Właśnie byłem w muzeum / na wystawie

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4916
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Właśnie byłem w muzeum / na wystawie

Post: # 193369Post Hermes »

Proszę :) Jak masz więcej pytań, to pisz :)
Z chęcią wstawił bym tutaj fragment mojej pracy licencjackiej, ale pewnie antyplagiat by to pewnie znalazł
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2447
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Właśnie byłem w muzeum / na wystawie

Post: # 193399Post żmij »

żmij pisze: 24-06-2024 21:21:53
marcin pisze: 24-06-2024 10:26:46 Muszę w końcu nadrobić opóźnienie w tym temacie :P

Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim

Małe ale bardzo ciekawe muzeum o historii miasta, idealne wyważenie eksponatów i opisów (multimediów brak). Naprawdę wiele muzeów historii miasta w większych miastach mogło by się od Solca sporo nauczyć (Lublinie, na ciebie patrzę :P).
Do tego muzeum bezpłatne i bardzo miły i ładny pan opiekujący się muzeum gratis :P

Obrazek
O, już kiedyś chciałem się wybrać, dobrze, że przypominasz. Mam nadzieję, że i ja natrafię na miłego i ładnego pana.
No i byłem dziś, ale nie natrafiłem na miłego i ładnego pana. Ale muzeum robi pozytywne wrażenie. W miejscowościach tej wielkości częściej mamy do czynienia z izbami muzealnymi, będącymi właściwie składowiskiem staroci, niż z tak sensownymi muzeami.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12945
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem w muzeum / na wystawie

Post: # 193406Post marcin »

Tak, to muzeum było bardzo sensowne.

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Byłem już w ubiegłych latach, ale muzeum jest ogromne, więc warto wracać. Więcej malarstwa ma chyba tylko Muzeum Narodowe w Warszawie.
Obecnie część muzeum jest w remoncie (galeria sztuki europejskiej, starożytnej, średniowiecznej, polskiej do XVIII wieku) - czynne natomiast są trzy galerie: sztuki polskiej XIX wieku, sztuki polskiej od początku XX wieku do 1945 oraz galeria polskiej sztuki współczesnej.

Te są już po remoncie i mimo że jak widać ponad połowa muzeum jest nieczynna, to i tak malarstwa do obejrzenia jest ogrom. Ja spędziłem 4 godziny i były to 4 godziny niezwykle przyjemnego obcowania z malarstwem :)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
ODPOWIEDZ