Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6089
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Netflix

Post: # 195648Post Czartogromski »

bolevitch pisze: 12-10-2024 19:53:37
mike pisze: 04-10-2024 17:47:17 Obrazek
uważam, że najlepszy sezon. to jest serial o grupce nastolatków odstających od reszty społeczeństwa oraz o potrzebie wsparcia i azylu
Bardzo podoba mi się ten serial. To, że dorasta wraz z bohaterami. To, jak zręcznie twórcy radzą sobie (zazwyczaj) z pułapkami, które niesie młodzieżowa formuła filmu i związany z tym dydaktyzm. No i jeszcze parę innych rzeczy, choćby postawienie na pierwszym planie np. potrzeby bliskości.
Do wad zaliczyłbym postaci rodziców, chyba z winy obsady - z wyjątkiem matki Nicka, której akurat w 3. sezonie nie ma (Olivia Colman doskonale poradziła sobie z trudnym zadaniem zagrania dobrej matki).

Osobną sprawą jest, że mój wewnętrzy 18-latek po 3. sezonie definitywnie i nieodwołalnie zakochał się w Nicku, czyli Kicie Connorze. :oops:
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5304
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 195654Post bolevitch »

gdybym mógł się z którymś z bohaterów umówić na kawę, to byłby to Teo lub pan Farukh - i tu wielkie brawa dla ekipy za rozpięty ostatni guzik kamizelek noszonych przez tego pana - zasada już nie zawsze przestrzegana nawet w modowych sesjach.

a teraz leci u mnie Kaos. Myślę, że obejrzę całość.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6089
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Netflix

Post: # 195672Post Czartogromski »

Kaos: pomysł zabawy z mitologią - i owszem, fajny. Ale już wykonanie przyciężkie. Niemniej dooglądałem do końca :mrgreen:
***
Heartstopper
Serial wydaje mi się ładnie przetłumaczony w wersji polskiej - trzeba było przecież jakoś zasugerować młodzieżowość języka, co chyba wyszło nieźle. Pojawił się np. atencjusz (ostatnio interesował mnie mnie wyraz atencja, więc zwróciłem uwagę).
Czasami tłumaczenia są zabawne i pomysłowe. "He's an idiot" o Harrym przełożono wdzięcznie na "To przychlast" :mrgreen:
Oczywiście moje uwagi dotyczą wersji z napisami. Kto oglądał wersję z dubbingiem :evil: , widział inny film, sprawdzałem. :mrgreen:

Farukh to nauczyciel, co skojarzyło mi się z tym, że trudno się połapać w brytyjskim systemie szkolnym :mrgreen:
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195684Post mike »

Szkoda, że już nie ma Bena, najlepszej postaci Heartstoppera https://www.youtube.com/watch?v=j7sWJmciW-g bardzo liczyłem na kontynuację jego wątku. Więcej się nie wypowiem, co by nie robić komuś przykrości, bo widzę, że niektórym serial bardzo przypadł do gustu.


Michał pisze: 11-10-2024 00:37:41 Nie uważam, że Eric był wyrachowanym mordercą, ale że działał pod wpływem Lyle. Myślę jednak, że będąc niestabilnym również wyznałby psychologowi molestowanie, to nierealne, że dusząc to w sobie tyle lat, był w stanie o tym mówić w sądzie i przed adwokatką, a nigdy wcześniej to z niego nie wyszło. Nie znam treści listu i nie wiem, czy jest autentyczny.
Ujawnianie rodzinnych zbrodni nie jest typową cechą sprawców, co stanowi kolejną przesłankę działania w afekcie. Gdyby list nie był autentyczny obecna prokuratura by go nie uznała, a więc nie wyznaczono by kolejnego terminu rozprawy zdaje się na 26 listopada tego roku.

