Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11038
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 186274Post gaynau »

Przecież to serial produkcji tvp..? 😅
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4794
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 186277Post uzytkownik_konta »

Możliwe. Ale nie jest chujowy.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4794
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 186622Post uzytkownik_konta »

Uwaga, będę narzekał.

Włączyłem "Piep*zyć Mickiewicza" i obejrzałem jakieś 3 minuty. Scena rozmowy z kuratorem, znajdująca się na samym początku, była tak okropnie napisana i zagrana, że mnie skręcało z zażenowania. Nie dało się na to patrzeć. Poziom gorszy niż paradokumenty, bo twórcy "Trudnych spraw" rozumieją, że robią paździerz i pracują z amatorami - taka konwencja. Tutaj komuś się wydawało, że robi FILM. Ale, prawdę mówiąc, nie wiem czego się spodziewałem.

Potem włączyłem "Krucjatę" - tak bardzo to reklamują; zdaje się że nawet popularne jest - sądziłem że może da się oglądać. Sytuacja się powtórzyła, tym razem przy scenie na spacerniaku. Znowu obejrzałem ze 2-3 minuty. Nie zdziwiło mnie to. Zarys fabuły, który czytałem, brzmiał tak sztampowo, że miałem bardzo niewielkie nadzieje.

Więc włączyłem "Marsjanina" - to przynajmniej znany film; wiadomo że nie jest taki zły. Ale nasuwa mi się pytanie: dlaczego te skafandry są pomarańczowe? Przecież są na pomarańczowej planecie. Przed nikim nie muszą się kryć. Logicznie rzecz biorąc, powinny być kontrastowe względem otoczenia, żeby byli lepiej widoczni. Poza tym, dlaczego filmy sci-fi zawsze pokazują tak nierealistyczne interfejsy. Np. taki alert:

Obrazek

Przecież wiadomo, że tak naprawdę wyglądałby raczej w tym stylu:

Obrazek

To nie jest aplikacja dla szerokiego grona odbiorców. Nikt nie będzie siedział miesiącami nad wyglądem interfejsu, a potem marnował zasobów na wyświetlanie tego, na litość boską. Niech sobie pooglądają zdjęcia prawdziwych statków kosmicznych - jak bardzo utylitarne mają wnętrza.

Jestem coraz bliższy rezygnacji z tej subskrypcji.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11038
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 186673Post gaynau »

Zdajesz sobie sprawę, że stworzenie "takiego" interfejsu to kwestia dnia, godzin lub nawet minut? 😅

Poza tym, taki graficzny/bogaty interfejs łatwiej pokazać na ekranie. Nie trzeba robić wielkiego zbliżenia na ekran.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4794
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 186681Post uzytkownik_konta »

Tak. Problem polega na tym, że wygląda to w ten sposób jeżeli to jest twój prywatny projekt. Jeżeli mówimy o realiach przedsiębiorstwa, to np. sam ten logotyp widoczny na górze - "habsatellite" - to jest kilka rewizji i ileś maili, może nawet parę spotkań. Czy wyobrażasz sobie sytuację, w której NASA - mając do ogarnięcia taką mnogość zadań i ruchomych elementów, jaką posiada przedsięwzięcie typu misji na Marsa - organizuje spotkanie mające na celu ustalenie odcienia członu "satellite" w nazwie "habsatellite"? Albo że wysyłają sobie maile odnośnie do tego, czy narożniki okienka alertu powinny być zaokrąglone o 15 czy 17 punktów? To byłoby akceptowalne w wypadku emblematu na zewnętrznej ścianie rakiety - tego widocznego dla mediów i dla publiczności - a nie okienka w wewnętrznym systemie. Zresztą NASA to racjonalnie myślący ludzie, z matematycznymi umysłami - i doskonale rozumieją, że astronauta nie jest klientem, który wybierze system konkurencji ze względu na estetykę interfejsu, więc nie ma sensu marnować czasu, pieniędzy, energii i zasobów sprzętowych.
gaynau pisze: 19-06-2024 11:49:53Poza tym, taki graficzny/bogaty interfejs łatwiej pokazać na ekranie. Nie trzeba robić wielkiego zbliżenia na ekran.
Tak, ale ja piszę o tym, że to nierealistyczne. Że istnieją przyczyny od strony kinematograficznej, aby taki właśnie chłam wciskać - oczywiście że tak. Jest bardziej efektowne, łatwiejsze do pokazania, futurystyczne - a więc licujące z wizją przyszłości statystycznego widza, który jest przekonany, że interfejsy wówczas będą raczej ładniejsze, niż brzydsze (a nie zdaje sobie sprawy, że np. w lotnictwie stosuje się nieraz rozwiązania wyglądające na przestarzałe o 20 lat, gdyż są sprawdzone, tj. bezpieczne, i nie wymagają ponownej certyfikacji).
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11038
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 186685Post gaynau »

Czepiasz się 🤣
U to jeszcze o takie pierdoły, jestem przekonany że były tam bardziej nierealistyczne "akcenty".
Panie, o czym my w ogóle rozmawiamy, przecież to Mars - nierealna do zdobycia planeta, przez jeszcze wiele lat! 😅

Jakiego koloru miałyby być te skafandry?
Białego? Toż to za chwilę byłoby pomarańczowe! 🤣
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4794
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 186716Post uzytkownik_konta »

Każdy byłby lepszy, pod warunkiem, że by się różnił od koloru dominującego w tym środowisku. Ponownie, co ich obchodzi, czy to jest estetyczne (tzn. czy nie widać, że jest brudny) - już chyba lepiej wybrać kolor, który nie będzie może wyglądał tak dobrze po ubabraniu w pyle, ale ułatwi odszukanie człowieka w przypadku, gdyby zaginął. Już czarny byłby lepszy. A jeśli na to zamierzasz odpowiedzieć, że czarny by nie odbijał ciepła, to wówczas - biorąc pod uwagę ten czynnik - biały, srebrny lub żółty byłby lepszy od pomarańczowego.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4794
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 186767Post uzytkownik_konta »

uzytkownik_konta pisze: 18-06-2024 01:20:13Więc włączyłem "Marsjanina" - to przynajmniej znany film; wiadomo że nie jest taki zły.
Dobry też nie jest, jak się okazuje. Oglądałem na trzy razy. Najbardziej nudny blockbuster jaki pamiętam. Prawdopodobnie dlatego, że wszyscy bohaterowie są z papieru, jednowymiarowi, a w tej niezwykle trudnej sytuacji nie przeżywają kryzysów czy rozterek dłuższych niż 5 minut.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 11038
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 186785Post gaynau »

Ja od paru dni nie odpalam Netflixa, bo mnie matka terroryzuje.
Netflix woła o aktualizację gospodarstwa domowego za każdym razem.

I ta matka (pijawka, darmozjadka, huba, jemioła) z mordą do mnie, że znowu netflix nie działa.
A ja tylko dodam, że za friko ma jeszcze Disneya, hbo i skyshowtime.
ODPOWIEDZ