Eurovision Song Contest

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184130Post jordi »

Zastanawiałem się nad piosenką Luny. Słuchając miałem wrażenie, że nie do końca podołała kondycyjnie. Wydaje mi się, że utwór jest trudny i łatwo w występie na żywo wytworzyć u odbiorcy wrażenie, że artysta się męczy a to psuje odbiór.

Jeśli chodzi o udział Polski w Eurowizji to jak dotąd 3 podmioty artystyczne osiągnęły miejsce w pierwszej dziesiątce: Górniak, Wiśniewski i Szpak. Szkoda, że szansy nie dano Madoxowi. Jego osobowość ma potencjał eurowizyjny. Utwór, który zaproponował był bardzo inny od tego co widzieliśmy ale też mogło to stać się jego atutem.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 591
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184136Post Michał »

Nathi pisze: 12-05-2024 17:06:30 Dla mnie wyglądał jak mała dziewczyna w rajstopach. No nie wiem naciągania teoria.
Chłopak w różowych rajstopach i spódniczka jak z przedszkola. Może nie wiedzieli, że jest niebinarny ale ubiór widzieli, w dodatku w jakimś czymś z piór.
Bardzo gejowe to było.
Można mówić o tej osobie „chłopak", jeśli jest niebinarna?
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15146
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184137Post Nathi »

Bo jakbyś czytał o czym jest rozmowa to byś wiedział, że chodzi o odbiór artysty w telewizji, a tam na czole nie miał napisane. Więc był odbierany przez widzów jak chłopak.
I ja Nemo też tak odebrałem, bo się nie interesuję Eurowizją, żeby wiedzieć takie rzeczy.

Wyglądał jak gejuszek i dla większości widzów na pewno też, co zaprzecza teorii mike o bojkocie LGBT.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 591
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184141Post Michał »

Ale z tej rozmowy już wynikło, że używa neutralnych zaimków, a dalej piszesz w formie męskiej w poście powyżej 🐵.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15146
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184143Post Nathi »

Aha no ciekawe gdzie jak napisałem Nemo. Masz jakieś problemy z czytaniem, to już nie mój problem.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 591
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184144Post Michał »

Nathi pisze: 13-05-2024 10:26:19 Bo jakbyś czytał o czym jest rozmowa to byś wiedział, że chodzi o odbiór artysty w telewizji, a tam na czole nie miał napisane. Więc był odbierany przez widzów jak chłopak.
I ja Nemo też tak odebrałem, bo się nie interesuję Eurowizją, żeby wiedzieć takie rzeczy.

Wyglądał jak gejuszek i dla większości widzów na pewno też, co zaprzecza teorii mike o bojkocie LGBT.
„Był odbierany, nie miał napisane, wyglądał jak.“
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15146
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184145Post Nathi »

Aha, a jaka jest różnica w zamianie był na wyglądał?

Ja nie mam zamiaru ciągnąć tej rozmowy, bo szukasz dziury w całym tam gdzie nie powinieneś.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14624
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184165Post Hebius »

Nie, to nie szukanie dziury w całym, tylko normalne zwrócenie uwagi na zaimki i problem jaki stwarza język polski, a których nie ma w niemieckim i angielskim.
Nemo używa po angielsku zaimków they/them, jednak w swoim rodzimym niemieckim woli kiedy mówi się o nim po imieniu, bez używania zaimków.
U nas nawet jeśli się rezygnuje z zaimka i używa tylko imienia pozostaje deklinacja, która wskazuje konkretny rodzaj - żeński, męski, nijaki - i tego się nie przeskoczy.
Ale to nie dyskusja na ten temat.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184180Post jordi »

Można to ująć tak: „ten człowiek wyglądał jak...”, „ten człowiek nie miał napisane...”, „ten człowiek był odbierany...” itd. Nie komplikujmy dyskusji bardziej niż to konieczne. Jeśli ta osoba się tu zjawi to potraktujemy ją z większą starannością niż w szybkich wrażeniach opisujących występ.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11212
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184221Post gaynau »