Masz oto liścik, który pozwoli im wyjść na wolność https://www.cbsnews.com/news/menendez-b ... -48-hours/ Obrazek
Obrazek
więcej https://www.youtube.com/watch?v=x8pX564AQ4I


chafre pisze: 12-10-2024 20:33:12 Chłopy 20 letnie się bały, zabili rodziców, kupili Porshe, ukryli łuski, kłamali policji. Nie wyprowadzili się mając 18 lat z domu.
Historia molestowania jest straszna. To prawda. Niestety nikt nie może tego zweryfikować w 100%, choc świadkowie potwierdzili to i owo.
Gorsze z kolei jest nazwanie zmasakrowania matki przysługa i eutanazja , szok.
...a ten dalej z tą gówniarską "dorosłością"... kiedyś wciskałeś, że 20-latki to już na luziku po naście tysi zarabiają :lol: teraz oczekiwanie, że 18 latki z gniazdka wyfruwają takie samodzielne, ustatkowane, niezależne :mrgreen: ...nie ma co się dziwić, że chafre zastosował swoją alternatywną rzeczywistość także na biednych do ostateczności ztraumatyzowanych i gwałconych w pupala Menendezów...
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6003
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195687Post chafre »

Jak to powiedziała jedna Pani prawnik, to sąd rozpatruje, a nie ludzie na tiktoku.

Biedne 19/21 latkowie, rozstrzelać matkę , bo „niby co z nią zrobic”.

Jestes obrzydliwym człowiekiem.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195694Post mike »

W dupie byłeś, gówno widziałeś jesteś wogółe nieprzygotowany do merytorycznej dyskusji... wyrok sprzed ponad 30 lat był silnie podyktowany nastrojami społecznymi - zresztą właśnie dlatego unieważniono pierwszy proces, aby kolejny był już zgodny z naciskami... i ten współczesny z 2024r też miejmy nadzieję będzie, co by sprawiedliwości wreszcie stało się zadość :toast:

Mamuśka nie lepsza, kryła starego wiedząc co robi chłopcom.... dlatego nie otrzymała litości.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 628
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 195706Post Michał »

@Mike, to, że Eric zwierzył się psychiatrze nie jest dowodem na afekt... Zbrodnia w afekcie to zbrodnia popełniona w chwili wzburzenia, impulsywna, taka by była gdyby zabił ojca podczas próby gwałtu. Starannie zaplanowane morderstwo, czyszczenie śladów, wersja o mafii dla policji wyklucza afekt. Eric mówiąc psychologowi nie miał świadomości, że to wypłynie bo lekarza obowiązywała tajemnica, chciał zrzucić z siebie ciężar ale to nie jest dowód na afekt. Jestem w stanie zrozumieć, że dręczona ofiara nie ucieka od oprawcy, nie jest to dla mnie dziwne, natomiast dziwne jest, że nie daje sygnałów i szczegółowo planuje morderstwo. List został wysłany krótko przed zbrodnią, mógł być elementem gry.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15209
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 195711Post Nathi »

Cieszę się że nie oglądam Netflixa :mrgreen:

Ale popieranie morderstwa to już jest niezły odlot.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6003
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195714Post chafre »

A mówienie o tym stylem 15 letniej tiktokerki to już w ogole. Jakby chodziło o aferę w jakims Love Island.

Typ mówi, „nie mamy pomysłu na matkę, to ja zabijemy, bo w sumie nawet tak dla niej będzie lepiej”.

Syn zrobił matce przysługę, że ja rozstrzelal.
A po prostu chodziło o usunięcie świadka i nadzieje, na wywinięcie się karze.

Nie widzę żadnej skruchy u tych braci, zwłaszcza wobec bestialskiego rozstrzelania matki.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195744Post mike »

Michał pisze: 13-10-2024 19:43:08 @Mike, to, że Eric zwierzył się psychiatrze nie jest dowodem na afekt... Zbrodnia w afekcie to zbrodnia popełniona w chwili wzburzenia, impulsywna, taka by była gdyby zabił ojca podczas próby gwałtu. Starannie zaplanowane morderstwo, czyszczenie śladów, wersja o mafii dla policji wyklucza afekt. Eric mówiąc psychologowi nie miał świadomości, że to wypłynie bo lekarza obowiązywała tajemnica, chciał zrzucić z siebie ciężar ale to nie jest dowód na afekt. Jestem w stanie zrozumieć, że dręczona ofiara nie ucieka od oprawcy, nie jest to dla mnie dziwne, natomiast dziwne jest, że nie daje sygnałów i szczegółowo planuje morderstwo. List został wysłany krótko przed zbrodnią, mógł być elementem gry.
Wg. mnie oraz mnóstwa współczesnych jak i ówczesnych prawników, przestępstwo w afekcje to również skutek traumatycznych przemocowych doświadczeń, ciągnących się przez prawie całe życie chłopców, którzy w swojej optyce nie widzieli innego rozwiązania.

