność umysłową i wieść pełne, fascynujące życie, rozwinąć skrzydła i pozbyć się strachu.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8371
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: To się czyta

Post: # 37777Post mike »

Dziś zabieram się za "Znajdź Mnie" (Find Me) André Acimana. Jest to kontynuacja "Tamtych Dni, Tamtych Nocy" (Call Me By Your Name), która wyszła pod koniec zeszłego roku i na podstawie której zostanie nakręcona druga część filmu. Tym razem miałem uzbroić się w cierpliwość i najpierw zaczekać na film, a dopiero później przeczytać książkę. Postanowiłem jednak, że z uwagi na opóźnienie produkcji przez koronawirusa również i tym razem zacznę od dzieła literackiego, najwyżej znów wyrobię sobie o wiele gorsze zdanie o wersji filmowej :-D

Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12125
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 37831Post marcin »

Moim zdaniem słaby był i film, i powieść.

Ja czytam Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej (Wydawnictwo Krytyki Politycznej).
Mocna lektura. Można się zastanawiać jakim cudem polska kolej w ogóle jeszcze działa.

Na fotce okładkowej niszczenie układu torowego umożliwiającego wyprzedzanie się pociągów (np. ekspres wyprzedza osobówkę) na remontowanej (od 20 lat) trasie Katowice-Kraków.
Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: To się czyta

Post: # 37884Post Senso »

Też miałem po to sięgnąć po artykule w DF (albo gdzie indziej).
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12125
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 37943Post marcin »

A najciekawsze jest to, jaka w tym temacie panowała ponadpartyjna zgoda. Niezależnie czy rządził SLD z PSL, AWS z UW, PO z PSL czy PiS z Samoobroną i LPR - wszyscy zgodnie rozwalali polską kolej.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13695
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 37945Post Hebius »

A ja nawet "Ojca zadżumionych" od dwóch dni nie czytam :(
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: To się czyta

Post: # 37951Post Senso »

Faktycznie, w kwestii transportu dogadano się ponad podziałami, podobnie jak przy konkordacie. Nie sądzę, aby odbyło się to tak, że jakieś tajemne gremium w bunkrze ustaliło i wprowadziło w życie plan, ale to pewnie wynikowa polskiego bałaganu, bylejakości i bardzo dużej skuteczności przeróżnych lobbystów oraz skutecznie osłabianej i upolitycznionej administracji. Nie odbywało się to tak jak w USA, gdzie konkurencyjne firmy motoryzacyjne się dogadały i sukcesywanie wykupowały oraz doprowadzały do upadłości przedsiębiorstwa komunikacyjne oraz wpływały na decyzje polityków, aby ludzie byli zmuszeni posiadać auto z powodu braku alternatyw, ale w kwestii kolei wiele w kierunku jej unicestwienia bez wątpienia zrobiono (i zacząło się poprawiać dopiero dzięki tak nielubianym pieniądzom z unii, które najskuteczniej wydają różnież znienawidzone samorządy).

Co prawda bardziej pasuje do Netflixa, ale tylko podrzucę link, bo niektóre jego programy są naprawdę dobre
https://youtu.be/1Z1KLpf_7tU
---
W temacie dotyczącym teatru marcin napisał o Innych ludziach:
marcin pisze: 05-04-2020 13:29:35 Książka też była świetna.
a potem oglądałem w tv wypwiedź Migalskiego na tle regału z książkami i przyglądałem się temu, co stoi na pólkach za nim. Dostrzegłem Nowe oświecenie i tak jak przy Masłowskiej uzmysłowiłem sobie, że czas sięgnąć na półkę by nadrobić zaległości:

Obrazek

Zatem biorę się za Innych ludzi Doroty Masłowskiej oraz Nowe oświecenie Stevena Pinkera.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12125
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 37977Post marcin »

Inni ludzie bardzo mi się podobały. Muszę się też zabrać za inne powieści Masłowskiej. Ona ma fenomenalne ucho do języka.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: To się czyta

Post: # 37983Post Senso »

Inni ludzie (jestem w trakcie) są lepsi od Wojny polsko-ruskiej. Mogłeś zacząć od górnego C, ale bez wątpienia jest świetna. To może czas na przerywnik muzyczny ;-)

https://m.youtube.com/watch?v=-1-z48cJD ... rt_radio=1
ODPOWIEDZ