Natalia, ty się musisz pilnować, na ciebie każdy będzie naskakiwał, jak nie będziesz używała słusznych zaimków, cziłało🤭😂
jazzik pisze: 08-05-2024 18:19:03 To Steczkowska, Justyna Steczkowska, chciała jechać na Eurowizję? Nie wiedziałam, że uruchomili edycję Senior. 🤣
Yyy. Co to za age-shaming?
Shane82 pisze: 10-05-2024 16:05:02 Za to izraelitów publika wygwizdała co organizatorzy próbowali ukryć.
Nadal było jednak trochę słychać.
mike pisze: 12-05-2024 01:25:51 Znowu górą jakieś dziwne układy koneksje. Reprezentanci mający dobry wokal na szarym końcu... Fajne piosenki na szarym końcu. Niemieckiego wykonawcę pogrzebali chyba za sam wygląd. Olly'iego Alexandra z UK za podteksty homoseksualne. Z drugiej strony wygrał niebinarny, może ludzie nie wiedzieli?

Austria 0 głosów od publiczności... buhahaha cannot be śledziłem akurat bardzo te kandydaturę Kaleen jest bardzo lubiana a jej piosenka plasowała się w topce wyświetleń, więc jak dla mnie niemożliwe żeby nie dostała ani jednego punktu od publiczności. Z drugiej strony wygwizdywany Izrael zdobywa ponad 300pkt, może to boty głosowały?
Olly dobry wokal? 😅🤣
Wokalnie w środku stawki co najwyżej, i to wg ekspertów, a nie mnie.
Piosenka nudna, a występ trochę zbyt wulgarny (ale skakanie po ścianach interesujące!)

Austria kupa, nie wiem, skąd ci się wzięło, że ma być wysoko 🤣


Avril pisze: 12-05-2024 16:03:42 Szwarcjara piosenka nie była słaba :nienie: Wokalnie była Top. Od opery przez rejestr gwizdkowy do rapu. No kurcze, wokalu mu odmówić nie można. Rapować tak czyściutko i tańczyć? Szacun. Ale czy powinna wygrać? No nie :mrgreen:
Chorwacja- to jest duża inspiracja Kaariją z roku wstecz. O tyle dobrze, że Baby nie przytykało podczas występu ;) Osobiście nie mój vibe.
Ukraina- dwie spoko laski, uważam, że to wojna im zapewniła 3-miejsce. Moim zdaniem niesłusznie.
Francja- kocham, kocham, kocham. On już długo działa w muzyce. Balladę ma cudną i na pewno pójdzie dalej w te kierunki. Na takie mocne dźwięki tylko jeden fałsz (2:43).
Izrael- mnie się podobało, jeden z lepszych głosów. Ładna zdolna dziewczyna :oklaski: Zdecydowanie mój typ muzyki.
Anglik w wersji studyjnej był nawet w mojej Top 3 :roll: Niestety na żywo tragedia :samoboj: Całe szczęście, że technika ściany dźwięku go zagłuszyła.
Szwajcaria była świetna, doskonale śpiewał i jeszcze się krecił na tym czymś. Uczestnik.
Chorwacja wg mnie nieco lepsza.
Ukraina miała epicką scenografiě, ze spadającymi gwiazdami / bombami. Nadal o wojnie, ale piosenka i tak dobra (i lepsze wg mnie od Kalush)
Francja mnie zaskoczyła. Tak, on działa długo w muzyce, ale miał sporą przerwę (kolega mówił, że miał chore dziecko-wcześniak a i go to załamało). Jest bardzo popularny we Francji.
Izreal... Szokujący wynik głosowania. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że były jakieś masowe głosowania z nowo-zarejestrowanych numerów. A sama piosenka świetna. Gdyby nie ludobojstwo w Gazie, to by wygrali. Mam nadzieję, że sponsorzy zerwą kontrakty z EBU, a Izreal, na wzór Rosji zostanie z konkursu wywalony.
Brytania - on ponoć nie radzi sobie w występach na żywo.