Czyszczenie śladów, dobór broni, mafia to w ogóle nie ma nic do rzeczy, bo wiadomo, że bojąc się, że im policja nie uwierzy, starali się zatrzeć ślady nawet jeśli to było w głupiej logice, bo przecież popełnili błędy. Intencja zatarcia śladów, zachowania rodzinnego majątku nie znosi tego co przez całe życie doświadczali ze strony ojca tyrana gwałciciela psychopaty pedofila przy cichej aprobacie mamuśki.

Zresztą weź pod uwagę, że sąd w drugim procesie całkowicie oddali i zakazał obronie używania argumentów przemocy seksualnej. Ponieważ w oparcu o te argumenty połowa ławników ujęła się za braćmi z tendencją do wygranej z prokuraturą-oskarżycielem. Gdyby jak twierdzisz opcja afektu nie mogła wchodzić w grę sąd panicznie by tej narracji nie odrzucał. Zrobił to, bo tylko w ten sposób mógł doprowadzić do przegranej Menendezów, co oznacza, że afekt w uczciwym procesie jak najbardziej by wchodził w grę.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6003
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195752Post chafre »

Tak, ktoś popełnia morderstwo, potrafi rozstrzelać matkę „bo co z nią zrobić”. Kłamie, chowa dowody. Fajnie. Można zabić ojca z powodu opresji, a matkę? Tyle kul…..
Super, zmasakrujemy matkę też, bo uznajemy,że rozstrzelanie to nawet dla niej lepiej…..,…..

Dlatego właśnie jakieś ludzie typu Majk albo inne posiadacze mozgu 15 latki teraz zbijają zasięgi na morderstwie kobiety.

Było jest i będzie obrzydliwe.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 5304
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 195753Post bolevitch »

Czartogromski pisze: 13-10-2024 11:13:05 Kaos: pomysł zabawy z mitologią - i owszem, fajny. Ale już wykonanie przyciężkie. Niemniej dooglądałem do końca :mrgreen:
nie mam wrażenia, że wykonanie jest "ciężkie". To jest horror. Mity i wierzenia starożytnych Greków były horrorem. Niestety znam je zbyt słabo, by ocenić, na ile ta adaptacja jest wierna przekazom
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14776
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Netflix

Post: # 195755Post Hebius »

@chafre
Podchodzisz do tego zbyt emocjonalnie.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195756Post mike »

Tak chafre .... tłumy prawników domagających się zmiany wyroku to z pewnością 15-letnie tiktokerki...

Całkiem cię już pogrzało... niewiniątko mamuśka nie bierze dzieciaków i nie spieprza od męża pedofila, tylko przez 15 lat pozwala mu je gwałcić. Która normalna matka tak robi? Jedynie w zwyrodnialczej optyce ..

Sprawa jest złożona, a chafre znów manipuluje, sugerując jakoby ludzie oczekiwali uznania Menendezów za całkowicie niewinnych. W rzeczywistości miliony osób domagają się zmiany kwalifikacji czynu na morderstwo drugiego stopnia z wyrokiem 10-15 lat z możliwością ubiegania się o przeterminowane zwolnienie. A więc w praktyce powinni dawno wyjść, bo realnie siedzą już 2-3x za długo. Wiedzą o tym nawet 15-letnie tiktokerki, rozumek chafrego dalej tematu nie ogarnia.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14776
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Netflix

Post: # 195757Post Hebius »

@mike
Tobie uwagi nie zwrócę, bo to jak rzucanie grochem o ścianę.
Mógłbyś wreszcie zauważyć, że takimi agresywnymi tekstami zniechęcasz ludzi do korzystania z forum.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
radek
Posty: 5417
Rejestracja: 13-01-2019 10:52:08
Lokalizacja: Horley, UK

Re: Netflix

Post: # 195763Post radek »

Ja nie wiem od kiedy Ty Hebiusie tak dbasz o wrażliwość innych osób. :P Pięćsetny raz piszesz to samo, a prawda jest taka, że kto chce pisać na forum, ten będzie pisał.