DLACZEGO NIKT NIE WSPOMNIAŁ O IRLANDII?
Wokalnie majstersztyk, wizualnie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15146
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184222Post Nathi »

gaynau pisze: 14-05-2024 13:36:12 Natalia, ty się musisz pilnować, na ciebie każdy będzie naskakiwał, jak nie będziesz używała słusznych zaimków, cziłało🤭😂
No właśnie widzę :lol: problem w tym, że prawdopodobnie znam, poznałem najwięcej osób T, N czy z płyną płcią jak wszyscy razem wzięci na forum.
Więc czepianie się mnie, jest zwykłym czepialstwem :mrgreen:

Nawet nie będę pisał, że chodzę do lekarza pierwszego kontaktu w klinice dla LGBT, który zajmuje się tylko ludźmi TQ+ w trakcie, po, przed, bez, obojętnie :mrgreen: i za każdym razem poznaje kogoś nowego.

Gościu za każdym razem pyta czy zmieniło się coś w moich zaimkach. I za każdym razem możesz zmienić formę w recepcji bez problemu.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11212
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184224Post gaynau »

My best friend is black, so I can't be racist..?
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184240Post jordi »

No to poprawiamy wszystko. Osoba artystyczna, osoba widzowska, osoba izraelska, osoba Steczkowska...
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 591
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184250Post Michał »

Dlaczego wszystko, jeśli nie wszyscy tego potrzebują?
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11212
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184300Post gaynau »

jordi pisze: 14-05-2024 14:31:08 No to poprawiamy wszystko. Osoba artystyczna, osoba widzowska, osoba izraelska, osoba Steczkowska...
Może poprawiajmy tylko, jeśli dana osoba sobie tego życzy lub się upomni?

Nemo wygląda raczej jak mężczyzna. Jest niebinarny/a.

Nawet nie wiem, jak po niemiecku powiedzieć, tj użyć on/ona /ono.
They /them chyba tutaj nie używają (a polski mózg i tak nie rozumie, co to znaczy, że ktoś jest they /them).
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184302Post jordi »

Osoba artystyczna to może być właśnie Nemo czyli osoba mająca właśnie życzenie być określaną neutralnie. Takie określenie jest neutralne względem płci (w odróżnieniu od artysta, artystka).

A tak poza tym to nie załapaliście żartu „osoba Steczkowska”.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Ballordo
Posty: 737
Rejestracja: 15-02-2021 17:45:20
Lokalizacja: kraina lodu

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184303Post Ballordo »

Może przypomnę jako ciekawostkę, że "nemo" to po łacinie "nikt".
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14624
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184307Post Hebius »

Nie wiem jak w łacinie, ale u nas nikt też ma określony rodzaj, niestety ten gorszy. A teraz się pobawcie tworzeniem feminatywu od nikt. I neutratywu :D
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 591
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184310Post Michał »

jordi pisze: 15-05-2024 13:19:01
A tak poza tym to nie załapaliście żartu „osoba Steczkowska”.

Odebrałem to jako sarkazm.
Co do zaimków Nemo, to zadałem takie samo pytanie na grupie i odpowiedzieli, że w języku polskim najbliższe będzie „ono", bo Nemo nie używa żadnych zaimków, angielskie „they" to co innego niż polskie „oni", a w naszym czasie przeszłym odmieniamy osobę, „Nemo śpiewało" będzie ok 🐵.
Nemo wywołało dużo dyskusji, pod artykułem o eurowizji, dużo emocji, bardziej ze względu na zaimki, niż na sam występ. Ale takich dyskusji będzie jeszcze dużo, bo dużo dzieciaków jest niebinarna, moje młodsze siostry, nie mające nic wspólnego z lgbt , mają rówieśników niebinarnych i im te zaimki przychodzą naturalnie i to chyba dobrze.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: pytaj o Discorda

Re: Eurovision Song Contest

Post: # 184312Post jordi »

Tak, każdy język ma swoją specyfikę i najczęściej „ono” pasuje do osób niebinarnych. Na Discordzie spotkałem jednak osobę, która o sobie w liczbie mnogiej mówiła.

@Hebius
Nemo to w tym wypadku nazwa własna więc cała koncepcja tworzenia feminatywów czy neutratywów idzie sobie na zielone pastwiska.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
ODPOWIEDZ