Wolałbym, żebyś wypowiadał się w swoim imieniu, bo ja np. nie czytam Mike'a jak ma odlot. Wszystkim innym radzę to samo.

Zresztą, rzuciło mi się w oczy, że np. Marcin straszy odejściem z Discorda, gdzie Mike'a nie ma. :lol:
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." - Steve Jobs
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6003
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195767Post chafre »

Czyli Ty Mike stajesz w obronie bestialskich morderców kobiety i generalnie można było ją zmasakrować.

Porażające co internet robi z ludzi.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9163
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 195769Post mike »

Nie potrafię bronić kobiety, która przyzwalała na gwałcenie swoich dzieci, dlatego nawet powieka mi nie drgnęła kiedy spojrzałem na jej nie serialowe, a prawdziwe zwłoki (do wglądu na google). Z jakiegoś powodu współczesna, dzisiejsza prokuratura amerykańska zdecydowała się dać szansę Menendezom, wyznaczając nową rozprawę, pierwszą po ponad 30 latach od ogłoszenia wyroku. A więc nie chafre, to nie tylko 15-latki z tiktoka.

Radek o jakim odlocie piszesz? Bardzo cierpliwie znoszę prymitywne ataki personalne chafrego, który stosuje taktykę zwyzywać, zajebiać tych którzy nie podzielają jego opinii. Jeśli widziałeś serial albo dokument bądź z innych źródeł poznałeś sprawę Menendezów to przecież możesz się odnieść, może rzucisz nowe światło. Moje stanowisko oparte jest na fachowych analizach prawniczych, dowodach w sprawie oraz po prostu czysto ludzkiej empatii.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 6003
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 195771Post chafre »

Tak Mike, nie musisz powtarzać tego, że pod wpływem internetu rozgrzeszasz zmasakrowanie i morderstwo kobiety.
Już to wiemy.
Jak mówił jej syn : nie ma co z nią zrobic , to ja zabijemy.
Dobrze wiedziec, ze bronisz takich postaw.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
radek
Posty: 5417
Rejestracja: 13-01-2019 10:52:08
Lokalizacja: Horley, UK

Re: Netflix

Post: # 195773Post radek »

mike pisze: 15-10-2024 09:17:54 Radek o jakim odlocie piszesz? Bardzo cierpliwie znoszę prymitywne ataki personalne chafrego, który stosuje taktykę zwyzywać, zajebiać tych którzy nie podzielają jego opinii. Jeśli widziałeś serial albo dokument bądź z innych źródeł poznałeś sprawę Menendezów to przecież możesz się odnieść, może rzucisz nowe światło. Moje stanowisko oparte jest na fachowych analizach prawniczych, dowodach w sprawie oraz po prostu czysto ludzkiej empatii.
Oczywiście, Ty jesteś niewiniątkiem. To, że czasem Cię bronię, bo sądzę, że masz prawo tutaj być, nie oznacza, że nie uważam Cię za prowodyra konfliktów w wielu sytuacjach.

Już tłumaczę odlot.
Dla mnie fakt zaplanowania zbrodni, zadbania o alibi a potem wydawania kasy rodziców świadczy raczej o zimnokrwistych mordercach niż ofiarach. Nawet jeśli byli ofiarami, to w moich oczach, nic nie usprawiedliwia takiego zaplanowanego morderstwa z zemsty i z korzyściami finansowymi. Może być jedynie powodem do złagodzenia wyroku.
Z innej beczki, zastanawiam się, czy to oni są bardziej zaburzeni czy kobiety, które ich poślubiły.

https://www.thefp.com/p/dont-feel-sorry ... e-menendez
They belong in a state prison. For life. Not in the civilized world, among us.
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." - Steve Jobs
ODPOWIEDZ